Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie nikon d50 czy d40x

    czesc
    mam zamiar kupic nikona i nie wiem którego wybrac d50 czy d40x
    co radzicie???
    z gory dzieki

  2. #2

    Domyślnie nikond50 czy d40x

    czesc
    mam zamiar kupic nikona i nie wiem którego wybrac d50 czy d40x
    co radzicie???
    z gory dzieki

  3. #3

    Domyślnie

    a gdzie można jeszcze dostać Nikona D50(czarnego)?

  4. #4

    Domyślnie

    Na ta chwile, pisac we wlasciwym dziale...

  5. #5

    Domyślnie

    Zależy co potrzebujesz:
    - tania lustrzanka 'na start' - d40 (bez x)
    - tania lustrzanka 'na start', możliwość używania AF w wszystkich szkłach, ale starsza elektronika d70s
    - lustrzanka 'na start', nowa elektronika + możliwość używania AF w wszystkich szkłach, ale dla bardziej zamożnego d80

    D50 nie bardzo się opłaca kupować chyba skoro w prawie tej samej cenie jest d70s.
    D40x - nie wiem jak go umieścić ... to jest d40 z matrycą 10mln px i iso 100 -> jak narazie trochę za duża różnica w cenie w porównaniu do d40

    Oczywiście wszystko to moje (niekoniecznie obiektywne) opinie.

  6. #6

    Domyślnie

    Raczej wybrałbym D40 bez "x"... Musisz się zastanowić czy potrzebne Ci aż 10Mpix, a różnicę w cenie odłożyć i kupić w przyszłości np. 55-200VR
    D700 | D40 | N50/1.8 | N35/1.8 | N18-55 | SB900

  7. #7

    Domyślnie

    Sprawa jest szalenie prosta. Jeżeli zamierzasz kupić aparat, zwykły obiektyw standardowy i tele, ew. jeden o szerszym zakresie, to bierz D40x. Jeżeli natomiast masz zamiar traktować fotografię jako hobby, masz w planach kupować różne specjalistyczne obiektywy, to raczej warto wziąć D50.

    Obiektywy AF wymagają napędu z korpusu, dlatego starsze obiektywy i wiele obiektywów stałoogniskowych nie będzie działać na korpusie D40x, który został owego napędu pozbawiony. Automatyczne ustawianie ostrości w przypadku tego korpusu działa tylko w przypadku obiektywów wyposażonych we własny silnik - działają zatem Nikkory AF-S oraz Sigmy HSM.

    Aby dokonać wyboru, musisz zatem sam sprecyzować swoje potrzeby.

  8. #8

    Domyślnie

    Bardzo nieładnie bo uciekł mój post podczas łączenia tematów
    Powiem więc jeszcze raz...
    Jak zdecydujesz się na D40 to lepiej weź tą bez "x"... No chyba że bardzo potrzebne jest ci te 10Mpix... Na chwilę obecną różnica jest dość spora i możesz po dołożeniu kupić sobie 55-200VR lub sprzedać KITa i dołożyc do N18-70... Zależy czego będziesz bardziej potrzebował...
    D700 | D40 | N50/1.8 | N35/1.8 | N18-55 | SB900

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fireboy Zobacz posta
    Bardzo nieładnie bo uciekł mój post podczas łączenia tematów
    Sorka, tak przypadkiem go dziabnąłem...

  10. #10

    Domyślnie

    Najlepiej, najlepiej to jest zapolować na forum na używany sprzęt:

    1 body D70s D50 D70.
    2 szklarnia to Tokina 12-24 póżniej Tamron 90 macro i 300 F4 af.
    3 pózniej sb800 i 50 1,4 manual i telekonwerter do 300-ety (zależy jaką dziedzinę
    pokochasz bardziej)

    i klękajcie narody. Świat przed Tobą i nikt Ci wysoko nie podskoczy.

    Za dwa, trzy lata wymieniasz tylko puszkę, bądż wszystko jak wygrasz w totka.

    Z braku doswiadczenia nieradzę samemu kupować używek.
    Taka jest moja opcja ( tanio i dobrze), ale rozumiem, że sa inne.

    powodzenia.
    Ostatnio edytowane przez meliszipak ; 08-05-2007 o 21:53
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •