Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie Monopod + głowica?

    Pytanie do praktyków.
    Czy ma sens kupowanie głowicy do monopoda?
    Trochę cyfry, trochę analoga...

  2. #2
    Zasłużony Awatar ALF
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Mysłakowice Karkonosze
    Posty
    11 653

    Domyślnie

    ma...ona jest prostsza i sporo tańsza, ale o ile możesz kręcić monopodem, to już aparatu nie dasz do kadru pinowego bez dania komuś po głowie moniem
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ALF
    ma...ona jest prostsza i sporo tańsza, ale o ile możesz kręcić monopodem, to już aparatu nie dasz do kadru pinowego bez dania komuś po głowie moniem
    ROTFL hehe, dobre

    Zastanawialem sie nad tym do ptaszkowych podchodow. Gora/dol to moge zrealizowac pochylajac zestaw wraz z monopodem. Prawo/lewo - sprawa jasna. Ale nie bardzo mam jak sprawdzic. W sumie to 055PROB moge zlozyc, wyciagnąwszy nogi, co wraz z zablokowaną glowicą da mi namiastke monopodu bez glowicy .... lecz ciezar tego zestawu skutecznie zniecheca do testow

    No i jeszcze jedna sprawa - glowica ma czesto szybkozlączki a w monopodzie mocowanym bezposrednio do aparatu/obiektywu jest to do realizacji niemozliwe.
    D70 + 28-80, AF 300/4, Kenko 1.4x Teleplus PRO 300 DG

    Galeria: http://www.roznosci.int.pl/www/cpg133
    GG: 1104936 , zawsze niewidoczny

  4. #4

    Domyślnie

    A ja wlasnie sprzedalem glowice od monopodu bo mnie cholera na nia barala (regulacja w jednej plaszczyznie). Teraz chce dokupic do tego najzwyklejsza glowice kulowa i mysle ze bedzie sporo lepiej.
    Pozdrawiam Karol

  5. #5

    Domyślnie

    A ja wlasnie sprzedalem glowice od monopodu bo mnie cholera na nia barala (regulacja w jednej plaszczyznie). Teraz chce dokupic do tego najzwyklejsza glowice kulowa i mysle ze bedzie sporo lepiej.
    Właśnie wyobrażam sobie te kombinacje . M.in. ze zwalnianiem zacisku głowicy, trzymaniem całego zestawu i jednoczesnym pstrykaniem .
    A tak na marginesie. Dzisiaj w sklepie foto gość pokazywał mi cząstkową głowicę, że tak powiem, bez możliwości regulacji, ale za to ze zdejmowaną płytką... No tak, ale cały czas pozostaje problem zdjęć w pionie
    Trochę cyfry, trochę analoga...

  6. #6

    Domyślnie

    Wydaje mi sie ze monopod to najwieksze zastosowanie znajdzie do foto przyrody z podchodu lub fotografii sportowej. A tam juz uzywa sie dlugich, zaopatrzonych w oborotowy uchwyt statywowy, obiektywow.
    Problem fotek pionowych odpada.

    Tomek, - tez mi sie wlasnie wydaje ze rąk mi braknie do tego zestawu. Ale ,,glowica cząstkowa'' to mnie zagiąłes. Moze jakies namiary na producenta ... czyzby Monfrotto?
    D70 + 28-80, AF 300/4, Kenko 1.4x Teleplus PRO 300 DG

    Galeria: http://www.roznosci.int.pl/www/cpg133
    GG: 1104936 , zawsze niewidoczny

  7. #7

    Domyślnie

    W rzeczy samej.
    Mało tego są dwa rozmiary. Tą, którą widziałem miała taką płytkę jak moja 029, sześciokątną (nawet z okrągłą poziomiczką).
    Ta mniejsza ma płytkę prostokątną, nie pamiętam od jakiej głowicy, ale jest sporo mniejsza, widziałem taką u ALFa jak jeszcze miał 190tkę.
    Znasz tą stronkę?
    http://www.pragmatic.com.pl/manfrotto/foto_glowice.htm
    Zdaje się, że nie ma nic takiego, ale jeszcze się przyjżę.

    Znalazłem jeszcze coś takiego:
    http://www.binocularscanada.com/eNet...asp?pid=202350
    Jest też w opisach na stronie powyżej, ale nie ma jej w sklepie.
    Trochę cyfry, trochę analoga...

  8. #8
    Zasłużony Awatar ALF
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Mysłakowice Karkonosze
    Posty
    11 653

    Domyślnie

    hihi...ja nie miałem 190ki :P
    mam to co w stopce...
    zobacz u hesji w dziale monopody 234RC2... (z szybkozłączką ok 105zł)
    http://www.imfoto.pl/index.php?zaw=16&id=348

    [ Dodano: Sro Sie 24, 2005 2:22 am ]
    Cytat Zamieszczone przez krzysiekk
    Wydaje mi sie ze monopod to najwieksze zastosowanie znajdzie do foto przyrody z podchodu lub fotografii sportowej.
    Tomek, - tez mi sie wlasnie wydaje ze rąk mi braknie do tego zestawu. Ale ,,glowica cząstkowa'' to mnie zagiąłes. Moze jakies namiary na producenta ... czyzby Monfrotto?
    a także w reporterce, imprezy i wielu innych sytuacjach

    nie bardzo rozumiem...po co druga płaszczyzna, przeca monio się obraca razem z aparatem (nawet jeśli ma - tak jak mój - trójnóg), głowica umożliwia przechył aparatu na boki (do zdjęć w pionie) oraz szybkie podpięcie aparatu (szybkozłączka)
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  9. #9

    Domyślnie

    Taaa?
    A mnie się wydawało, że Twój MF miał trochę cieńsze nóżki.
    Hm...Oczy już nie te
    Trochę cyfry, trochę analoga...

  10. #10
    Zasłużony Awatar ALF
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Mysłakowice Karkonosze
    Posty
    11 653

    Domyślnie

    velbona też mam, ale posłuży mi jako statyw do oświetlenia
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •