Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 65
  1. #1

    Domyślnie Rezygnacja z planu miesięcznego Adobe CC

    Mam problem z rezygnacją z usługi w Adobe, mam wykupiony od ponad roku pakiet "Program Photoshop — Fotografia"‎ czyli PS i LR - plan miesięczny. W tym miesiącu chciałem zrezygnować z planu, po zalogowaniu na stronie swojego konta Adobe kliknąłem w link Anuluj plan, ale kilka dni później Adobe ściągnął mi należność za korzystanie z planu (rozumiem, że za przyszły miesiąc, bo tu chyba obowiązuje płatność z góry). Spróbowałam anulować raz jeszcze i znowu pojawia się ten sam komunikat, żeby sobie poczytać o warunkach członkostwa lub kontaktować się z infolinią w celu anulowania (tylko nie wiem czy anulowania mojej decyzji o rezygnacji z planu czy rezygnacji z planu - tego nie mogę rozszyfrować ) Data odnowienia planu to 30marca 2016, no ale w wersji miesięcznej można zrezygnować chyba w każdej chwili (jak widać teoretycznie, bo Adobe tego nie ułatwia).

    Pewnie czeka mnie dobijanie się do infolinii, tak czy tak, ale może ktoś już przez podobną procedure przechodził, a może coś robię źle. Help Adobiego jednoznacznie wskazuje, że wystarczy rezygnacja kliknięciem w link. Nie ogarniam tego

    Ostatecznie, czy mogę w jakiś sposób zablokować u siebie przelewy, żeby Adobe nie pobierało tych opłat, skoro nie chcę i nie będę więcej korzystał z z ich usług?
    Cyfry i analogi

  2. #2

    Domyślnie

    Możesz zablokować kartę kredytową i poprosić Bank o wydanie nowej.
    D750 | N50 f/1.8 | N85 f/1.8 | N18-35 | N70-200 f/2.8

  3. #3

    Domyślnie

    Nie blokuj karty, tylko subskrypcję samą. Powinieneś mieć taką opcję po stronie banku a nie adobe.
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  4. #4

    Domyślnie

    A swoją drogą, do czego doszło! Zamiast po ludzku pójść i się wypisać z Adobe, trzeba uruchamiać procedury bankowe po swoje stronie, a może i zrezygnować z karty lub zmienić konto, żeby się odczepili...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #5

    Domyślnie

    Jutro zadzwonię do banku bo chyba samodzielnie przez stronę tego nie zrobię, a dodatkowo w poniedziałek do Adobe. Już nawet nie chodzi o te 50 zł, ale to jakiś "babol" na stronie, że nie można normalnie zrezygnować z usługi, tylko trzeba kontaktować się z infolinią. Ciekawe, że przy przystępowaniu do planu tego wymogu nie było ;P
    Jak się uda załatwić to napiszę dla potomnych
    Cyfry i analogi

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vinci Zobacz posta
    Jutro zadzwonię do banku bo chyba samodzielnie przez stronę tego nie zrobię, a dodatkowo w poniedziałek do Adobe. Już nawet nie chodzi o te 50 zł, ale to jakiś "babol" na stronie, że nie można normalnie zrezygnować z usługi, tylko trzeba kontaktować się z infolinią. Ciekawe, że przy przystępowaniu do planu tego wymogu nie było ;P
    Jak się uda załatwić to napiszę dla potomnych
    Wręcz przeciwnie - to celowa polityka. Można by się spodziewać większej finezji po światowym gigancie, tymczasem są
    to praktyki jak rodem z raczkującego Polsatu parę lat temu: zapisać się było bardzo prosto, wypisać wyjątkowo trudno. UOKIK albo UKE za Stereżyńskiej w końcu nałożył na nich mandat z kilkoma zerami i pomogło - ciekawe kiedy i kto Adobe nałoży odpowiednio wysoki mandat, żeby pomogło...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #7

    Domyślnie Rezygnacja z planu miesięcznego Adobe CC

    Cytat Zamieszczone przez Vinci Zobacz posta
    Jutro zadzwonię do banku bo chyba samodzielnie przez stronę tego nie zrobię, a dodatkowo w poniedziałek do Adobe. Już nawet nie chodzi o te 50 zł, ale to jakiś "babol" na stronie, że nie można normalnie zrezygnować z usługi, tylko trzeba kontaktować się z infolinią. Ciekawe, że przy przystępowaniu do planu tego wymogu nie było ;P

    Jak się uda załatwić to napiszę dla potomnych

    Dzwoń do Adobe, co ma do tego bank ?
    Ostatnio edytowane przez witus ; 02-05-2015 o 07:31
    Nikon

  8. #8

    Domyślnie

    witus, ale mój plan jest miesięczny, w rocznym jest "kara" 50 procentowa za wcześniejszą rezygnację i dlatego pewnie żądają kontaktu z działem obsługi.
    u mnie jest to, cyt:

    "Creative Cloud dla użytkowników indywidualnych

    Miesięczna

    Usługa staje się aktywna po potwierdzeniu uiszczenia opłaty wstępnej. Co miesiąc pobierana jest opłata ustalona w chwili zakupu, aż do anulowania członkostwa. Opłata pobierana na początku każdego miesiąca jest ostateczna i nie podlega zwrotowi. Opłata może ulec zmianie, lecz zawsze jest wysyłane stosowne powiadomienie. Anulować można w dowolnej chwili, przechodząc na stronę zarządzania kontem lub kontaktując się z działem obsługi klienta. Rezygnacja z członkostwa powoduje zaprzestanie pobierania opłat od początku kolejnego okresu rozliczeniowego. Usługa działa nadal do końca bieżącego okresu."

    Pozwoliłem sobie podkreślić w tekście to, co najważniejsze .
    Tymczasem na chwilę obecną jest tak, że na stronie zarządzania swoim kontem anulować nie mogę, a link do kontaktu z działem obsługi prowadzi w efekcie (po przekopaniu się przez kolejne strony) do ... instrukcji jak sobie anulować plan na swojej stronie zarządzania kontem

    Albo czegoś nie ogarniam, albo 2pompony masz rację z tą ich polityką
    Cyfry i analogi

  9. #9

    Domyślnie

    "skontaktowac sie z dzialem klienta" oznacza: "zadzwonic do nich". Prosba o kontakt jest stosunkowo czesta prosba- vide: karty kredytowe, bilety lotnicze, wiekszosc abonamentow (np. Sky). Firmy ja wprowadzily ze wzgledu na feedback (i probe sprzedania czegos jeszcze).
    Ostatnio edytowane przez sufenta ; 02-05-2015 o 08:35
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  10. #10

    Domyślnie

    https://helpx.adobe.com/pl/contact.h...stillNeedHelp#

    niżej masz CZAT i spróbuj załatwić.
    Już tą drogą załatwiałem kilka spraw i sie daje
    ____________________
    Nikoniki i nikkoriki... D4s, D750, D3200, rybka 16, 14-24, 70-200, 24 f/1.4, 35 f/1.4, 50f/1.4, 85 f/1.4 i na deser fuji X100
    www.stefanolszak.pl

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •