Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 36 z 36
  1. #31

    Domyślnie

    Każdy ma swoją definicję "rozsądnej ceny" . Tanio, drogo, względna sprawa. Myślę, że S105 i 150 są bardzo porównywalne, według mnie ponad 2k różnicy między nowymi nie warto zapłacić, ale może dla Ciebie warto. Makro często się nudzi i można znaleźć niezłe używane w dobrej cenie.

  2. #32

    Domyślnie

    Te szkła mogą też służyć do portretu.

    Sigmę 150 można było wyrwać używaną za 1500 zł kiedyś.

  3. #33

    Domyślnie

    Należy jeszcze zwrócić uwagę, ze Sigma ma dwa obiektywy makro o ogniskowej 150 mm. Nowsza wersja została nieco zmodernizowana i wyposażona
    w układ stabilizacji, stąd wyższa cena. Starszą można trafić w cenie poniżej 2 tyś zł.

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kazzi Zobacz posta
    Należy jeszcze zwrócić uwagę, ze Sigma ma dwa obiektywy makro o ogniskowej 150 mm. Nowsza wersja została nieco zmodernizowana i wyposażona
    w układ stabilizacji, stąd wyższa cena. Starszą można trafić w cenie poniżej 2 tyś zł.
    To samo dotyczy Sigmy 105 i 180.
    O ile pamiętam Tamron też dokładał stabilizację do swojego 90/2,8. Szkoda, że nie ma nowej wersji lub następcy Tamrona 180/3,5. Optycznie to jest rewelacyjny obiektyw.

  5. #35

    Domyślnie

    Motyle czy ważki to nie jest dla mnie główny temat, ale czasem lubię się pobawić w fotografowanie tych sympatycznych owadów. Mając do wyboru S150 i N70-300 af-p z DX wybieram... ogniskową 300 mm Mówię o zdjęciach w dzień, gdy owady są pełne wigoru. Po prostu trudno podejść ze 150 mm, coś tam jeszcze ustawić, itd. Zauważyłem, że w praktyce skala 1:4 czy nawet 1:5 wystarcza do motyli. Jakieś zdjęcia przykładowe chyba nawet dawałem w wątku o 70-300 af-p. Oczywiście S150 lubię i polecam. Czekam wiosny, żeby wypróbować Tamrona 100-400, zdaje się skala 1:3, większy MFD, zobaczymy jak to w praktyce będzie.

  6. #36

    Domyślnie

    Małe motyle np. modraszki wymagają skali przynajmniej 1:2.
    Poza tym z długimi ogniskowymi (np. 300 mm na DX) może być problem odwrotny niż w przypadku krótkich ogniskowych (50 - 60 mm) czyli brak wystarczającej ilości miejsca, żeby się odsunąć, albo tak ustawić się względem owada, żeby jego jak największa część załapała się w GO. Ale - co kto lubi. Ja bardzo długo używałem Tamrona 180 na APS-C, później na FF i trochę mi go brakuje.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •