Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pdz Zobacz posta
    Nie wiem jak Tamron i Sigma ale swego czasu (z 10 lat temu) miałem ten sam dylemat i na Forum polecono mi Nikon 105 VR pod makro, fajny obiektyw, bardzo podobają mi się portrety z niego.
    Teraz podobnie jak Ty wracam do fotografii i rozważam jego zakup pod portret i makro.
    Raczej odpada z powodu ceny... Prawie $900. Narazie mam inne rzeczy do kupienia, a i tak w ciągu ostatnich 2 miesięcy wydałem sporo kasy na zabawki... :P
    Może kiedyś, jak będę miał okazję go wypożyczyć i porobić nim próbne fotki...

  2. #22
    pdz
    Gość

    Domyślnie

    Fakt, nie zerknąłem na ceny Tamrona i Sigmy, są znacznie tańsze a zasugerowałem się dłuższymi Sigmami, które cenowo są blisko Nikona, duży plus Nikona 105 to szybki AF i ma VR

  3. #23

    Domyślnie

    Sigma 105 absolutnie nie jest wolna, szczególnie jak odpalisz limiter. Ma dobrą stabilizację i z pewnością będziesz zadowolony z portretów, jak i z makro. Ale podobne zadowolenie będziesz miał z pewnością z Tamrona



    Może ciężko nazwać to portretem, ale obrazek z Sigmy na DXie wygląda mniej więcej tak. Na FX jest jeszcze fajniej

  4. #24

    Domyślnie

    witam
    ostatnio nachodzi mnie na macro, chciałbym sobie popstrykać troszkę tych paskudnych owadów, gdyż ciekawie wyglądają w powiększeniu, czytałem wiele testów i opinii, z których mniej badż bardziej wynika, że wszelkie nikkory tamrony i sigmy mają w zasadzie idealną ostrość, według optycznych sigma 180 to w ogóle jest mega, ale mnie najbardziej nachodzi na sigmę 150 mm, z kilku powodów po pierwsze że od tego 180 mm jest ponad 2k tańsza, a wedle testów i opinii równie dobra, po drugie 150 mm wydaje się dla płochliwych owadów dość dobrą armatą (czy może jednak ktoś miał sigme bądź nikkora 105 lub coś innego i do owadów poleci to coś innego) po trzecie sigmę chciałbym wykorzystać również do portretów (coś ktoś może powiedzieć w tej kwestii odnośnie sigmy). tamrony nikkory są nieco tańsze, ale jako portretówke mam nikkora 85mm, więc nie chce kupować prawie tego samego czyli 90 mm czy 105mm. poradzi ktoś kto miał ze S150 mm do czynienia

  5. #25

    Domyślnie

    Mam sigmę 150 OS i do motyli w ciepłym klimacie (Bałkany) jest nieco za krótka. :P Ogólnie jestem zadowolony, ostra, AF dość szybki. Używam jej także z TC 1,4 i jest dobrze, choć AF nieco zwolnił.

  6. #26

    Domyślnie

    @ANDEK
    Zasadnicze pytanie, do DX czy FX?

  7. #27

    Domyślnie

    odpowiedz
    dx

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez dranio Zobacz posta
    Mam sigmę 150 OS i do motyli w ciepłym klimacie (Bałkany) jest nieco za krótka. :P Ogólnie jestem zadowolony, ostra, AF dość szybki. Używam jej także z TC 1,4 i jest dobrze, choć AF nieco zwolnił.
    czyli ogólnie prawdę piszą ze jest to dobry obiektyw

  8. #28

  9. #29

    Domyślnie

    Czyli 150 mm na DX da mniej więcej tyle, co 150+tc 1.4 na FX. (tc daje trochę większą skalę odwzorowania).
    Mam s150 z dx, jesli kupisz w przyzwoitej cenie używaną to bardzo warto. Nowa trochę droga a S105/2.8 dla odmiany ma bardzo fajną cenę, chyba bym tę wybrał, zwłaszcza nową (plus ciekawsza ogniskowa do portretu). S180 to straszny klocek.

  10. #30

    Domyślnie

    czyli s 150 to w tej cenie dobry wybór, 105 jest ponad dwa razy tansza ale czytałem ze nieco gorsza od 150

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •