Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Jaka torba Think Tank Retrospective?

    Witajcie.

    Dorosłem do decyzji zakupienia torby Think Tank Retrospective, ale mam problem z dobraniem rozmiaru. Pracuje głównie na stałkach i ostatnio dokupiłem sobie T70-200/2.8. Dotychczasowy system pracy na sakwach reporter lekko mi się zaburzył - może nie tyle z powodu wygody, bo na to narzekać nie mogę ale z powodu groteskowego wyglądu. Jak wchodzę do kościoła obwieszony sakwami, to budzę niezdrową ciekawość .

    Chciałem dotychczasowy system sakw zamienić na wygodną torbę i jak bym nie szukał, to zawsze ląduję na stronie Think Tanka .

    Pytania do posiadaczy modeli retrospective:

    Jaka wielkość, żeby była mała torba i wygodna do zmiany szkieł, ale pomieściła: D700+grip, N35/1.8G, N50/1.8D, N85/1.8D, T70-200/2.8 (zamiennie ze N180/2., SB-900, drobne akcesoria typu baterie, karty, duży telefon lub/i 7cali tablet? Wiem, że na stronie są zdjęcia i opisy, ale ... opinia użytkowników jest bezcenna.

    Do focenia w kościele wypadałoby mieć czarną torbę, ale niesamowicie mi się podoba Pinestone... czy wypada?

    Dzięki za wszelką pomoc.
    ONA: Z6 + T24-70/2.8 VC * Nikkor Z24-70/4s + SB-800
    ON: Z6 + Nikkor Z24-70/4s * T70-200/2.8VC + SB-900

  2. #2

    Domyślnie

    Body z podpiętym gripem i 70-200 zmieścisz do retrospective'a 20 lub 30.
    W tej mniejszej zostanie Ci miejsce na lampę, dwie stałki w jednej komorze i resztę drobiazgów.
    Chyba zdecydowanie wygodniejsza będzie dla Ciebie "30-tka". Zapakujesz wszystko i zmiana szkieł będzie bardziej komfortowa, ale ten model to już chyba pod kategorię "średnie" torby podpada.
    Nie miałem nigdy 20-tki, używam tej większej.
    Restorspective 30 ma 2 przednie kieszenie, każda pomieści dwie lampy wielkości SB-900, wchodzi także mały tablet. Są także dwie płaskie na całą szerokośc torby, zapinane na suwak (wewnętrzna i zewnętrzna).
    Środek torby ma dwa inserty, który położenie możesz regulować, czyli masz 3 komory na obiektywy, a po bokach dwie dodatkowe, do których mieści się lampa.
    Generalnie decydując się na "30-tkę" dostaniesz dużo miejsca na przerózne drobiazgi, ale nie zapakujesz każdego obiektywu do osobnej komory.

    Pozdrawiam
    pss

  3. #3

    Domyślnie

    Mam 20 i spokojnie mieści D700 z gripem i zapiętym 80-200, a do tego mogę załadować jeszcze dwa takie szkła i jedną puchę luzem (np. D3).
    D700 | F5 | F4 | F3 | F2 | F | FM2n | NIKOMAT FTn | FUJIFILM X100
    AF16/2.8D |
    AF18/2.8D | AF28/1.4D |AF20-35/2.8D | AF85/1.4D | AF105/2D DC | AF135/2D DC | AF180/2.8D | AF70-180/4.5-5.6D ED Micro | AF80-200/2.8D ED
    MF16/3.5Ai | MF20/4Ai | MF28/2Ai | MF55/1.2Ai | MF105/2.5Ai


  4. #4

    Domyślnie

    Miałem ttr10, pakowalem d700 (z gripem też wejdzie) z 2470, obok 70200, w trzeciej przegrodzie jedno na drugim, dwie stałki 1.8. W pierwszej kieszeni sb900 i 910. Z tymże całość jeść wypchana. Ale stosunkowo mała. Uwielbiałem tę torbę, mimo iż sama w sobie kilo ważyła.

  5. #5

    Domyślnie

    Ale do 10 nie wejdzie 70-200 spięty z puchą, z tego też powodu ja wybrałem 20. Ona jest tylko wyższa o te kilka cm od wersji 10.
    D700 | F5 | F4 | F3 | F2 | F | FM2n | NIKOMAT FTn | FUJIFILM X100
    AF16/2.8D |
    AF18/2.8D | AF28/1.4D |AF20-35/2.8D | AF85/1.4D | AF105/2D DC | AF135/2D DC | AF180/2.8D | AF70-180/4.5-5.6D ED Micro | AF80-200/2.8D ED
    MF16/3.5Ai | MF20/4Ai | MF28/2Ai | MF55/1.2Ai | MF105/2.5Ai


  6. #6

    Domyślnie

    szkoda ze te torby nie nadaja sie dla stalkowiczow. jak ktos fotografuje powiedzmy skrzynka + 20,24,35,50,85 to nie ma zadnej rozsadnej torby. nawet na maly zestaw skrzynka +24,35,85 /1,4 nie ma nic fajnego z szybkim dostepem do kazdego szkla, bez gmerania pod 2 warstwach torby. pozostaja tylko plecaki.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    szkoda ze te torby nie nadaja sie dla stalkowiczow. jak ktos fotografuje powiedzmy skrzynka + 20,24,35,50,85 to nie ma zadnej rozsadnej torby. nawet na maly zestaw skrzynka +24,35,85 /1,4 nie ma nic fajnego z szybkim dostepem do kazdego szkla, bez gmerania pod 2 warstwach torby. pozostaja tylko plecaki.
    No jak nie ma
    http://ttfoto.pl/torby-na-ramie-seri...l_219_444.html

  8. #8

    Domyślnie

    ta torba to jest chyba na stalki do teleskopu hubble'a

  9. #9

    Domyślnie

    Ale jak patrzę na te torby, to właściwie po wyjęciu aparatu mam 3 komory na 2 stałki i 70-200, więc operowanie powinno być dość wygodne. w przedniej kieszeni można trzymać lampę jeśli nie jest w danej chwili używana. Jeśli jest w danej chwili używana, to i tak mam loozik na swobodne zarządzanie szklarnią. W jedną komorę zawsze mogę wrzucić 2 stałki, na dole ta mniej używana.

    Ogólnie teraz tylko się zastanawiam... 10, czy 20 (bo 30 jest już spora i nie wiem czy ogarnę).
    ONA: Z6 + T24-70/2.8 VC * Nikkor Z24-70/4s + SB-800
    ON: Z6 + Nikkor Z24-70/4s * T70-200/2.8VC + SB-900

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    szkoda ze te torby nie nadaja sie dla stalkowiczow. jak ktos fotografuje powiedzmy skrzynka + 20,24,35,50,85 to nie ma zadnej rozsadnej torby ...
    "No jak nie ma"

    Billingham je robi i możesz dostać takie inserty jakie Ci pasują.
    Tylko nie pytaj o cenę.

    Pozdrawiam
    pss

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •