Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29
  1. #1

    Domyślnie przesiadka z F80 na D70

    rozważam przesiadkę z tradycyjnego SLR na dSLR. mam obecnie F80 i jestem z niego bardzo zadowolony. nie stać mnie na razie na jakiś lepszy korpus jak D80 nie mówiąc już o D100. czy ktoś z was miał podobną przesiadkę? cały czas się waham, bo mam wrażenie, że D70 jest zbyt mocno okrojony w stosunku do tego co mam teraz.

  2. #2

    Domyślnie

    Na moje oko podajesz za malo danych (zastosowanie, posiadane szkla, oczekiwania i.t.p. drobiazgi), a w takim temacie trudno wrozyc z fusow. Dopisz cos jeszcze.

    Po przesiadce na D70, nikt ci w labie nie schrzani skanu i nie zakurzy filmu , ale za to bedziesz mial wiecej babrania z ustawieniami, a inna sprawa, ze F80 az tak cudowny bynajmniej nie byl, nic mu jednak na sile nie ujmujac.


    Doprecyzuj watpliwosci i oczekiwania, a napewno ktos sprobuje doradzic. Jestem tego nawet pewien

    No i witamy na forum
    seek & destroy
    Tyle masz talentu, ile zdolasz go udzwignac...

  3. #3

    Domyślnie

    Posiadam F80 jak i D80. Długo się zastanawiałem nad zakupem cyfrówki szczególnie widząc to samo zdjęcie wykonane analogiem i cyfrówką. Kupiłem i jestem bardzo zadowolony, szczególnie jak fotografuje się w NEFie i później samemy obrabia. D80 kupiłem w listopadzie i od tamtej pory mój F80 "kórzy się" ale nie sprzedaję go ponieważ kiedyś będzie trzeba pokazać dzieciom czym się fotografowało
    Oczywiście Nikon

  4. #4

    Domyślnie

    Witaj,
    wlasnie przesiadlem sie z f80 na D70s. Jesli chodzi o funkcje i wykonanie to oba aparty sa bardzo podobne do siebie - mozna powiedziec ze nawet identyczne. Nie zauważylem jakiegos drastycznego okrojenia funkcji, a mam wrazenie ze D70 ma ich wiecej. Na poczatku klopotliwe jest jednak opanowanie funkcji zwiazanych z przetwarzaniem obrazu, jest ich duzo i wybor odpowiedniej konfiguracji (odpowiadajacej upodobaniom danego fotografa) jest trudny. Na poczatku fotografie z D70 troche mie rozczarowaly, zwlaszcza pod wzgledem jakosci naswietlania. Bylo to widoczne zwlaszcza przy fotografowaniu w JPG i przy matrycowym pomiarze swiatla - po prostu jest on nieprzewidywalny. Po wielu testach i probach obecnie fotografuje wylacznie w NEF-ach i praktycznie zawsze uzywam punktowego pomiaru w trybie manualnym - to zapewnia mi doskonale naswieltlenie, ktore zawsze moge skorygowac minimalnie (o ile jest konieczne) w programach do obrobki NEF.
    Podkreslam, ze jesli chodzi o budowe i funkcje aparatu to nie ma miedzy tymi modelami zadnej roznicy. Roznice dotycza raczej sposobu fotografowania, ktory wynika ze specyfiki fotografii cyfrowej. I jeszcze jedno, musisz zapoznac sie z programami do obrobki NEF - wtedy zapanujesz nad swoimi zdjeciami. Mojego F80 sprzedalem.

  5. #5

    Domyślnie

    F80 mam od początku jak pojawił się na naszym rynku. fakt ideał to nie jest, ale mimo wszystko uważam go za bardzo udany model - odpowiednia funkcjonalność, lekki ale zarazem solidny, bardzo wygodny szczególnie z battery packiem. no i co najważniejsze cena - jak go kupowałem jedyną alternatywą były używane F90 i nowe F100 na które po prostu mnie nie było stać.

    co do mnie - dobrze znam stronę techniczną fotografii i lubię z tej wiedzy korzystać. żadne programy tematycznie mnie nie interesują. najczęściej używam trybów S, A, M (dokładnie w takiej kolejności) - trybu P używa praktycznie tylko moja żona jak się dorwie do aparatu w przypadku F80 bardzo przypadła mi do gustu obsługa - jak testowałem ostatnio uboższe modele nikona to bez przedniej gały do ustawiania czułem się jak bez ręki

    prawdę mówiąc wolałbym przesiadkę na D80, ale ceny są jak dla mnie na razie zaporowe, a korpus D70 można dostać w całkiem rozsądnej cenie - mam trochę szkła więc, jedyne co mi będzie potrzebne po przesiadce to jakiś szeroki kąt.

  6. #6

    Post

    Nie kupuj D70, tylko D70s, albo D50, różnice są spore (w jakości fotek).
    Sam jestem posiadaczem F80 i jestem z niego bardzo zadowolony i uważam, że obie fotografie, cyfrowa i analogowa świetnie się wzajemnie uzupełniają.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Nie kupuj D70, tylko D70s, albo D50, różnice są spore (w jakości fotek).
    możesz coś więcej na ten temat powiedzieć? prawdę mówiąc nie zastanawiałem się jeszcze czy D70s czy D70, ale D50 na pewno odpada, wydaje się być zbyt ograniczony :/

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta

    Sam jestem posiadaczem F80 i jestem z niego bardzo zadowolony i uważam, że obie fotografie, cyfrowa i analogowa świetnie się wzajemnie uzupełniają.
    no to fakt, ja planuję zostawić sobie F80 dla slajdów - chyba nic tego nie zastąpi

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    Nie kupuj D70, tylko D70s, albo D50, różnice są spore (w jakości fotek).
    Sam jestem posiadaczem F80 i jestem z niego bardzo zadowolony i uważam, że obie fotografie, cyfrowa i analogowa świetnie się wzajemnie uzupełniają.
    A czym sie różni jakość fotek z d70 od d70s??
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  9. #9

    Domyślnie

    zanim zakupiłem D70s używałem F80. Nie żałuję ani trochę. Na moje potrzeby D70s w zupełności wystarcza. Fotografuję wyłącznie w RAW-ach i nie zawracam sobie głowy programami, którymi ten model dysponuje. Mam go już 1,5 roku i jak do tej pory nigdy mnie nie zawiódł. Jako, że dłoni nie mam dziewczęcej bardzo odpowiada mi jego rozmiar (leży jak ulał), czego nie mogę powiedzieć o D80. Zaraz po przesiadce z analoga byłem przerażony skandalicznie małym wizjerem. No ale po pewnym czasie już się do tegu "tuneliku" przyzwyczaiłem tym bardziej, że polegam na AF. Na razie ani myślę o zmianie na wyższy model - lepiej inwestować w szklarnię.
    D300 | T 17-50 | SB-600 | N 300/4 AF-S | N 35/1.8G AF-S| N 85/1.8G AF-S | N 70-210/4 AF
    Waldemar Woźniak www.waldemarwozniak.pl
    l
    http://wld-art.pl

  10. #10

    Post

    Cytat Zamieszczone przez penny Zobacz posta
    możesz coś więcej na ten temat powiedzieć? prawdę mówiąc nie zastanawiałem się jeszcze czy D70s czy D70, ale D50 na pewno odpada, wydaje się być zbyt ograniczony :/

    To są moje subiektywne odczucia i proponuję obejrzeć sobie fotki ze wszystkich wymienionych modeli i porównać.
    Dokładnie oceń, jakość, skłonność do szumienia (bardzo istotna przypadłość cyfrówek).
    Mój typ padł na wymienione przeze mnie modele puszek (oczywiście w tej klasie cenowej).
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •