Witam serdecznie

Jestem nowym użytkownikiem i tego zacnego forum, i lustrzanki. Aparatu fotograficznego używam przede wszystkim na stronie kulinarnej, którą prowadzę razem z żoną. Lustrzanka Nikona (Nikon D3200 i AF-S DX Micro Nikkor 40 mm f/2,8G) była niejako inwestycją w celu poprawienia jakości naszej strony. Obiektyw został mi polecony jako dobry początek do fotografii kulinarnej.

Fotografią jako taką interesowałem się jednak już dużo wcześniej. Mam nawet jeszcze przedwojenny lusterkowiec na film 9mm. Do tej pory używałem kompakcik Samsunga i mimo jego oczywistych wad jakość zdjęć na blogu znacznie się poprawiła dzięki sporej chęci edukacji w kierunku poprawy swojego warsztatu.

Ostatnio moim ulubionym motywem do fotografowania jest kolej. I to właśnie obiekty i maszyny kolejowe chciałbym Wam prezentować. Mieszkam tuż obok głównej linii kolejowej Warszawa-Katowice oznaczonej numerem 1 i tam "poluję" na przejeżdżające składy towarowe i pasażerskie. To dopiero początki mojej nowej pasji więc wybaczcie szkolne błędy na zdjęciach, które zapewne się pojawią.

Chciałbym w tym miejscu prezentować moje prace i liczę na mobilizujące komentarze. Chciałbym wiedzieć co mogę poprawić, jak lepiej opanować tryb M w aparacie. Na początek Zespół Trakcji Elektrycznej 35WE Impuls o numerze 007 wyjeżdżający z przystanku kolejowego w Gołonogu: