Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Wu-1b

  1. #1

    Domyślnie Wu-1b

    nie znalazlem na forum zadnych informacji na ten temat - czy ktos uzywa? to jest standard wifi?
    bedzie dzialac tylko z jakas aplikacja nikona czy np z LR rowniez? jest w stanie wysylac kazde zrobione zdjecie na komp?

  2. #2

    Domyślnie

    Tak, jest to WiFi.
    Nie wiem jak LR, ale działa z qDSLRDashboard bez problemów i można zarówno przesyłać zdjęcia na komputer jak i sterować aparatem z komputera.
    PS. Camera Control Pro chyba nie ma możliwości łączenia się po WiFi .
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    wymaga sieci z routerem czy jest tez opcja ad-hoc?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    wymaga sieci z routerem czy jest tez opcja ad-hoc?
    Tylko i wyłącznie bezpośrednie podłączenie do AP stworzonego przez aparat.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    aparat ma jakies swoje oprogramowanie czy trzeba dodatkowych aplikacji na tel/tablet?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    aparat ma jakies swoje oprogramowanie czy trzeba dodatkowych aplikacji na tel/tablet?
    Potrzebna jest aplikacja. Aparat sam nic nie zrobi.
    Na Androida i iOS masz aplikacje od Nikona - prosta ale działa.
    Na wszystkie systemy (poza win phone) jest qDSLRDashboard (płatna na iOS).
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #7

    Domyślnie

    no to jeszcze tylko pytanie czy wysyla bezposrednio do LR i bedzie pelna jasnosc. ide szukac. dzieki za info.

  8. #8

    Domyślnie

    LR chyba nie obsługuje opcji połączenia po WiFi.
    Można to bardzo prosto obejść - w LR dać auto-import z folderu do którego są zgrywane zdjęcia przez qDSLRDashboard. Jedyny minus tej aplikacji, to aktualnie brak możliwości ściągania RAWów gdy ustawione w aparacie masz RAW+JPEG.


    ----------
    Edit:
    digiCamControl też ma opcję połączenia po WiFi, ale na razie tylko w wersji beta od 1.2.40 i nie wiem czy ma pobieranie obu plików, czy tylko JPEGów.
    Stabilna - 1.2.0 jeszcze tego nie ma.
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 29-04-2015 o 15:45
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #9

    Domyślnie

    Sprawdziłem jak działa digiCamControl z D610 i MR3040 (podobna zasada co WU-1a/b) i transfer zdjęć wiesza połączenie routera z aparatem. qDSLRDashboard transferuje bez problemów.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •