Witam
Mam mały problem z filtrem ND, nabyłem tani filterek ND16, tak na próbę, wcześniej nie robiłem z szarym.
Problem mianowicie leży w dobraniu prawidłowej ekspozycji, matematyka nie jest moim hobby
ND16 (tak pisze na nim) z tego co czytałem powinien skracać ekspozycje o 4 EV, czyli po próbach na razie w domu, mierzę światło bez filterka i mam powiedzmy czas 1/2 przy iso 100 i f4, zakładam filterek ustawiam 4 EV mniej czyli 1, 2 ,4 , wychodzi 8s, robię fote a tu ciemnica dopiero przy 30s zaczyna coś widać.
Czyli źle liczę, czy po prostu tanie mają taki rozrzut ?
Może ktoś ma większe doświadczenie i mi pomoże.
Dzięki i pozdrawiam
Nie w ten dział wkleiłem, jak można to proszę przenieść.
Szukaj



Odpowiedz z cytatem




Skontaktuj się z nami