Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Sprzedałem licencje na wykorzystanie zdjęcia i potrzebna jest umowa o dzieło

    Witam serdecznie!

    Sprzedałem swoją pierwszą licencję na wykorzystanie zdjęcia (przy okazji się pochwalę - zdjęcie znajdzie się w książeczce do płyty audio 25 Lat Przebojów z Trójką, która ukaże się 15 maja z Dziennikiem). Firma której sprzedałem licencję chce teraz ode mnie umowy o dzieło. Zapewne wielu z Was sprzedawało już swoje zdjęcia, w związku z tym, czy może ktoś mi pomóc napisać taką umowę, albo podesłać wzrór. Będę serdecznie zobowiązany. PZDR

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MarviN Zobacz posta
    Witam serdecznie!

    Sprzedałem swoją pierwszą licencję na wykorzystanie zdjęcia (przy okazji się pochwalę - zdjęcie znajdzie się w książeczce do płyty audio 25 Lat Przebojów z Trójką, która ukaże się 15 maja z Dziennikiem). Firma której sprzedałem licencję chce teraz ode mnie umowy o dzieło. Zapewne wielu z Was sprzedawało już swoje zdjęcia, w związku z tym, czy może ktoś mi pomóc napisać taką umowę, albo podesłać wzrór. Będę serdecznie zobowiązany. PZDR
    fajna kolejnosc, najpierw sprzedaz a pozniej dopiero spisujesz jej warunki

  3. #3

    Domyślnie

    Nooo bo pierwotnie umowy miało nie być, ale okazuje się, że w księgowości jej wymagają...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MarviN Zobacz posta
    Nooo bo pierwotnie umowy miało nie być, ale okazuje się, że w księgowości jej wymagają...
    no ok, ale na jakis zasadach pchnales to zdjecie, to moze wystarczy tylko to spisac?

  5. #5

    Domyślnie

    http://www.pracuj.pl/_files/SF_udzie.dot - krótko i węzłowato - można w przedmiocie zaznaczyć klauzulę o przekazaniu praw majątkowych/wyrażeniu zgody na publikację i voila!

  6. #6
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MarviN Zobacz posta
    Nooo bo pierwotnie umowy miało nie być, ale okazuje się, że w księgowości jej wymagają...
    w księgowości to wymagają rachunku (jest najczęsciej na druku razem z umową ). Pewnie zgoda na publikację jest dla nich drugorzędna niestety.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •