Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie YN622n TX + YN560 II - problem

    Witam,

    Dopiero co odebrałem YN622n - TX i już mam z nim problem. Mianowicie, do lampy YN560 II podłączam tranceiver YN622n. Do aparatu YN622n - TX.
    Wszystko jest w trybie manualnym. Grupa A i kanał 1 zarówno na jednym jak i na drugim. Przy robieniu zdjęcia lampa jest wyzwalana za każdym razem. Problem w tym, że żadna zmiana dokonana na kontrolerze YN622n - TX nie jest dokonana na lampie YN560 II. Tak jakby ta funkcja nie działała. Muszę wszystko zmieniać ręcznie na lampie - moc błysku i zoom lampy. Ktoś miał podobny problem?

    Pozdrawiam,
    Damian.

  2. #2

    Domyślnie

    Jest to całkiem słuszne zachowanie i nie jest problemem. Są to sterowniki do lamp TTL, a YN560 II jest lampą manualną. Kup lampę obsługującą TTL i wszystko będzie śmigać.
    Można też pomyśleć o sterowniku YN560-TX i lampach YN560 III lub YN560 IV, lampa YN560 IV ma wbudowany sterownik YN560-TX i może sterować innymi YN560 III i YN560 IV.
    Ostatnio edytowane przez rwpb ; 29-03-2015 o 08:25
    Ponieważ nie mam Tapatalka, to post dodałem poprzez kliknięcie ZAMIEŚĆ SZYBKĄ ODPOWIEDŹ na dole strony otworzonej w domyślnej przeglądarce mojego laptopa. Podobno też tak można

  3. #3

    Domyślnie

    Ale ja nie korzystałem z TTL. Wyraźnie zaznaczyłem, że tylko manual.

  4. #4

    Domyślnie

    Ale nikt nie pisze o korzystaniu z TTL, a lampa z TTL.

    Nie ma możliwości sterowania lampami manualnymi za pomocą wyzwalaczy.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    żeby móc sterować manualnymi ustawieniami lampy używając 622n-tx i odbiorników 622n musisz mieć lampę na odbiorniku 622n ustawioną na TTL
    wtedy dopiero na nadajniku 622n-tx możesz dla wybranej grupy zmienić tryb pracy na M
    jednak lampa na odbiorniku MUSI być ustawiona na TTL (czyli musi ten TTL posiadać) by móc sterować mocą w M na 622n-tx

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Nie ma możliwości sterowania lampami manualnymi za pomocą wyzwalaczy.
    Nie do końca jest to prawdziwe. Pisałem wyżej: Można też pomyśleć o sterowniku YN560-TX i lampach YN560 III lub YN560 IV, lampa YN560 IV ma wbudowany sterownik YN560-TX i może sterować innymi YN560 III i YN560 IV.
    Ponieważ nie mam Tapatalka, to post dodałem poprzez kliknięcie ZAMIEŚĆ SZYBKĄ ODPOWIEDŹ na dole strony otworzonej w domyślnej przeglądarce mojego laptopa. Podobno też tak można

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rwpb Zobacz posta
    Nie do końca jest to prawdziwe. Pisałem wyżej: Można też pomyśleć o sterowniku YN560-TX i lampach YN560 III lub YN560 IV, lampa YN560 IV ma wbudowany sterownik YN560-TX i może sterować innymi YN560 III i YN560 IV.
    Jak sam napisałeś - sterownik

    wyzwalacz != sterownik
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #8

    Domyślnie

    No to klopsik..

    Dzięki za wyjaśnienie

  9. #9

    Domyślnie

    Witam
    chciałbym sie podpiąć pod ten wątek

    Nie moge skonfikgurować YN622n TX i dołączonego do niego odbiornika w zestawie z moim Nikonen D3,
    Jak podpiąłeś swój zestaw, krok po kroku?

    Moj wyzwalacz działa w odwornta stronę, tzn... na odbiorniku po wcisnieciu klawisza test wyzwala migawkę ale po wcisnieciu migawki nie wyzwala lampy.
    po podpieciu zestau pod lampę studyjne na kablu wszystko dział jak należy ...


    po podpięciu YN622n TX na stopce do aparatu, i lapmy YN560 II do odnbiornika wyzwalanie lampy przyciskiem TEST na YN622n TX też działa, więc urządzenia sie komunikują ze sobą...


    pozdr i dziękuję
    Marcin
    Ostatnio edytowane przez marcin_2013 ; 13-04-2015 o 07:02

  10. #10

    Domyślnie

    Witam.

    Problem tkwi w YN 560 II - to lampa cłkowicie manualna.

    Wyzwalacze z serii YN622 umożliwiałą pełą kontrolę lamp posiadających TTL,
    więc na odbiornik musisz zapiąć lampę z TTL.
    Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •