Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 244

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Smile Plener modelkowy 11-14 czerwca, Zamek w Tucznie

    Dość długo zwlekałem z założeniem wątku, ale to przez pewne perturbacje (plany były inne - Kołobrzeg, zmieniłem ośrodek w ostatniej chwili, nie będą się rozpisywał o problemach).

    Zapraszam na kolejny plener, na którym to będzie można pofotografować piękne modelki, w równie pięknych okolicznościach przyrody (oraz w zamkowych wnętrzach). Przy około 20 uczestnikach modelek zaproszę pięć, w tym jedną pozującą do aktu. Oczywiście w ekipie znajdą sie też makjażystki dbające o to by dziewczyny były profesjonalnie przygotowanie do sesji (i zgodie z Waszymi sugestiami)
    Każda grupa (4 lub 6 fotografów - będą 2 opcje) będzie miała przez pół dnia modelkę tylko dla siebie. Do obiadu jedną, po obiedzie wymiana modelek między grupami i fotografujemy drugą. Tak więc w piątek 2 modelki, w sobotę 2 modelki, w niedzielę do obiadu - ostatnia, piąta.
    Ten plan pracy się sprawdza, plenerów było sporo, system jest dopracowany i chyba najsensowniejszy.
    Tłumaczę to wszystko tym, którzy mają chęć przyjechać, a jeszcze nigdy na takim plenerze nie byli. Sporo osób już jednak było i chyba sobie to chwalą, bo niektórzy są po raz drugi, trzeci, czwarty ... rekordzista (Marek) był na siedmiu plenerach.
    Jeśli to jeszcze nie wystarcza za reklamę to napiszę parę oczywistości - atmosfera jest fajna. Jest i humor i jest też praca z modelką. Są osoby doświadczone, ale i są początkujący. Nie ma jakichkolwiek barier. Pomagamy sobie wzajemnie, podpatrujemy się, uczymy się. Są na mojej www recenzje po poprzednich plenerach. www.jjstudio.pl/photos.php?id=33 to link do ostatniego pleneru w Ciechocinku, a w menu można wybrać i inne plenery. Zachęcam do dołączenia do naszej "paczki". Ogłoszenia o plenerze pojawią sie też na FB i wyślę w newsletterze do uczestników warsztatów z Kustrą. Myślę, że może tym razem być sporo wyjątkowo dużo świeżej krwi OK, trzeba przejść do konkretów:

    1. Termin. Połowa czerwca, tzn 11-14.06.2015. Od czwartku wieczorem (zjazd uczestników przed kolacją, zakwaterowanie, podział na grupy, przydzielenie modelek na poszczególne dni, rozeznanie terenu itd) do niedzieli do obiadu. Z bardzo pracowitym piątkiem, sobotą (i połową niedzieli). Ciężka harówka

    2. Miejsce. Zamek w Tucznie www.zamek-tuczno.pl Okolica bardzo ładna, parki, jeziora, sam zamek też ciekawy (dostajemy do dyspozycji (tzn do sesji) wszystkie wnętrza i wolne pokoje. Jak będą chętni rozstawimy studio.

    3. Modelki. Będą . Jedna do aktów, cztery do zdjęć w ciuszkach. Mam kilka fotomodelek na oku, nowe dla Was, ale jak to zwykle bywa wolę z tak dużym wyprzedzeniem nie podawać kto konkretnie będzie. Bo to tylko dziewczyny (jak to kobiety - zmienne są) i bardzo często nawet na tydzień przed imprezą jeszcze zachodzą zmiany. Na modelkę będzie przypadało 4 ... albo około 6 fotografów. Tzn będzie tak jak ostatnio. Na wniosek części z Was dałem możliwość pracy w grupach mało licznych (4 fotografów na modelkę), ale to się wiąże z tym, że koszt modelki na głowę fotografa jest wyższy (1,5x) od tego jaki jest w grupach, gdzie jest 6 (około) fotografów na modelkę. O dziwo na ostatnim plenerze była tylko jednak grupa "6" i kilka grup "4", widzę, że wolicie zapłacić więcej, a mieć mniejszą konkurencję Chcę by plener był przystępny cenowo dla większej grupy fotografów i dlatego utrzymam opcję 6 na modelkę. Może uzbiera się taka grupa.
    Oczywiście będą makijażystki, jak zawsze.

    4. Cena. Tradycyjnie rozbijam na 2 części - za swój pobyt, płatne na miejscu płaci każdy 380 zł brutto (FV potrzebującym kwitka wystawia zamek), to jest od czwartku do niedzieli. 3 noclegi i komplet posiłków (czyli nie tylko śniadania, ale też obiady i kolacje). Druga część - czyli na ekipę - modelki, ich pobyt, wynagrodzenie itd - 305 zł (brutto) w przypadku gdy chcecie być przypisani do grupy 6 osobowej, lub 457 zł jeśli będziecie w grupie 4 osoby na modelkę.
    Zakwaterowanie w pokojach 2 osobowych. Jak ktoś chce jedynkę - da radę, za dopłatą.
    Można wziąć osobę towarzyszącą, opłaca ona tylko swój pobyt.
    Może przyjadą forumowicze chcący porobić krajobrazy i poznać nas? Nie mam nic przeciwko temu.
    Nie robiąc modelek płaci sie tylko za pobyt - czyli 380 zł.

    Zapisy zbieram do połowy maja. I do wtedy wpłata części drugiej (305 lub 457 zł).

    Czekam na deklaracje i pytania.


    Lista, stan na 8.06.2015 godzina 10.30
    (wpłata - wytłuszczony nick)

    Marie - Mariola - Gdynia - grupa 4 fot
    Katrina - Kasia - okolice Trójmiasta, Gdyni - grupa 4 fot
    leon_gd - Leszek - Gdańsk - grupa 6 foto (ale jak trzeba to może dopłacić do 4)
    young - Adam - Trójmiasto - grupa 4 fot
    pdawid - Paweł - Gdańsk - grupa 6 foto
    Riki - Ryszard - Gdańsk - grupa 6 foto
    karvajalka - Jurek - Gdańsk - grupa 6 foto
    smokwaw - Arek - Trójmiasto - grupa 6 foto

    nikonista02 - Marek - Bydgoszcz - grupa 4 fot
    nickt - Tomek - Bydgoszcz - grupa 4 fot

    anita_wlo - Anita - Wrocław - grupa 6 foto (jak trzeba to dopłaci do 4)
    piotrkora - Piotr - Wrocław - grupa 6 foto lub 4 - tak jak Anita

    gustaw79 - Marcin - Ostrów Wlkp - grupa 6 foto (jak trzeba to dopłaci do 4) - tak jak Anita

    kopeniek - Irek - Rybnik - grupa 6 foto

    oper - Piotr - Warszawa - grupa 4 fot
    Rozalinda - Agnieszka - Warszawa - grupa 4 fot
    kashpir - Paweł - Warszawa - grupa 4 fot
    Robert Miernik - Robert - Warszawa - grupa 6 foto
    UFI - Jacek - Dziekanów Leśny (koło Warszawy) - grupa 4 fot

    Anyth - Grzegorz - Rzeszów +1 od Roberta - grupa 6 foto

    elvis185 - Arek - Włocławek - grupa 4 fot (od środy)
    + Gosia, żona elvisa - towarzysko

    arieloza - Ariel - Chojnice - grupa 4 foto

    prfoto - Przemek - Poznań - grupa 4 foto

    anihil - Sebastian - Białystok - grupa 6 foto


    2KC - Jurek - Bydgoszcz - towarzysko, na 2 dni, (50%)
    passer - Jacek - Bydgoszcz - jak liczna grupa? - decyzja w ostatniej chwili (20%)
    .:Gerard:. - Gerard - Monachium
    +1 od Gerarda - towarzysząca
    pinokio - Marek - Warszawa - jak liczna grupa? - decyzja w ostatniej chwili (20%)
    TOP67 - Tomek - Wrocław - towarzysko, bez grupy - raczej nie
    Carlos_lo - Karol - W. Brytania, lot - siedzi cicho
    photofun - Piotr - Gdańsk - odpuścił
    hesja - Sławek - Warszawa - grupa 6 foto - wypadł
    Wilk325 - Tadeusz - Bydgoszcz - grupa 6 foto - wypadł

    uwaga
    chciałbym poznać imiona (robię identyfikatory) tych osób, po nicku których mam kropeczki .......
    proszę w ogóle mi pisać o osobach towarzyszących, bo muszę określić ilość miejsc noclegowych!
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 09-06-2015 o 22:25
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •