Close

Strona 1 z 35 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 366

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie Linia kolejowa nr.1

    Witam serdecznie

    Jestem nowym użytkownikiem i tego zacnego forum, i lustrzanki. Aparatu fotograficznego używam przede wszystkim na stronie kulinarnej, którą prowadzę razem z żoną. Lustrzanka Nikona (Nikon D3200 i AF-S DX Micro Nikkor 40 mm f/2,8G) była niejako inwestycją w celu poprawienia jakości naszej strony. Obiektyw został mi polecony jako dobry początek do fotografii kulinarnej.

    Fotografią jako taką interesowałem się jednak już dużo wcześniej. Mam nawet jeszcze przedwojenny lusterkowiec na film 9mm. Do tej pory używałem kompakcik Samsunga i mimo jego oczywistych wad jakość zdjęć na blogu znacznie się poprawiła dzięki sporej chęci edukacji w kierunku poprawy swojego warsztatu.

    Ostatnio moim ulubionym motywem do fotografowania jest kolej. I to właśnie obiekty i maszyny kolejowe chciałbym Wam prezentować. Mieszkam tuż obok głównej linii kolejowej Warszawa-Katowice oznaczonej numerem 1 i tam "poluję" na przejeżdżające składy towarowe i pasażerskie. To dopiero początki mojej nowej pasji więc wybaczcie szkolne błędy na zdjęciach, które zapewne się pojawią.

    Chciałbym w tym miejscu prezentować moje prace i liczę na mobilizujące komentarze. Chciałbym wiedzieć co mogę poprawić, jak lepiej opanować tryb M w aparacie. Na początek Zespół Trakcji Elektrycznej 35WE Impuls o numerze 007 wyjeżdżający z przystanku kolejowego w Gołonogu:


  2. #2

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o foto kolejowe, to nie rzuca na kolana. Ale jest całkiem nieźle skadrowane, poprawnie naświetlone i generalnie nie ma się do czego przyczepić. Jak na świeżego posiadacza luszczanki to bardzo OK.

    Możesz pooglądać blogi czy strony z fotografią kolejową. Tu kluczowe jest miejsce, sceneria, oczywiście pogoda, pora dnia... W mieście na spacerze raczej nie ustrzeli się czegoś fascynującego.

    jak na początek - jestem na tak i czekam na dalsze strzały. Powodzenia!

  3. #3

    Domyślnie

    W zasadzie to miejsce wybrane zostało z rozmysłem... ale mam kilka innych miejscówek

  4. #4

    Domyślnie

    Jak wyżej. Skoro to początki to podstawa jest okej. Głębia ostrości odpowiednia by ująć cały ciopąg... yyy, tzn pociąg Czas również okej bo nie ma rozmycia (aczkolwiek nie znam prędkości składu). Naświetlenie również nie razi. Także kwestia rozwijania własnego warsztatu pod kątem wyboru miejscówki, kadrowania oraz obróbki. Ale spokojnie, nie od razu Rzym zbudowano...

  5. #5

    Domyślnie

    Widać, że Koleje Śląskie - brudny jak taśmociąg na przodku.

  6. #6

    Domyślnie

    Akurat przodek ma czysty

    A ci do zdjecia, mi sie podoba. Kadr niezły, światło tez, niebo nie przepalone zeby przeszkadzało.
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Kilka zdjęć...
    D750&D200, N50f1.8G, Ta28-75/2.8, To12-28/4, N70-300VR

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarzd3100 Zobacz posta
    Głębia ostrości odpowiednia by ująć cały ciopąg... yyy, tzn pociąg Czas również okej bo nie ma rozmycia (aczkolwiek nie znam prędkości składu).
    W tym miejscu nieduża. Czasy staram się dobrać w zależności od tego jaki skład mi się trafi. Prędkość na tym odcinku nie jest duża (od 10 do 80km/h) i eksperymentuje na razie z czasami od 1/100 do 1/400


    Cytat Zamieszczone przez pawl_s Zobacz posta
    Akurat przodek ma czysty
    Dokładnie. Wyglądało to tak jakby mu umyto po zimie tylko mordkę

    Dzięki za cenne opinie. Zdjęcie z innego miejsca. Tym razem "Husarz" EU44 5 370 007 w składzie polskiej wizytówki w tej części Europy EIC "Sobieski" mknący do Wiednia:


    Tu już prędkość dużo większa niż w przypadku poprzedniego zdjęcia. Z lekcji jaką wziąłem u wieloletniego fotografa pociągów wiem, że istotne jest złapanie lokomotywy między słupami trakcji. Cały skład powinien być widoczny. Pociąg musi mieć "powietrze" i widoczna powinna być trakcja. Jak na razie objeżdżam okolicę by trafić ciekawe pozycje spełniające powyższe warunki.

  8. #8

    Domyślnie

    Dla mnie "różowa landrynka" lepsza.

    Co do czasów... Jeżeli masz możliwość, to na Twoim miejscu pokusiłbym się o panningi
    NIKON D7100 + Tamron 150-600 + Nikkor 70-300 + SIGMA 10-20
    SONY A6600 + Sony 18-135

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawl_s Zobacz posta
    Akurat przodek ma czysty
    Ino przodek, a zadku nie widać

  10. #10

    Domyślnie

    Dzisiejsze trafienie na innej miejscówce SM42-2609:


    Ten diesel i to w takim malowaniu mi się marzy w skali h0 na dioramie, którą aktualnie robię...

    BTW ...w tle znikający ostatni wagon pędzącego w przeciwnym kierunku IC ciągniętego przez EP09
    D3200/Nikkor 40mm/f2.8; Panasonic Lumix FZ1000
    Kolejowe Zagłębie

Strona 1 z 35 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Katastrofa kolejowa.
    By wer in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 08:24
  2. [ Architektura ] Stacja Kolejowa [Przywitanie]
    By tomko in forum Architektura
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-04-2009, 13:39
  3. [ Reportaż ] bocznica kolejowa na Bródnie
    By kgrzes in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-01-2009, 11:18
  4. [ Reportaż ] Nastawnia kolejowa
    By harb in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 16-02-2008, 09:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •