Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2014
    Miasto
    Chłop z Mazur ;)
    Posty
    104

    Domyślnie Eizo CX241 czy CX271

    Tematów nt jaki monitor kupić jest mnóstwo jednak wciąż się zastanawiam nad wyborem. Aktualnie korzystam z Eizo FS 2331 do tego Datacolor Spyder3PRO jednak nie jestem do końca zadowolony. Na pewno kupię nowy monitor a ten który aktualnie posiadam będzie służył jako ten drugi.
    Kusi mnie 27'' jednak czy warto dopłacać do większej przekątnej i wyższej rozdzielczości? Jak będzie się pracowało na 2 monitorach 27'' i 23'' stojących obok siebie? A może 27'' wystarczy i nie będę musiał używać FS2331? Jest gdzieś w okolicach Gdyni sklep gdzie można było by zobaczyć i porównać monitory Eizo?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hydrax Zobacz posta
    Jak będzie się pracowało na 2 monitorach 27'' i 23'' stojących obok siebie?
    Niełatwo, bo oba mają proporcje 16:9 (czyli są długie, za to niskie).

    CX241 ma z kolei proporcje 16:10. CX271 jest od niego sporo dłuższy, ale różnica wysokości ekranu to raptem centymetr.

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2014
    Miasto
    Chłop z Mazur ;)
    Posty
    104

    Domyślnie

    Namierzyłem sklep w okolicach, w przyszłym tygodniu podjadę i naocznie zobaczę jakie są różnice. Obawiam się że będzie się źle korzystało na co dzień z tego CX271 z racji dużej rozdzielczości. Strony internetowe czy też filmy pewnie trzeba będzie oglądać w oknie a nie na pełnym ekranie ?

  4. #4

    Domyślnie

    Mam w domu CX271 i obok jakiś 24" Samsunga. Tego drugiego włączam tylko do pracy Bridge+Photoshop, a i to nieczęsto.
    Do codziennej pracy 27" jest świetny, chociaż różnica między 24 (praca) a 27 (dom) szału nie robi.

  5. #5
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Mam NECa 27", a obok postawioną w pionie 19" EIZO. Na NECu dłubię, Eizo służy do wyświetlania przybornika itp. Ustawione są względem siebie pod lekkim kątem, bardzo wygodnie się na tym pracuje.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hydrax Zobacz posta
    Strony internetowe czy też filmy pewnie trzeba będzie oglądać w oknie a nie na pełnym ekranie ?
    Strony internetowe już dawno ogląda się w okienku. Reszta monitora jest spożytkowana na inne rzeczy. Filmy natomiast dlaczego nie na pełnym ekranie?

    Reasumując, jeśli budżet pozwala, 27" daje sporo większy obszar roboczy i komfort pracy.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2014
    Miasto
    Chłop z Mazur ;)
    Posty
    104

    Domyślnie

    Kupiłem CX271
    Mam pytanie odnośnie zarządzania dwoma monitorami. Otóż w "Rozdzielczość ekranu" CX jest oznaczony jako 1 a FS jako monitor 2. Gdy kliknę Identyfikuj CX pokazuje jako 2 a FS jako 1 czyli odwrotnie. Też tak macie w Windowsach? który to który?

  8. #8
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hydrax Zobacz posta
    Kupiłem CX271
    Mam pytanie odnośnie zarządzania dwoma monitorami. Otóż w "Rozdzielczość ekranu" CX jest oznaczony jako 1 a FS jako monitor 2. Gdy kliknę Identyfikuj CX pokazuje jako 2 a FS jako 1 czyli odwrotnie. Też tak macie w Windowsach? który to który?
    Klik!
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2014
    Miasto
    Chłop z Mazur ;)
    Posty
    104

    Domyślnie

    @rsz Nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie pod wskazanym linkiem. Postaram się bardziej zobrazować problem.
    Na biurku stoją dwa monitory. CX po lewej a FS po prawej stronie. W "rozdzielczość ekranu" monitory są tak samo widoczne czyli CX po lewej a na nim napis 1 a FS po prawej z oznaczeniem 2. Gdy kliknę "identyfikuj" CX pokazuje jako 2 a FS jako 1.

  10. #10
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Masz ustawione CX jako monitor główny?
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •