Close

Strona 11 z 25 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 244
  1. #101
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RobertMiernik Zobacz posta

    Sprawa ciężka prawdę mówiąc, wydaje mi się, że wzięła się z problemu podziału grup na większe i mniejsze.
    Nie. Po prostu z ilości osób jakie biorą udział w plenerze.
    Kiedyś plenery były w obsadzie blisko 30 osób (pomijam te pierwsze, gdzie było nas kiedyś prawie 50!)

    Cytat Zamieszczone przez RobertMiernik Zobacz posta
    Nie ma zdjęcia, które da się zrobić w 4 a nie da się w 5 czy 6 osób, więc to tylko dopłata do wygody, więc powinna zawierać podatek od wygody a nie tylko zwrot kosztów.
    Płaca więcej by miec wygodniej. Jesli brałbym od grup 4 osobowych więcej niż 1,5x to po prostu bym na tym zarabiał (podatek od wygody brałbym do kieszeni - no bo skoro koszty uwzględnione?)

    Cytat Zamieszczone przez RobertMiernik Zobacz posta
    Dając opcję 4 osobowych grup, pozwoliłeś zmniejszyć sobie ilość osób o połowę prawie i teraz właśnie trzeba by ograniczyć (drastycznie) ilość fotografów na plenerach,.
    Tak, pozwoliłem przez to zmniejszyć ilość uczestników (o 1/3)
    Tylko, że z frekwencją bywa róznie. Bywają takie plenery, że kandydatów jest na styk, a nawet za mało. Były juz plenery, gdzie były tylko cztery grupy a w niedzielę robiło się "powtórki".
    A teraz chętnych jest na więcej niż 5 grup.
    Gdyby grupy były 6 osobowe, to by mogło byc 30 fotografów. Finansowo wychodzi to dokładnie tak samo. Czy 20 osób (5x4) płacących 1,5 x więcej, czy 30 osób (5x6) - bilans ten sam. Sporo osób chce mniejszych grup. A ja nie wiem (zanim nie zacznę zbierać chętnych) czy chętnych będzie 18 czy 32. Robiąc kalkulacje muszę cos założyć.
    Nawet mi pasuje "ruchoma" wielkośc grup, bo mam pole manewru gdy chętnych jest nieco ponad 20. Jak już jest 30 i mają byc małe grupy to mam problem.
    Tzn mogę nie mieć problemu - mówić ludziom, że się nie załapali.
    Teraz moge po 24 wpłatach (grupy 3x4 i 2x6) mówić, że lista zamknięta i gdyby pinokio, 2KC, Gerard, Bartman itd chcieli to po prostu przeprosić, ale .. brak miejsc. Sumienie miałbym czyste, bo ich deklaracje były albo warunkowe albo spóźnione. Więc problemu nie ma. Ale chcę by mogli przyjechać. Mam sentyment do stałych uczestników.
    Po prostu jest okazja pogadać jak to organizacyjnie rozwiązać w przyszłości.

    Kiedyś się mocno zastanawiałem nad zrobieniem "podwójnego" pleneru - tzn bardzo dużo małych grup, każdy fotografuje wręcz połowę modelek. Gdyby było 40 chętnych to to jest jedyna opcja rozwiązania problemu. 10 modelek.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 29-05-2015 o 19:05
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #102
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Wpłat 17, ale mam kilka PW z dziś, a te wpłaty bank mi pokaże jutro.
    Od kilku osób nie mam jednak ani wpłat, ani PW z informacjami (tzn z deklaracją kiedy będzie ta wpłata).

    Dałem na FB ogłoszenia o naborze modelek na plener.
    Modelek (kontaktów do nich) nigdy nie za wiele, więc choć mam swoje typy z dziewczyn, które znam to dałem ogłoszenie.
    Dostałem z ... 40 ofert. Oczywiście część modelek nie jest specjalnie samokrytyczna (mam na myśl ich urodę jak na fotomodelkę), ale kilka dziewczyn jest fajnych. I ze 2 takie superprofi, które ... zaczęły od pytania o wynagrodzenie.
    Oferty nadal spływają. Za dzień czy raczej dwa dam tu linki i powiecie kogo chcecie. Tzn wyrazicie swoje opinie o nich
    Są dziewczyny np z Przemyśla (ciut daleko - nie załatwię transportu), ale sa tez dziewczyny z Gdańska - fajnie, jest podwózka.
    Co wcale nie znaczy że te dziewczyny będą. Pozwolę sobie zachować prawo do decyzji ostatecznej a modelka aktowa jest dogadana (najwyżej rozpatrywac można je jako rezerwę). Pole manewru mamy w dziewczynach ciuchowych, choc i tu mam swoje preferencje z tych co znam (jestem ich pewniejszy niż dziewczyn obcych).
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 11-05-2015 o 17:25
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #103
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Martwiłem się co to będzie jak będzie za dużo, ale ... okazuje się, że nie pojedzie jednak X i Y, a i inne osoby od których nie mam wpłat nie sa pewne (na teraz) udziału.
    Szacuję (mam nadzieje realistycznie), że będzie nas 22 (wpłat 19, ale 3 osoby wpłacą niedługo), a potrzeba 24, więc 2 osoby z listy rezerwowej już na niej nie są. Mogą jechać.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #104

    Domyślnie

    Jacus, gdyby byla potrzeba to moge zabrac jakas modeline z Gdańska. Bo mam dosc puste auto.
    Ostatnio edytowane przez Katrina ; 15-05-2015 o 19:48
    Fotografia prasowa, sportowa, reportaże.
    http://press-shots.blogspot.com/
    Nikon D500, D300s, D80, F65, T 70-300, T 17-50 f/2.8, N 50 f/1.8, S10-20, SB 900, YN 587

  5. #105

    Domyślnie

    Jacku a mam takie zapytanie do wszystkich. Bo ja chcę na zlot i pofocic i podpatrzec i poimprezowac ale nie wiem czy dojadę w czwartek czy dopiero w piątek wieczorem i w związku z tym że nie zamierzam zrobić zdjęcia życia i obiecuję że nie będę spięty i jakoś się narzucający to czy mogę zapłacić ile trzeba a może nawet jak będzie trza to letko więcej i być takim fotografem niezrzeszonym w żadnej grupie A bardziej walesajacym się tu i tam gdzie mnie poniesie ewentualnie siedzącym częściej przy barze? Plissss?
    Serdecznie pozdrawiam
    www.hesja.pl

  6. #106

    Domyślnie

    to jacek nie placi tobie, zebys przyjechal ?

  7. #107

    Domyślnie

    A czemu miałby? Wasze zdrowie!
    Serdecznie pozdrawiam
    www.hesja.pl

  8. #108

    Domyślnie

    Jacku, jednak odpadam z gry, nie pogodzę... Pozdrawiam, świetnej zabawy WSZYSTKIM

  9. #109

    Domyślnie

    szkoda, szkoda ;/
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  10. #110

    Domyślnie

    a ja kulawy, ale będę.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

Strona 11 z 25 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •