Close

Strona 16 z 37 PierwszyPierwszy ... 6141516171826 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 366
  1. #151

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Dobry przykład na to, jak powinna, czy też do czego prowadzić powinna obróbka - i to niezależnie od ilości zastosowanych kroków. Czasem czytam (niekoniecznie tutaj), że obróbka była mała, tylko trzy, może cztery i pół kroku, nic wielkiego... Ale przecież czasem i jednym krokiem da się zdjęcie przeistoczyć dość znacznie.

    Po drugie ktoś sugerował, że zdjęcia mniej obrabiane są bardziej naturalne - co jest częstym, choć błędnym założeniem...

    Adam - wybacz mi, ale zilustruję to Twoim zdjęćiem. Nie ruszam przy tym pociągów, które jak widzę lubisz i którym się oddałeś na niwie fotograficznej. Pokażę Twoje ostatnie zdjęcie, ten landszafcik. Nie wiem co mu robiłeś, czy bardzo czy w ogóle go nie obrabiałeś, ale to zdjęcie jest wyjątkowo nienaturalne. Wygląda, jakbyś je zrobił podczas zaćmienia słońca. Podczas, gdy wystarczy poprawienie krzywą (dosunąć histogram do prawj krawędzi) i zmiana WB na cieplejszą - i od razu pojawia się słońce bez zaćmienia.

    Nie zważaj na szumek (to gif, który ma 256 kolorów) ani na pewną landrynkowośc kolorów. Zwróć uwagę na to, że w ogóle pojawiło się jakieś dzienne światło, a nie jakaś słaba poświata. A to tylko dwa kroki obróbki: poprawić histogram i ocieplić WB.







    Reasumując - dla mnie nie to zdjęcie jest bardziej naturalne, które jest mniej obrobione, tylko to, które wygląda naturalniej, bez względu ile kroków obróbki się temu poświęciło. I powiem Wam w zaufaniu, że z doświadczenia mi wychodzi, iż poza nielicznymi wyjątkami zdjęcia bez obróbki wyglądają - niestety - bardzo mało naturalnie.





    PS
    Adam - jak masz coś przeciwko takiemu pokazywaniu czegokolwiek na Twoich zdjęćiach, daj znać moderatorowi przez kliknięcie wykrzykniczka u dołu posta i napisz żeby usunąć cały post - a z pewnością to zrobi.
    Trudno się z Tobą nie zgodzić, choć co do obróbki miałem troszkę co innego na myśli. W każdym razie nie jestem ekspertem, ba, nawet nie jestem dobry w obróbce, i to co tu wypowiadam jest tylko i wyłącznie moim zdaniem opartym na moim guście i tym co mi się podoba.

    Pozdrawiam, Piotr

  2. #152

    Domyślnie

    ...poprawiłem...dzięki za otworzenie oczu

    Było:

    Jest:

    Czuję, że kiedyś zasiądę do wszystkim moich RAWów i wywołam je ponownie...
    D3200/Nikkor 40mm/f2.8; Panasonic Lumix FZ1000
    Kolejowe Zagłębie

  3. #153

    Domyślnie

    113 do mnie jak najbardziej gada I kolejny raz pokłony dla Pompona za to, że mu się chce
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  4. #154

    Domyślnie

    117. Lokomotywa EP09 z czeskim pociągiem EIC "Porta Moravica". Ciekawostką w tym składzie jest przedział kinowy dla dzieci oznaczony na wagonie dziecięcym graffiti.

    118. Elf Kolei śląskich opuszcza Będzin Ksawerę
    D3200/Nikkor 40mm/f2.8; Panasonic Lumix FZ1000
    Kolejowe Zagłębie

  5. #155

    Domyślnie

    119. Turbostonka na popychu...

    120. Coraz trudniej wieczorami...

    121. Tu będą dobre foty towarowych składów
    D3200/Nikkor 40mm/f2.8; Panasonic Lumix FZ1000
    Kolejowe Zagłębie

  6. #156

    Domyślnie

    119. szkoda że autko wlazło w kadr. A na czele chyba TEM2 ?
    121. Extra miejscówka. Gdzie to ?
    D610 | T70-200 2,8 VC USD | T24-70 2,8 VC USD | N85 1,8G
    Flickr

  7. #157

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Reanoe Zobacz posta
    119. szkoda że autko wlazło w kadr. A na czele chyba TEM2 ?
    121. Extra miejscówka. Gdzie to ?
    ad.1

    ad2. Skrzyżowanie dwóch linii. Dąbrowa Górnicza Południowa. Na flickr wrzuciłem lokalizację.
    Ostatnio edytowane przez Adam Okuń ; 09-09-2016 o 21:55
    D3200/Nikkor 40mm/f2.8; Panasonic Lumix FZ1000
    Kolejowe Zagłębie

  8. #158

    Domyślnie

    Dwa zdjęcia w ekstremalnych warunkach przy tych prędkościach na niskim ISO.

    121. EIC "Polonia"

    122 Ekspres Intercity Premium do piekła
    D3200/Nikkor 40mm/f2.8; Panasonic Lumix FZ1000
    Kolejowe Zagłębie

  9. #159

    Domyślnie

    123. EP09-027 w odświętnym wdzianku z pociągiem EIC "Porta Morawica" Malowanie z okazji 15 lat PKP InterCity na polskich torach. Ciekawostką tego składu jest wagon z przedziałem kinowym dla dzieci. Czesi potrafią...


    124. Lokomotywa spalinowa T448p-042 należąca do DB Cargo Polska (dawniej DB Schenker Polska) z krótkim zestawem "beczek" na kolejowej linii nr. 133


    125. Moja ulubiona spalinówka SM31 zwana "trumną" w służbie PKP Cargo na Łagiszy.


    126. Klasyczny "kibelek" EN57-805 z charakterystycznymi ryflami. Już niedługo większość z tych EZTów zamieni się w żyletki. W połowie 2017 planowana jest w Kolejach śląskich rewolucja, a na torach pojawi się ELF2 ...wizualizacje nowego pociągu PESY robią wrażenie.

    D3200/Nikkor 40mm/f2.8; Panasonic Lumix FZ1000
    Kolejowe Zagłębie

  10. #160

    Domyślnie

    123. No malowanko przednie Ci się trafiło. Te standardowe już się nudzi....
    D610 | T70-200 2,8 VC USD | T24-70 2,8 VC USD | N85 1,8G
    Flickr

Strona 16 z 37 PierwszyPierwszy ... 6141516171826 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Katastrofa kolejowa.
    By wer in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 08:24
  2. [ Architektura ] Stacja Kolejowa [Przywitanie]
    By tomko in forum Architektura
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-04-2009, 13:39
  3. [ Reportaż ] bocznica kolejowa na Bródnie
    By kgrzes in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-01-2009, 11:18
  4. [ Reportaż ] Nastawnia kolejowa
    By harb in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 16-02-2008, 09:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •