Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 49
  1. #1

    Domyślnie Archiwizacja zdjec?

    Teraz zdjecia mam umieszczone na dwa zewnetrzne twarde dyski(dwie kopie), ktore leza w szafie.Nowe zdjecia mam zamiar archiwizowac podobnie, jedno idzie na dysk komputera, kopia na dysk zewnetrzny, po zapelnieniu dysku w komputerze robie jeszcze jedna kopie na dysk twardy i dwie kopie laduja w szafie.Wczesniej mialem kopie na plytach cd i na dysku twardym, dysk mi padl..a niektore cd sie nie otwieraja.Pytasnie: jak moge uproscic, polepszyc i zapewnic wieksze bezpieczenstwo archizowaniu, niz podany przeze mnie sposob?Czy kupic cos co bedzie stanowilo lepszy" back up", czy sa jakies uslugi online, gdzie moge dodatklowo i "bezpiecznie" przechowywac najwartosciowsze zdjecia?Moje zdjecia stanowia dla mnie warosc sentymentalna..i chce je zachowac...Wszelkie rady i sugestie mile widziane.

  2. #2

    Domyślnie

    Ile zajmują te zdjęcia ?
    Może wystarczą pojemne Pendrive'y ?
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  3. #3

    Domyślnie

    Pendrive za malo pojemne.Zdjecia jak zdjecia, mam tez sporo nagranych filmikow.W tej chwili mam z 900 Gigabytow.

  4. #4

    Domyślnie

    A ja skorzystałem skorzystałem z ostatniej zmiany warunków użytkowania Amazon Cloud Drive. Za 12 dolarów rocznie oferują nielimitowaną pojemność na zdjęcia (w tym nikonowskie NEF-y) oraz dodatkowo 5 GB na inne dokumenty. Problemem może być tu prędkość wgrywania zdjęć ale przy odpowiednio szybkim łączu daje radę. Na chwilę obecną mam tam 350 GB NEFów. Pewnie nigdy z większości z nich nie skorzystam, ale w razie czego są bezpieczne. Jest też możliwość podglądu zdjęć w formie galerii (choć ergonomia galerii nie powala). Ale nie to ma być jego główną funkcją.
    P.S. Nie jestem pracownikiem Amazonu, ani nikt nie zapłacił mi za reklamę
    pozdrawiam,
    stahoo
    D700 | N14-200/2.8 (VR II w zakresie 70-200) | N50/1.8D | SB800

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stahoo Zobacz posta
    A ja skorzystałem skorzystałem z ostatniej zmiany warunków użytkowania Amazon Cloud Drive. Za 12 dolarów rocznie oferują nielimitowaną pojemność na zdjęcia (w tym nikonowskie NEF-y) oraz dodatkowo 5 GB na inne dokumenty. Problemem może być tu prędkość wgrywania zdjęć ale przy odpowiednio szybkim łączu daje radę. Na chwilę obecną mam tam 350 GB NEFów. Pewnie nigdy z większości z nich nie skorzystam, ale w razie czego są bezpieczne. Jest też możliwość podglądu zdjęć w formie galerii (choć ergonomia galerii nie powala). Ale nie to ma być jego główną funkcją.
    P.S. Nie jestem pracownikiem Amazonu, ani nikt nie zapłacił mi za reklamę
    pozdrawiam,
    stahoo
    Też brałem to pod uwagę, jednak takie zdjęcia lubią 'wyciec' i co z tego, że odszkodowanie - fotka obleci cały net.

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  6. #6

    Domyślnie

    Też się nad tym zastanawiałem, ale stwierdziłem, że nawet jakby tak się stało to nie mam takich zdjęć, których publikacja w internecie naraziła by mnie na jakieś poważne konsekwencje.
    Pozdrawiam,
    stahoo
    D700 | N14-200/2.8 (VR II w zakresie 70-200) | N50/1.8D | SB800

  7. #7

    Domyślnie

    NAS z min. 4 dyskami w RAID5 i usługą prywatnej chmury + backup na dysk zewnętrzny raz na jakiś czas. Wygoda, dostępność, pojemność, bezpieczeństwo i prywatność w jednym
    * Ten post sponsorują literki N i S oraz liczba 40 *

  8. #8

    Domyślnie

    Jesli mozesz dokladniej podac jaka firma, jakie przyblizone ceny, jakie dyski?

  9. #9

    Domyślnie

    Trzeba trochę mieć pojęcia informatycznego lub dużo cierpliwości do ujarzmienia NAS czy tej całej wirtualnej archiwizacji,
    na w/w przykładach jest to zapisywane w plikach spakowanych archiwizacji,
    jeżeli się mylę to proszę o poprawienie mnie.

    Metoda manualna 1:1 jest najlepsza, w każdej chwili można wygrzebać zdjęcie, sesje bez problemów,
    dobra segregacja plików w kompie, kopiowana na dwa dyski, oklejone i opisane na półeczkę, w każdej chwili chcesz zdjęcie z sesji np z maja 2006 r. czy z pobytu tam czy tam, do segregatora z opisu nr dysku i masz.
    zostawiłbym tylko ten jeden dysk wpięty który skonfigurowałbym do archiwizacji systemu i oprogramowania, praktycznie całego "dysku C" a z innych dysków "zdjęć" raz na tydzień, nie pamiętam czy jest opcja "co dziennie"
    wtedy gdy padnie dysk macierzysty kupujesz nowy wpinasz zewnętrzny dysk i stawiasz lustrzany stary system ze zdjęciami.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andrzejek Zobacz posta
    Jesli mozesz dokladniej podac jaka firma, jakie przyblizone ceny, jakie dyski?
    Wybór NASów jest obecnie ogromny, podobnie jak możliwości ich konfiguracji. Ja osobiście mam taki, starszy model, na dyski 2,5 cala. Dyski droższe, za to sam serwerek malutki, cichutki i energooszczędny. Wszystko konfiguruje się z poziomu przeglądarki i jest w miarę intuicyjne, ale to chyba można powiedzieć o każdym NASie w chwili obecnej. RAID5 to konfiguracja, w której dane rozrzucane po dostępnych dyskach uzupełniane są o sumę kontrolną, więc w przypadku padu jednego z dysków wymienia się go i dalej wszystko działa. Do NASa wyposażonego w port USB można podpiąć np. drukarkę i zrobić sobie printserver, albo podpiąć dysk zewnętrzny i skonfigurować do wykonywania automatycznych backupów.

    Co do Synology, tu masz LiveDemo, a tu trochę marketingu na temat rozwiązań dla fotografów. Zapewne produkty innych firm oferują podobne rozwiązania.

    Mam nadzieję, że trochę pomogłem
    * Ten post sponsorują literki N i S oraz liczba 40 *

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •