Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: Majsterkowicz

  1. #1

    Domyślnie Majsterkowicz

    Musze wykręcić ułamaną cześć,
    macie jakiś sprawdzony sposób jak to wykręcić ?


  2. #2

    Domyślnie

    A to nie jest na klucz imbusowy?

  3. #3

    Domyślnie

    Ale co to jest, wygląda jak dziura na klucz imbusowy?

    Jeśli to jest jakieś pokrętło, które się ułamało zostawiając dziurę, to parę razy udało mi się odkręcić coś takiego, szczypcami takimi, które zamiast po ściśnięciu się zamykać otwierają się.
    Nie wiem jak to się nazywa, ale jak wpisałem w googlu "szczypce rozwieralne" - ta wiem, na pewno nie tak ;P
    to wywaliło: Szczypce segera zewnętrzne zagięte 45°

    Moje są prawie takie same
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RobertMiernik Zobacz posta
    Ale co to jest, wygląda jak dziura na klucz imbusowy?

    Jeśli to jest jakieś pokrętło, które się ułamało zostawiając dziurę, to parę razy udało mi się odkręcić coś takiego, szczypcami takimi, które zamiast po ściśnięciu się zamykać otwierają się.
    Nie wiem jak to się nazywa, ale jak wpisałem w googlu "szczypce rozwieralne" - ta wiem, na pewno nie tak ;P
    to wywaliło: Szczypce segera zewnętrzne zagięte 45°

    Moje są prawie takie same
    + "popsikać" szajsem co by puściło (to na początek), jeszcze można rozwiercać albo po chamsku przyspawać dźwignię jakąś, jak wiesz z czego to jest.
    Czesc, Serwus, Strzalka, Witka, Siema, Elo, Hej, Jak tam? - mowi Rafał

  5. #5

    Domyślnie

    To nie jest imbus, ukręciło się z części jak ze zdjęcia poniżej
    to jest połączenie do pompy ciśnienia, ( para z tego leci ) w automacie do kawy WMF800


    w środku gwint ma z 4mm średnicy
    Ostatnio edytowane przez .:Gerard:. ; 16-02-2015 o 00:05

  6. #6

    Domyślnie

    para z tego leci, więc pewnie jest dość twardo zakręcone (nie uda się końcówką śrubokręta odkręcić)... szukałbym takiego narzędzia jak to co podałem z wystarczająco cienkimi końcówkami
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  7. #7

    Domyślnie

    Jak rozumiem, utkwił tak tylko gwint z tej części? To wystarczy zwykły wykrętak o odpowiedniej średnicy. Tylko zamontować we wkrętarce z małymi obrotami, a dużym momentem. A najlepiej do klucza z grzechotką.
    Z6III + N 14-30/4, N24-120/4, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8 + TC 1,4x, N 24-200, V 20/2.8, V 24/1.8, N 40/2.0, TT 75/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5, Z6II

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  8. #8

    Domyślnie

    A może do tego się nada jakiś nieduży wykrętak? Za kilka złociszy powinieneś kupić w sklepie z narzędziami.

    Edit:
    Widzę, że pisaliśmy jednocześnie
    D7100, D80, SB900, N18-70, Jupiter 21M/ЮПИТЕР 21М, Mir 24N/МИР 24Н, Helios 44M/ГЕЛИОС 44М, N AF 50 mm 1:1.8 Mk I, N AF 70-210 mm 1:4-5.6 D

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Jak rozumiem, utkwił tak tylko gwint z tej części? To wystarczy zwykły wykrętak o odpowiedniej średnicy. Tylko zamontować we wkrętarce z małymi obrotami, a dużym momentem. A najlepiej do klucza z grzechotką.
    Np. coś TAKIEGO
    Wygląda na to, że tam jest otwór, więc nawet nawiercać nie trzeba.
    Nie ma się czym chwalić

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Jak rozumiem, utkwił tak tylko gwint z tej części? .
    Dokładnie

    Jutro będę wracał z pracy to podjadę czy są takie małe wykrętaki, średnica dziurki jest chyba mniejsza niż 3,3mm, popatrzę jeszcze może na eBayu dorwę dla takich małych dziureczek
    Ostatnio edytowane przez .:Gerard:. ; 16-02-2015 o 01:22

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •