Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Nadworny melexiarz Awatar foto4deg
    Dołączył
    10 2011
    Miasto
    Norwegia/Bydgoszcz
    Posty
    802

    Domyślnie Pc do obróbki filmów dla amatora.

    Koledzy, nie mam zbyt dużego pojęcia od pc-tach, ale dostałem prośbę o pomoc w dobraniu czegoś do obróbki filmików z kamer typu GoPro itp. Filmiki kręcone w HD.

    Komp w pierwszej konfiguracji wygląda tak:
    procek AMD X6 FX-6350
    płyta Asus M5A78L-M/USB3
    RAM GOODRAM DDR3 8GB 1600MHz CL10 Play Silver
    Grafika MSI Radeon 6450 1GB
    Dysk Crucial MX100 128GB
    Dźwięk Creative SB 5.1 VX PCI BOX
    Obudowa CoolerMaster Elite 371 Black
    Zasilacz Modecom Feel 500
    Wentylator Gelid CC-SSilence-Aplus

    Cena max 2000 pln, mile widziane zmiany z ceną w dół

    Jak wspomniałem, amatorska obróbka video w Pinnacle lub SVP. Komp dodatkowo wykorzystywany byłby w przyziemnych sprawach typu przeglądanie neta, oglądanie filmów, może jakaś gierka od czasu do czasu.

    Co o tym myślicie?
    "Nie istnieją reguły opisujące dobrą fotografię, są tylko dobre fotografie."
    D700, D600, 15 2.8, 35 1.4 ART, 85 1.4, 80-200 2.8 i inne niepotrzebne fotografowi rzeczy

  2. #2

    Domyślnie

    Daruj sobie kartę dźwiękową (... i wybierz płytę z udaną integrą - nie wykluczone, że płyta którą wpisałeś ma dobre wyjścia analogowe). Wybrałbym lepszy zasilacz (be quiet itp.). Niestety dysk 128 GB będzie dosyć ciasny.

  3. #3

    Domyślnie

    Muzyka out a dodaj 16GB RAM i extra 1TB HDD na dane.

    A tak na marginesie, nie ma innej plyty glownej bez zintegrowanej grafiki?

  4. #4
    Nadworny melexiarz Awatar foto4deg
    Dołączył
    10 2011
    Miasto
    Norwegia/Bydgoszcz
    Posty
    802

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gALL Zobacz posta
    Muzyka out a dodaj 16GB RAM i extra 1TB HDD na dane.

    A tak na marginesie, nie ma innej plyty glownej bez zintegrowanej grafiki?
    Jest ze zintegrowaną kartą dźwiękową i bez zintegrowanej grafiki MSI 970A-G43
    "Nie istnieją reguły opisujące dobrą fotografię, są tylko dobre fotografie."
    D700, D600, 15 2.8, 35 1.4 ART, 85 1.4, 80-200 2.8 i inne niepotrzebne fotografowi rzeczy

  5. #5

    Domyślnie

    Przede wszystkim weź porządny zasilacz zamiast tego Modecoma.
    The Iron never lies to you. You can walk outside and listen to all kinds of talk, get told that you’re a god or a total bastard. The Iron will always kick you the real deal.

  6. #6

    Domyślnie

    Z punktu widzenia wydajności obróbki, to kluczowym elementem zestawu komputerowego jest procesor.
    Polecam wizytę na purepc.pl i przejrzenie wyników testów jakie przeprowadzali w przeszłości.
    Ja nie mam karty graficznej i na razie spokojnie gram na samym procesorze, więc możesz sobie odpuścić również kartę graficzną, a zwłaszcza tą wbudowaną w płytę główną.
    Sebastian

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •