Pytanie do praktyków.
Czy ma sens kupowanie głowicy do monopoda?
Szukaj
Pytanie do praktyków.
Czy ma sens kupowanie głowicy do monopoda?
Trochę cyfry, trochę analoga...
ma...ona jest prostsza i sporo tańsza, ale o ile możesz kręcić monopodem, to już aparatu nie dasz do kadru pinowego bez dania komuś po głowie moniem![]()
Pozdrawiam Serdecznie Jacek PawłowskiF70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE
Zamieszczone przez ALF
ROTFL hehe, dobre
Zastanawialem sie nad tym do ptaszkowych podchodow. Gora/dol to moge zrealizowac pochylajac zestaw wraz z monopodem. Prawo/lewo - sprawa jasna. Ale nie bardzo mam jak sprawdzic. W sumie to 055PROB moge zlozyc, wyciagnąwszy nogi, co wraz z zablokowaną glowicą da mi namiastke monopodu bez glowicy .... lecz ciezar tego zestawu skutecznie zniecheca do testow
No i jeszcze jedna sprawa - glowica ma czesto szybkozlączki a w monopodzie mocowanym bezposrednio do aparatu/obiektywu jest to do realizacji niemozliwe.
D70 + 28-80, AF 300/4, Kenko 1.4x Teleplus PRO 300 DG
Galeria: http://www.roznosci.int.pl/www/cpg133
GG: 1104936 , zawsze niewidoczny
Właśnie wyobrażam sobie te kombinacjeA ja wlasnie sprzedalem glowice od monopodu bo mnie cholera na nia barala (regulacja w jednej plaszczyznie). Teraz chce dokupic do tego najzwyklejsza glowice kulowa i mysle ze bedzie sporo lepiej.. M.in. ze zwalnianiem zacisku głowicy, trzymaniem całego zestawu i jednoczesnym pstrykaniem
.
A tak na marginesie. Dzisiaj w sklepie foto gość pokazywał mi cząstkową głowicę, że tak powiem, bez możliwości regulacji, ale za to ze zdejmowaną płytką... No tak, ale cały czas pozostaje problem zdjęć w pionie![]()
Trochę cyfry, trochę analoga...
Wydaje mi sie ze monopod to najwieksze zastosowanie znajdzie do foto przyrody z podchodu lub fotografii sportowej. A tam juz uzywa sie dlugich, zaopatrzonych w oborotowy uchwyt statywowy, obiektywow.
Problem fotek pionowych odpada.
Tomek, - tez mi sie wlasnie wydaje ze rąk mi braknie do tego zestawu. Ale ,,glowica cząstkowa'' to mnie zagiąłes. Moze jakies namiary na producenta ... czyzby Monfrotto?
D70 + 28-80, AF 300/4, Kenko 1.4x Teleplus PRO 300 DG
Galeria: http://www.roznosci.int.pl/www/cpg133
GG: 1104936 , zawsze niewidoczny
W rzeczy samej.
Mało tego są dwa rozmiary. Tą, którą widziałem miała taką płytkę jak moja 029, sześciokątną (nawet z okrągłą poziomiczką).
Ta mniejsza ma płytkę prostokątną, nie pamiętam od jakiej głowicy, ale jest sporo mniejsza, widziałem taką u ALFa jak jeszcze miał 190tkę.
Znasz tą stronkę?
http://www.pragmatic.com.pl/manfrotto/foto_glowice.htm
Zdaje się, że nie ma nic takiego, ale jeszcze się przyjżę.
Znalazłem jeszcze coś takiego:
http://www.binocularscanada.com/eNet...asp?pid=202350
Jest też w opisach na stronie powyżej, ale nie ma jej w sklepie.
Trochę cyfry, trochę analoga...
hihi...ja nie miałem 190ki :P
mam to co w stopce...
zobacz u hesji w dziale monopody 234RC2... (z szybkozłączką ok 105zł)
http://www.imfoto.pl/index.php?zaw=16&id=348
[ Dodano: Sro Sie 24, 2005 2:22 am ]
a także w reporterce, imprezy i wielu innych sytuacjachZamieszczone przez krzysiekk
![]()
nie bardzo rozumiem...po co druga płaszczyzna, przeca monio się obraca razem z aparatem (nawet jeśli ma - tak jak mój - trójnóg), głowica umożliwia przechył aparatu na boki (do zdjęć w pionie) oraz szybkie podpięcie aparatu (szybkozłączka)
Pozdrawiam Serdecznie Jacek PawłowskiF70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE
Taaa?
A mnie się wydawało, że Twój MF miał trochę cieńsze nóżki.
Hm...Oczy już nie te![]()
Trochę cyfry, trochę analoga...
velbona też mam, ale posłuży mi jako statyw do oświetlenia![]()
Pozdrawiam Serdecznie Jacek PawłowskiF70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE
Skontaktuj się z nami