Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Fotografia produktowa GSM

    Witam serdecznie,

    Krótko o mnie: Fotografuję produkty na potrzeby swoich sklepów internetowych.
    Sprzęt: Namiot bezcieniowy, 3x statyw z parasolkami każdy po 2 żarówki światła stałego 5500k 450W
    Aparat: canon rebel t2i + sigma 17-70mm 1:2.8-4.

    O co chodzi? Otóż potrzebuję osiagnąć efekt jak na zdjęciu nr 1, tj: realistyczne zdjęcie, z bardzo dobrze oddaną gramaturą produktu, realnym kolorem. A zdjęcia produktów GSM wychodzą mi bardzo cukierkowe, bez dobrze oddanej gramatury produktu (zdjęcie nr 2)

    Rozstawienie lamp w okól namiotu bezcieniowego: z tylu, z prawej i z lewej.

    Może ktoś pomoże mi tym problemie? Co robię źle i jak to osiągnąć, no i w miarę bez refleksów.

    Oczywiście zdjęcia robię na manualu dostosowując przysłonę, czas naświetlania, zoom i na iso100.

    Pozdrawiam,


  2. #2

    Domyślnie

    Skutki użycia namiotu bezcieniowego i to jeszcze totalnie źle oświetlonego, bo nie masz ani grama światła z przodu.

    Jak chcesz uwydatnic fakturę materiału, to potrzebujesz światła kierunkowego z cieniami. To światło i cień tworzą wyrazistość faktury.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Ok, rozumiem.

    Proszę mi napisać czy np: używanie softboxów zamiast namiotu bezcieniowego poprawi jakość?

    Czy jeżeli chodzi o światło kierunkowe to masz na myśli lampy które takie światło dają?

    I czy jestes w stanie wyczytać ze zdjęcia nr 1 jak mniej więcej zostało zrobione? Namiot softboxy, gdzie mniej wiecej lampa stała?

    Sorry za takie pytania ale każdy szczegól się liczy.

  4. #4

    Domyślnie

    Witam.

    Nie zrozum mnie źle i się nie obrażaj, ale poniższy link to najlepsze co mogę dla Ciebie zrobić

    http://www.galaktyka.com.pl/product,,527,8.html
    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    to najlepsza książka o świetle- dużo świetnie przekazanej teorii i ćwiczenia, a nie bezmyślne schematy ustawień

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •