Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 48

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie Plecak na aparat. Przejażdżki rowerowe/wyprawy w góry.

    Witam was, potrzebuję plecaka na body d5100 + dwa obiektywy. Często jeżdżę na rowerze, trafiam w miejsca w których miałbym możliwość zrobienia fajnych zdjęć. Ale nigdy nie biorę lustrzanki ponieważ jazda z torbą jest niemożliwa i byłbym się o uszkodzenie sprzętu. Kolejną rzeczą którą lubię robić to piesze wycieczki po górach i ogólnie przyrodzie. Torba mi przeszkadza, czuje się z tym "tobołkiem" mało komfortowo. Dlatego tez pomyślałem o zakupie plecaka. Do plecaka ma wejść sprzęt i ew. jakiś napój. Nie chcę dużego plecaka. Fajnie gdyby był nieprzemakalny i miał możliwość przypiecia do niego statywu w pokrowcu. Może bardziej doświadczeni użytkownicy mogliby pomoc mi w wyborze plecaka, chciałbym aby nie zjadł mnie również finansowo ☺

    Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

  2. #2

    Domyślnie

    Rzuć okiem na Lowepro Flipside Sport 10l AW. Ja na rower używam trochę większego 15l, ale też zabieram większy sprzęt. Super wyposażony plecak- pokrowiec przeciwdeszczowy, wyciągany wkład foto (plecak może służyć jako zwykły), niesamowicie wygodny i stabilny, ma miejsce na bukłak (butelka powinna też wejść), ogólnie wyjątkowo praktyczny sprzęt. Miejsce na statyw też jest.

  3. #3

    Domyślnie

    Rozumiem problem, kiedys mialem to samo...
    Probowalem roznych sposobow, kupilem plecak tamrac adventure 9 poniewaz mial jeszcze w miare przegrode na dodatkowe klamoty (kurtka, kanapki, bluza, termos) ale nie do konca bylem zadowolony poniewaz wygoda byla srednia, co prawda pomiescil sporo szkiel ale np statywu nie mialem jak wziasc.
    Moim zdaniem najlepszym rozwiazaniem jakie znalazlem bylo kupno kabury na body + podpiety obiektyw. Znalazlem rozwiazanie Tamrac pro digital zoom 7 + dwie sakwy na obiektywy z seri tamrac M.A.S. Na rower mam wygodny plecak turystyczny ktory komfortowo sie uklada na plecach, moge wlozyc tam kabure z body + sakwe lub dwie z dodatkowymi obiektywami. Jesli wybieram sie w piesza dluzsza wycieczke, stosuje to samo rozwiazanie z tym ze mam wiekszy plecak turystytczny 25+5l do ktorego moge dodatkowo moge wlozyc stratyw. Polceam to rozwiazanie, mz jest tajbardziej uniwersalne. Mamy w ten sposob wygodny plecak turystyczny i sprzet zabezpieczony przed uszkodzeniami. Sama kabura jest tak skonstruowana ze moge do niej podpiac sakwy z jednej i z drugiej strony i mamy wtedy mala torbe na body + dwa szkla.
    D750 l 24 1.4 l 35 1.8 l 50 1.4 l 85 1.4 l 180 2.8

  4. #4

    Domyślnie

    Podpinam się do tematu.
    Do tej pory korzystałem z plecaka Camrock (nie pamiętam modelu). Ma trzy przegródki (na plecach - laptop, kieszeń z wyjmowanym koszyczkiem na aparat i obiektywy i górna częśc na różne pierdółki). Ostatnio zaopatrzyłem się w Nikkora 80-200 2.8 i NIESTETY ciężko jest mi teraz zmieścić cokolwiek w kieszeni na aparat. Właściwie mieści się w niej tylko body (D90) z wpiętym tele, plus gdzieś tam z boku upchany kitowy 18-70 (owinięty kamizelką odblaskową, żeby się o siebie nie obijały). Nic innego tam nie wejdzie. Myślę, że to dobra pora by pomyśleć o nowym plecaku.

    Wymagania:
    - Pojemność pozwalająca zmieścić w nim D90, 80-200 2.8, 18-70 i przynajmniej jedną stałkę 1.8
    - Wygoda (częstoc chodzę po górach, więc chyba nie muszę wyjaśniać
    - Solidność (Camrock ma już ze 4 lata, dosyć intensywnie używany we wszelakiego rodzaju podróżach, a nawet się trzyma)
    - Cena (myślę, że 200-250 zł to chyba maks. moich możliwości)
    - Możliwość mocowania statywu

    fajnie by było, gdyby mieścił w sobie laptopa, ale nie jest to warunek konieczny

    Macie jakieś sprawdzone propozycje?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jerzu90 Zobacz posta
    Wymagania:
    - Pojemność pozwalająca zmieścić w nim D90, 80-200 2.8, 18-70 i przynajmniej jedną stałkę 1.8
    - Wygoda (częstoc chodzę po górach, więc chyba nie muszę wyjaśniać
    - Solidność (Camrock ma już ze 4 lata, dosyć intensywnie używany we wszelakiego rodzaju podróżach, a nawet się trzyma)
    - Cena (myślę, że 200-250 zł to chyba maks. moich możliwości)
    - Możliwość mocowania statywu

    fajnie by było, gdyby mieścił w sobie laptopa, ale nie jest to warunek konieczny
    Czyli szukasz plecakowego Graala ale w cenie 200zł?

    To powodzenia. Bo z opisu wynika mi, że szukasz F-Stop czy czegoś w tym stylu.

    Ale pomyśl czy musi być to plecak foto? Może warto rozważyć po prostu dobry turystyczny/górski plecak za ok. 3 stówki? Model z dobrym dostępem do komory głównej a nie klasyczny górski top-loader. Ja przerzuciłem się z plecaków fotograficznych właśnie na modele nie-foto ale z dobrym dostępem. Deuter czy Mammut 25-30 litrów zmieszczą się w budżecie a dostaniesz w zamian świetny plecak z dostępem tzw. panelowym, czyli odpinany cały front.

    Mój osobisty faworyt to Mystery Ranch (najczęściej latam z modelem ASAP 18 litrów, ale czasem też z 37-litrowym Dragon Slayer'em). Ale to jest akurat dalekie od budżetu 250zł dla tego wrzucam jedynie jako ciekawostkę.


  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gerbil Zobacz posta
    fajne rozwiązanie jest tych plecakach http://ttfoto.pl/plecaki-mindshiftgear-o_c_257_1.html
    Szkoda, że cena się nie pokrywa z tym co autor chce wydać...

  8. #8

    Domyślnie

    Przez pewien czas borykałem się z podobnym problemem. Typowy plecak na aparat mi nie odpowiada, wszystko fajnie ale idąc w góry gdzie wrzucisz prowiant czy kurtkę? No i jeszcze w miarę rozsądna cena...
    Oglądałem lowepro 200 aw, drogi i nie zmieścisz body z 80-200 nie mówiąc o podpiętym gripie.
    W końcu kupiłem Deutera Futura 28 za niewiele ponad 300 pln. Plecak jest z siatką - nie przylega do pleców - posiada pas biodrowy i co ważne dwie komory (dno na suwak i można zrobić jedną komorę). Sprzęt mam w górnej w pokrowcach, pozostaje mi dolna komora oraz troki do kijów gdzie wieszam statyw.
    Dobry plecak górski a nie fotograficzny... Gdzieś to jest na forum

    Dopiero doczytałem przedział cenowy... Też swój podnosiłem, niestety nie jest to tanie hobby
    Ostatnio edytowane przez ocelot ; 12-05-2015 o 23:30

  9. #9

    Domyślnie

    Też dopiero doczytałem...ale tak czy siak fajny choć racja drogi. Z drugiej strony plecaki outdoorowe z miejscem na sprzęt foto np. z dakine to kwota ok 600-1000

  10. #10

    Domyślnie

    Dobry plecak górski jest czasami lepszy niż ''dobry" plecak fotograficzny. Mam Benro Quicken 400 i to jest jakaś tragedia a nie plecak. System nośny jest źle wykonany. Pas biodrowy w tym plecaku nie jest pasem biodrowym tylko pasem brzusznym. Nie da się go obniżyć a co za tym idzie nie spełnia swojego zadania i cały ciężar nosimy na plecach a nie na biodrach. Z dodatkowym bocznym obciążeniem w postaci statywu skolioza murowana. Wytrzymałem siedem godzin z tym plecakiem i powiedziałem dość. Na Rajd Szwecji zabrałem już jeden z najlepszych plecaków turystycznych Osprey Kestrel 38 doładowany do 13 kilo sprzętem, odzieżą i żarciem. Zero bólu. Producenci pseudoplecaków fotograficznych muszą się jeszcze duźo nauczyć jak konstruować systemy nośne od takich tuzów jak Deuter lub Osprey.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •