Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Wątek: Majsterkowicz

  1. #11

    Domyślnie

    Kupiłem


    Gr.1: 1/8-1/4" = 1,4-3,5mm dziura wywiercenia 1,8mm dla gwintu M3-M6
    Gr.2: 1/4-5/16" = 2,1-4,9mm dziura wywiercenia 2,6mm dla gwintu M6-M8
    Gr.3: 5/16-7/16" = 3,1-6,5mm dziura wywiercenia 3,7mm dla gwintu M8-M11
    Gr.4: 7/16-9/16" = 4,8-8,8mm dziura wywiercenia 5,5mm dla gwintu M11-M14
    Gr.5: 9/16-3/4" = 6,2-11,0mm dziura wywiercenia 7,0mm dla gwintu M14-M18

  2. #12
    Oszczędny w słowach Awatar metebul
    Dołączył
    06 2011
    Miasto
    Dolsk / Poznań
    Posty
    62

    Domyślnie

    Ja bym na twoim miejscu sprawdził te imbusy najpierw bo to jest przyłącze do wężyka plastikowego... Używamy takich w automatyce do sprezonego powietrza i zazwyczaj mozna to wkręcać imbusem...
    D7000 + 18-105 + 35 1.8G + YN-560 + SHERPA 803R + NANEU K4L
    D700 + 70-300 + 35-105 + SB-900 + kilka M42...
    flickR

  3. #13

    Domyślnie

    Boże, czytam te wasze wpisy i mi moje inżyniersko mechaniczne uszy więdną Dziura to jest między wiecie czym -> mechanik mówi otwór, twardo zakręcone No dobra, pośmiałem się, a teraz do rzeczy.
    Jak wykrętak nie pomoże, to możesz spróbować następująco. Rozwiercasz w tym otwór, następnie gwintownikiem gwintujesz, wkręcasz przedłużkę i wyciągasz/wykręcasz. Ale jak sam mówisz średnica jest bardzo mała - możliwe że normalne wykrętaki i gwintowniki nie dadzą rady (Pamiętajmy, że znormalizowane średnice gwintów są od M6). Wtedy najlepiej znaleźć ślusarza, zegarmistrza z narzędziami i on Ci to w 5min wyciągnie
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  4. #14

    Domyślnie

    A co mu pomoże nagwintowanie prawym gwintem? Tylko wykrętak, po to został wymyślony.
    Z6III + N 14-30/4, N24-120/4, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8 + TC 1,4x, N 24-200, V 20/2.8, V 24/1.8, N 40/2.0, TT 75/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5, Z6II

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  5. #15

    Domyślnie

    łoo matko , piłka do metalu zrób nacięcie potem płaski duży śrubokręt i po problemie

  6. #16

    Domyślnie

    Pod warunkiem, że to wystaje i jest miejsce na operowanie piłą.
    Z6III + N 14-30/4, N24-120/4, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8 + TC 1,4x, N 24-200, V 20/2.8, V 24/1.8, N 40/2.0, TT 75/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5, Z6II

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  7. #17

    Domyślnie

    Ja też bym próbował naciąć i odkręcić śrubokrętem lub jeśli i tak część jest to wymiany to rozwiercił.
    było żółto i czerwono
    był też FUJI, ale wykończyła go czerwona zaraza
    fotografie Stankiewicz Tomasz

  8. #18

    Domyślnie

    Za kolega metbul ! Sprawdz imbusy !

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomek s Zobacz posta
    Ja też bym próbował naciąć i odkręcić śrubokrętem lub jeśli i tak część jest to wymiany to rozwiercił.
    Jak chcesz naciąć, skoro to jest we wgłębieniu? A rozwiercanie zniszczy gwint, nie wspominając o tym, że dokręci bardziej. Po to wymyślono wykrętak z lewym "gwintem", żeby takie sprawy załatwiać.
    Z6III + N 14-30/4, N24-120/4, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8 + TC 1,4x, N 24-200, V 20/2.8, V 24/1.8, N 40/2.0, TT 75/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5, Z6II

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  10. #20

    Domyślnie

    Miałem to samo w krupsie.
    Sprawa jest dość uperdliwa ponieważ mosiężny element skleił się z aluminiowym za pomocą kamienia w wodzie. Niczym normalnym tego się nie wykręci. Trzeba delikatnie rozwiercać do momentu aż mosiężny element będzie na tyle cienki że będzie go można wygiąć do środka wbijając mały śrubokręcik między aluminiowy korpus bojlera a mosiężny element mocowania rurki. Następnie po kawałku usuwać go kiedy pęknie. Można uszkodzić gwint ale jak się to robi ostrożnie to uszkodzenie nie jest na tyle poważna aby połączenie przepuszczało. Podgrzewanie smarowanie ani inne wynalazki nie pomogą to nie stal tylko aluminium i mosiądz. Później można założyć taśmę teflonową na nowy króciec ale i tak powinien być tam oring.
    Acha jeszcze dobrze spiłować pozostałość tulei mosiężnej do poziomu aluminium tak aby było widać ile go rozwiercić.
    Ostatnio edytowane przez foveon ; 16-02-2015 o 18:34
    F5 z MF-28, d700, D300, SB-900 Magnifax 4 C-41 i RA-4

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •