Close

Strona 24 z 37 PierwszyPierwszy ... 14222324252634 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 231 do 240 z 366
  1. #231

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wind Mill Zobacz posta
    @wikary
    I jeszcze jakby słońce wschodziło w miejscu dokąd prowadza tory, i żeby nie było zasłonięte...
    ...no przecież o to w tym chodzi
    Z6II_14-30_28_28-75_40_45_105_100-400_TC2.0_DJI

  2. #232

    Domyślnie

    Remont kolejowej linii nr. 1 na odcinku w Dąbrowie Górniczej spowodował, że część pasażerskich pociągów przesunięto na inną linię kolejową Dąbrowy Górniczej. Dzięki temu w miejscu gdzie do tej pory łapałem towarowe pojawiły się EIC i inne szybkie pasażerskie.

    238. ED161-001 jako IC "Ondraszek" pędzi z Bielska do Białegostoku


    239. IC "Porta Morawica" z lokomotywą EP09


    240. Remont spowodował, że pociągi w Gołonogu jeździły po tzw torze niewłaściwym. Przy okazji dodam, że remont zabytkowego dworca odwołano. Dobra zmiana w PKP nie dogadała się z miastem... szkoda gadać...


    241. Na torach kolejowej linii nr1 pojawił się ELF II bydgoskiej PESA wyprodukowany dla Kolei śląskich. Przyjemny w odbiorze:

    D3200/Nikkor 40mm/f2.8; Panasonic Lumix FZ1000
    Kolejowe Zagłębie

  3. #233

    Domyślnie

    ciągniesz z cieni i skąpisz kontrastu, przez co bardzo płasko to wychodzi... o pociągach mogę, niestety, powiedzieć tylko tyle że jeżdżą i hałasują

  4. #234

    Domyślnie

    Ciągle mam problem z obróbką... mimo tylu już lat...
    D3200/Nikkor 40mm/f2.8; Panasonic Lumix FZ1000
    Kolejowe Zagłębie

  5. #235

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Adam Okuń Zobacz posta
    Ciągle mam problem z obróbką... mimo tylu już lat...
    Adam, bo prawdę powiedziawszy wygląda to trochę tak, jakbyś się lekko miotał, zamiast dostrzec problem i reagować odpowiednio, w dodatku nie na oślep a adekwatnymi narzędziami. O co mi chodzi? Wyjaśnię...

    Zobacz ostatnią wrzutkę - są 4 zdjęcia, ale obrobione parami: dwa pierwsze są dość kiepskie obróbkowo, dwa ostatnie już nie mają tych cieni tak strasznie wyciąganych, mają deczko lepszą WB i są przez to strawniejsze. A przecież warunki na wszystkich miałeś dość podobne: pora dnia, zachmurzenie, słońce mniej więcej tak samo ostre/nieostre (widać po cieniach), i tak dalej... Dlaczego więc do dwóch pierwszych zastosowałeś jakiś preset, czy jakiś tam sposób, a do dwóch następnych już inny?

    Moim zdaniem powinieneś zasiadając do obróbki zdjęćia po pierwsze 'widzieć w głowie' jego efekt końcowy, a następnie powoli go realizować (przy czym jak zwykle trzeba zważać, żeby nie popaść w przesadę, wrócę jeszcze do tego). Jeśli zamiast tego będziesz się miotać: a zastosuję sobie jeden preset i zobaczę co wyjdzie, a może zastosuję jakiś inny, a to jakąś akcyjkę wypróbuję, a może jakiś filterek niewodomo-jaki-świetny - otóż według mnie taka droga nie zaprowadzi Cię daleko. Musisz po prostu zobaczyć (dostrzec) co trzeba poprawić, a następnie to właśnie poprawić, nic innego. Sorry za takie ględzenie, ale tak to wygląda jak się próbuje opisać to słowami.

    No i miałem wrócić do przesady. Otóż siedząc którąś godzinkę nad zdjęciem powoli zatracamy zdolność oceny tego, jak wielkich zmian dokonaliśmy. Obrazowo mówiąc: wyciągamy z cienia, robimy potem inne rzeczy, potem jeszcze troszkę wyciągamy te cienie, potem znowu co innego, aż po jakimś czasie stwierdzamy, że przecież cienie jeszcze za mało wyciągnięte - więc dalejże je ciągnąć... I po to właśnie każdy program ma sposób na to, żeby w trakcie roboty na momencik pokazać wersję sprzed obróbki, oryginalną. Wtedy można ocenić jak straszliwych zmian już dokonaliśmy i albo na tym poprzestać, albo wręcz się cofnąć. Użyj tego, to naprawdę pomaga.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  6. #236

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    ...
    samo geste- weź napisz książkę, a nauczę się jej na pamięć.

    241- wyszedł pościg za ELFem- podoba mi się
    Z6II_14-30_28_28-75_40_45_105_100-400_TC2.0_DJI

  7. #237

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za pomoc. Faktycznie dwa pierwsze wyciągane bo robione pod ostre słońce. Dwa drugie ze słoneczkiem więc i poprawiać nie musiałem. Ja sobie z tego powodu wszystkie rawy gromadzę by kiedyś jak już się wreszcie tego nauczę to je zrobię jeszcze raz

  8. #238

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Adam Okuń Zobacz posta
    Ja sobie z tego powodu wszystkie rawy gromadzę by kiedyś jak już się wreszcie tego nauczę to je zrobię jeszcze raz
    Ja podobnie ...

    Podziwiam, a trochę zazdroszczę, że z pozoru łatwo "dostępnego" tematu - linii kolejowych - zrobiłeś sobie temat do fotografowania. Zawsze zaglądam z ciekawością. Również podobał mi się set z Bieszczad. Pewnie jego postprodukcja również mogłaby zyskać po uwagach życzliwych (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) fachowców z naszego forum.
    Gratuluję pozytywnego zakręcenia

    ps.a Gołonóg rzeczywiście zasługuje na odrestaurowanie. Niestety w wielu miejscach zniszczono perełki architektury dworcowej

  9. #239

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NickOnMe Zobacz posta
    Niestety w wielu miejscach zniszczono perełki architektury dworcowej
    Kraków najlepszym przykładem! Piękny secesyjny dworzec mogący być wspaniałą wizytówką dla przyjezdnych zamieniono na kanciastą, bezpłciową i szmondacką tzw. galerię handlową, a stary dworzec stoi pusty jak wyrzut sumienia i straszy drzwiami zabitymi dechami (w sensie jaknajbardziej dosłownym - zabitymi dechami).
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #240

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Kraków najlepszym przykładem! Piękny secesyjny dworzec mogący być wspaniałą wizytówką dla przyjezdnych zamieniono na kanciastą, bezpłciową i szmondacką tzw. galerię handlową, a stary dworzec stoi pusty jak wyrzut sumienia i straszy drzwiami zabitymi dechami (w sensie jaknajbardziej dosłownym - zabitymi dechami).
    No właśnie... Kapitalny dworzec był/jest we Wrocławiu ... Miałem napisać o świebodzkim, ale i główny nie przekonuje mnie po jego odnowieniu. A jeśli o Swiebodzkim, to jakiś czas temu jechałem autobusem z lotniska, mijałem z dala ten dworzec i i się trochę zmartwiłem - jakieś targowisko, syf. Nie wiem w jakim stanie jest teraz. A był magiczny ...

Strona 24 z 37 PierwszyPierwszy ... 14222324252634 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Katastrofa kolejowa.
    By wer in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 08:24
  2. [ Architektura ] Stacja Kolejowa [Przywitanie]
    By tomko in forum Architektura
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-04-2009, 13:39
  3. [ Reportaż ] bocznica kolejowa na Bródnie
    By kgrzes in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-01-2009, 11:18
  4. [ Reportaż ] Nastawnia kolejowa
    By harb in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 16-02-2008, 09:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •