Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29
  1. #1

    Domyślnie D7100 + jaki obiektyw?

    Witam serdecznie wszystkie koleżanki i kolegów.

    Jestem tutaj nowy i pierwsze pytanie jakie mam to jaki dobrać obiektyw. Obecnie posiadam body Nikon D7100+ stałkę 35mm f1.8.

    Chciałbym kupić sobie obiektyw który będzie bardzo dobry bądź dobry i rozwojowy, nie ukrywam że z biegiem czasu i zebrania odpowiedniego doświadczenia chciałbym zająć się fotografią półprofesjonalnie a może profesjonalnie.

    Obecnie zdjęcia które robię są głównie w pomieszczeniach i na tym mi głównie zależy, aby taki obiektyw świetnie sprawdzał się w pomieszczeniach, na koncertach, weselach itp.

    Myślę że obiektyw który radzi sobie w pomieszczeniu to na zewnątrz tym bardziej nie będzie miał problemów, no chyba że się mylę?

    Myślałem o czymś takim, kosztuje 3000zł ale czy jest wart takiej kasy?

    http://www.sigma-foto.pl/sigma-a-18-...m,1010,pr.html

    Czy kąt widzenia tego obiektywu jest wystarczający?

    Dodatkowo niedługo będę posiadaczem lampy SB-9100 obecnie posiadam SB-600

    Sprzedawca w sklepie zapewniał mnie że jest to obiektyw uniwersalny do fotografii dziecięcej, świetnie się sprawdzi w pomieszczeniach itp itp.


    A może kupić ta Sigmę sprzedać moje 35mm i dokupić jeszcze coś typu 70-300

    Proszę o pomoc chciałbym mieć zestaw "gotowy na wszystko"

    Pozdrawiam Rafał


    PS. Masz zamiar hejtować to wejdź sobie na Pudelka albo na forum jakiegoś ZUS-u.

  2. #2

    Domyślnie

    Rozwojowo/najlepiej/szybki af/ etc :
    N 17-55. F2,8
    Żadna sigma etc jesli masz 3 koła na szkło. Używki szukaj. I masz szkło do emerytury.
    Do studia, plener, krajobrazy, dzieci...

    Ps.
    Ta sigma na tylko 35mm. Do repo super. Ale uniwersalnie ? Nie...
    ... ucze sie patrzec i widziec...
    i duqa z tego...

  3. #3

    Domyślnie

    Witam

    Podobnych tematów jest wiele tu na forum, poszperaj i wyciagniesz wnioski, ja z mojej strony powiem, że sam zbieram na to szkło sigmy, miałem 17-55, ale oddałem, zbyt duzo problemów stwarza a bardziej denerwujące jest ustawianie ostrosci. 18-35 podobno jest ostry od 1.8, można do niego dokupić usb dock i samemu kalibrować. Z opisu wynika że wart swojej ceny, ja to ocenie dopiero po zakupie. Jeżeli robisz głownie w pomieszczeniach to porównałbym sigme 18-35 na 35 z stałka 35, jak nie zauważysz różnicy sprzeda j35 i dokup 50/1.8, uzupełni zakres standartowych ogniskowych, jezeli focisz przyrode zwierzęta, sport, lotnictwo to taki 70-300 jak najbardziej sie przyda, tu proponuję 70-300 vr nikkora, osobiście jestem z niego zadowolony. Chyba ze masz więcej kasy to cos lepszego.


    d90 - dlaczego jak masz 3 tyś to nie sigma, możesz uzasadnić??? co byś w tej cenie uzywanego polecał zmiennoogniskowego i światłem 1.8???
    Z6, D 7100, D80 + 18-35/1.8 + 24-70/4 s, 85/1.8 s, +50/1.8 af-s +70-300vr +SB900 +....

  4. #4

    Domyślnie

    A dlaczego ma byc 1,8? Dlaczego nie stalki ? dlaczego nie 1,4 ?


    Na 35mm chcesz portret zrobic
    u cioci na imieninach? To szkło sigma jest do repo.

    Chcesz głębia sie bawić to tylko 1,8 lub - 1,4.
    Ale FX wtedy ... Na dx to namiastka taka bedzie.

    A Twoje problemy z N17-55 jakies podejrzane...
    To dobre szkło. Uniwersalne. Miałem długo razem z dx jako uzupełnienie.
    Nie mam dx. Sprzedałem. Ale nie słyszałem zeby ktos narzekał na to szkło.
    Poza tymi - których nie stać, ale oni juz sobie wytłumaczyć potrafią wszystko
    Zaraz z reszta napadną na mnie za w/w
    ... ucze sie patrzec i widziec...
    i duqa z tego...

  5. #5

    Domyślnie

    Jak dla mnie, SIGMA Art 18-35 to baaaardzo dobry obiektyw. Świetnie wykonany, rewelacyjny optycznie, bardzo ostry, jasny, praktycznie ma same zalety, nawet cena jest dobra - przy tym co potrafi dać w zamian, te 3 tysiące to pikuś. Jeżeli chodzi o uniwersalność, moim zdaniem, pod tym względem jest lepiej niż dobrze. Zwłaszcza w zestawieniu z D7100, gdzie z matrycy 24mpx w znacznej większości przypadków można sobie kąt widzenia jak z 50mm zwyczajnie wykadrować po wykonaniu zdjęcia.

    Co do porównania S18-35 z N17-55, miałem przez chwilę możliwość potestowania obu w jednym czasie. Nikkor przy przysłonie f2.8 jest optycznie bardzo przyzwoity, Sigma przy f1.8 jest rewelacyjna. Nigdy bym jej na Nikkora nie zamienił.
    ['O]

  6. #6

    Domyślnie

    tylko właśnie czegoś dłuższego będzie Ci brakować. Coś co będzie 50+ do portretów jest niezbędne. Ostatnio lubię rozmiar obiektywu na dx 150 do portretów. Wychodzą magicznie
    Ostatnio edytowane przez pawelpiotrm ; 14-04-2015 o 12:13
    Na razie D90 i D7100, S150 Macro, T116, N35, S50 1,4 S50-150, S900 i statyw całkiem dobry Fajne hobby i tyle
    http://pawelmeszynski.flog.pl/

  7. #7

    Domyślnie

    Jeśli priorytetem jest obrazek to lepszy zoom od 18-35 ciężko sobie wyobrazić. Oczywiście, że jest dość drogi, zakres trochę krótki a do tego ciężki, ale ostrość jest miodzio. Mam chyba jeszcze kilka strzałów testowych z tego obiektywu i w sumie ciągle się nad nim zastanawiam. Gdyby tylko miał OS, wtedy nie byłoby tematu.

  8. #8

    Domyślnie

    Hehe
    Jak zwykle nikt nie czyta co foci autor w sumie po co ?

    Cropy za to proponujecie robic ze zdjęcia itd no porażka.
    Moze przeczytać ze zrozumieniem trzeba o co autor pyta. Pozniej chwalić inne ogniskowe.

    Ja np cenie ta sigme. I majac dx pewnie tez bym ja miał. Ale - do repo. Tylko do repo.
    Bo to szkło do tego wlasnie...ze względu na tylko 35mm.
    Jak chcecie dzieci tym focic ? Niby sie da, ale ...
    I dlatego jej nie polecam. Za to ogniskowe 17-55 i super rowniez jakość - tak.
    Oraz doskonały af w w/w N.
    ... ucze sie patrzec i widziec...
    i duqa z tego...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez d90 Zobacz posta
    Hehe
    Jak zwykle nikt nie czyta co foci autor w sumie po co ?...
    A sam przeczytałeś? Co prawda autor wspomina w jednym miejscu o dzieciach, ale to tylko raczej słowa jednego ze sprzedawców odnośnie tego do czego niby ten obiektyw jest stworzony. Autor sam pisze, że szuka czegoś co świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach, na koncertach, weselach itp. Jeśli wesela to nie repo i nie sprawdzi się tam Sigma to 17-55 tym bardziej. Dodatkowo pisze, że szuka czegoś rozwojowego. A jeśli chodzi o fotografię dziecięcą, to wydaje mi się, że chodzi raczej o fotografię studyjną (noworodkową, pozowane portrety itd) gdzie z tego co widzę ludzi i tak raczej używają stałek. Tak czy inaczej zestaw "gotowy na wszystko" nie może się składać z jednego szkła. Wesela, koncerty, dzieci. Żeby się tym (pół)profesjonalnie zajmować trzeba na to wydać sporo gotówki.

  10. #10

    Domyślnie

    Jesli twoim zdaniem 18-35 nie jest na dx do repo to ja wymiękam...

    Co do 17-55 ... Robiłem tym i śluby i studio. Dawno bo dawno ale robiłem.
    I bez problemu sie dawało...
    Tyle w temacie.
    To świetne szkło. Mozna tym zrobic zupełnie wszystko. W przeciwieństwie do ogniskowej 18-35.

    Ps.
    A to ze mozna 35mm nawet na FX portret zrobic to ja wiem.
    Gdzieś tam nawet kiedys chyba dałem nawet przykład.
    Ale ze mozna, nie znaczy ze każdy potrafi...

    Sigma jest fajna. Majac dx na pewno bym ja miał. Ale do kotleta...tylko...mz

    Idę, bo żaby ikrę składają.
    Epl5 plus heliosik i sruuu a przy okazji - zawilce sa teraz wlasnie
    Ostatnio edytowane przez d90 ; 14-04-2015 o 14:50
    ... ucze sie patrzec i widziec...
    i duqa z tego...

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •