Close

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 65 z 65
  1. #61
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2017
    Miasto
    czestochowa
    Posty
    45

    Domyślnie

    Czy ktos z Was korzysta z Affinity ? Jakie wrazenia? Zastanawiam sie nad rezygnacja z PS ze wzgledu na subskrypcje.

  2. #62

    Domyślnie

    Na początku było dziwnie bo inaczej niż przez ostatnie kilka lat w PS Jednak ten soft od początku mi się spodobał. Polecam.

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aniazl Zobacz posta
    Czy ktos z Was korzysta z Affinity ? Jakie wrazenia? Zastanawiam sie nad rezygnacja z PS ze wzgledu na subskrypcje.
    Ja używam od grudnia 2016 (a wcześniej jeszcze bet. Jeśli nie jesteś niewolnikiem ekosystemu Adobe i używasz tylko PS i ew. Lightrooma, to przesiadka nie będzie specjalnie bolesna.

    Nawet znaczna część skrótów klawiaturowych jest taka sama, a te które nie są - można sobie samemu poprawić.
    FF (Fuji + Fuji)

  4. #64
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2017
    Miasto
    czestochowa
    Posty
    45

    Domyślnie

    Uzywam tylko PS i ACR . Mam okazje kupic caly pakiet adobe creative suite 5 w rozsadniej cenie , ale PS nie bedzie czytal plikow z Nikona D750 . Wiec nie pozostaje mi nic innego jak zamienic ps na affinity. Zajmuje sie fotografia portretowa i zastanawiam sie jak jest z retuszem w affinity ? I czy jest jakis odpowiednik acr lub lightrooma?

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aniazl Zobacz posta
    Zajmuje sie fotografia portretowa i zastanawiam sie jak jest z retuszem w affinity ?
    Wszystko co potrzeba - jest dostępne w Affinity Photo.

    I czy jest jakis odpowiednik acr lub lightrooma?
    DAM, czyli odpowiednik Lightrooma nie jest jeszcze dostępny, ale prace jakieś ponoć trwają.
    Odpowiednik ACR jest, ale jego funkcjonalność moim skromnym zdaniem pozostawia ciągle wiele do życzenia. Tak na szybko, porównując do Capture One:

    1. Shadow / highlights znacznie słabsze.
    2. Nie rozpoznaje trybów DR200/DR400 z korpusów Fuji
    3. Brak jakiejkolwiek korekcji geometrii (choć dla uczciwości trzeba powiedzieć, że w C1 Express też ta funkcja też nie jest dostępna)
    4. Domyślnie obrazek jest dosyć miękki, wyostrzanie trzeba zrobić ręcznie
    5. Otwieranie RAWów zajmuje zbyt wiele czasu (choć już w betach 1.7 widać spory postęp)
    6. Brak obsługi profili kolorystycznych
    7. Zmiany dokonane na pliku RAW nie są zapisywane ani w bazie danych, ani w plikach .xmp. Tak więc czeka cię obróbka za każdym razem od początku...

    Za to kolory podobają mi się bardziej niż X-T1 Generic.

    Podsumowując - jeśli chcesz używać Affinity Photo jako zamiennik za Photoshopa, to szczerze polecam.
    Ale do wołania RAWów na dzień dzisiejszy trzeba mieć coś innego.
    FF (Fuji + Fuji)

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •