Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 61
  1. #1

    Domyślnie B/W; Cz/B - jak sobie radzicie

    Poniewaz dzial wydaje mi sie lekko niedowartosciowany, postaram sie naciagnac potrzeby i zapytam Was jak radzicie sobie ze zdjeciami czarno-bialymi w kontekscie usuniecia koloru?. Jakimi programami pracujecie przy takim dzialaniu? Czy korzystacie np. z mieszania kanalow czy w wiekszosci wypadkow wystarcza Wam usuniecie koloru i lekie podciagniecie/obnizenie np. kontrastu. Ja mam swoj schemat ale ciekaw jestem Waszych pomyslow w tym wzgledzie.

  2. #2

    Domyślnie

    Co prawda uważam, że robienie czarno-białych zdjęć cyfrówką, to lekka pomyłka (zbyt mała rozpiętość tonalna), ale jak już muszę, to zjeżdżam z nasyceniem do zera i ewentualnie w razie potrzeby kręce kontrastem.
    Robię to w Gimpie.

    Pzdr

  3. #3

    Domyślnie

    Ja najczesciej pracuje w gimpie. Zdjęcia czarnobiałe próbowałem tez robić w Nikon Capture. Na dzień dzisiajszy wystarcza mi usunięcie koloru i zabawa z kontrastem. ale mam jedno zdjęcie z którego chcę wyciągnąc więcej. Sa jakies pluginy do gimpa które ponoc usprawniaja prace ze zdjeciami b/w.
    pozdrawiam Sebastian

  4. #4

    Domyślnie

    Orginalny nie jestem, bo jak wiekszosc ludzi, ktorych fotografia ciagnie za reke, korzystam z PS CS. Po usunieciu koloru (Desaturate) lubie bawic sie mieszaniem warstw. Mnozenie odwrotnosci identycznych warstw daje ciekawe efekty (jasniejsze fragmenty jasnieja, ciemne ciemnieja). Pomagam sobie czesto poziomami. Oczywiscie niezastapione tez jest mieszanie kanalow (monochromatycznie) i suwaki jasnosc kontrast. http://www.luminous-landscape.com/tu...w_better.shtml bedzie ciekawym poczatkiem dla osob, ktore zaczynaja przygode z elektorniczna korekcja zdjec (heh, czyli dla mnie tez )
    ___pzdr_CyfraL____/

    D300s, D70, F50 (ciemnia wciąż żywa) ▓ trochę szkła i światła

  5. #5

    Domyślnie

    Jest taki swietny plugin/filtr do Photoszkopa: "Convert to B&W PRO".
    Rewelka.
    Symuluje użycie klisz roznych wykonawcow, wbrew pozorom uzytkownikom cyfrowek tez sie to moze przydac, oraz uzycie filtrow kolorowych na obiektywie.
    Szybko, latwo i przyjemnie. Wyniki tez sa baardzo zadowalajace. Jeden z mankamentow to, ze za darmo mozna sie pobawic 30 dni tylko. Czas mi jeszcze nie minal i nie sprawdzalem jak mozna obejsc ten problem. Oczywiscie nie poruszam kwestii lekarstw roznorakich bo i tak nie ma
    Dziewiąty najstarszy użytkownik forum.
    Sansa Clip 4 GB + Sennheiser PX100 II
    kekacz.blogspot.com

  6. #6

    Domyślnie

    Musze przetestowac ten plugin. Jesli upraszcza zabawe z plikami to jest on dla mnie. Ja mam krotki schemat najprostszych dzialan na kolorze. W wiekszosci przypadkow dziala calkiem przyzwoicie. Nie wiem czy efekt jest zadowalajacy, ale mnie znacznie lepiej przyjac takie zdjecie niz po usunieciu koloru jako ostateczna opcje:

    http://www.d70klub.digital.pl/tutorials/bw.htm

  7. #7

    Domyślnie

    Swietny ten plug-in. Przyjemne okno i sporo opcji. Dzieki za podpowiedz, dziala i podoba mi sie bardzo...

  8. #8

    Domyślnie

    Tylko ta cena photoshopa
    pozdrawiam Sebastian

  9. #9

    Domyślnie

    Koszmar. Niby trudno wycenic czyjas wartosc intelektualna, ale ceny oprogramowania sa faktycznie na bardzo wysokim poziomie... Zreszta wedlug mnie to bodziec do hamowania rozwoju bardzo wielu dziedzin.

  10. #10

    Domyślnie

    ja uzywam Gimpa bo taniej - z systemów wole Linuxa ale Nikon niestety oficjalnie olał użytkownikow innych niz Windows i Mac. Co prawda mam całkiem niezłe narzędzia do zarzadzania zdjeciami pod Linuxem a i NEF mogę sobie przekonwertowac do TIFF ale na dzien dzisiejszy najbardziej brakuje mi automatycznie obracanych zdjęć i bezośredniej obróbki NEFa jak w oprogramowaniu Nikona

    PS W chwili jak to pisze przyszedł i jeszcze jeden sposób na sprawdzenie zy zdjecie jest pionowe czy poziome - musze sprawdzić
    pozdrawiam Sebastian

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •