Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Smile zakup pierwszego aparatu

    Witam szanownych forumowiczow !

    W tym tygodniu jade odebrac moj pierwszy w zyciu, dlugo oczekiwany, aparat fotograficzny. Wybor padł na D80 i nikkora 50mm f1.8
    Chcialbym dokonac wlasciwego zakupu i stad pytanie: na co zwrocic uwage przy kupnie lustrzanki ? jak/co sprawdzic w sklepie ?
    Rozumiem, ze mam sprawdzic czy nie ma ff lub bf, hotow czy martwych pixeli. na co jeszcze nalezy zwrocic uwage ?

    z gory dzieki za odpowiedzi

  2. #2

    Domyślnie

    Nie jesteś w stanie wszystkiego sprawdzić w sklepie - na to musisz być gotowy. BF i FF raczej nie sprawdzisz dokładnie, chyba że jest megawielki, a i tak nie wiesz, czy będzie to wina szkła czy body. Deady i hoty - to jest sprawdzalne. Ja polecałbym jeszcze (z własnej praktyki):
    - dokładne obejrzenie wyświetlacza - tam też mogą być uwalone piksele
    - ułożenia matówki - nie wiem jak to się stało, ale w Minolcie miałem lekko przesuniętą i kadrowanie było coś nie halo (albo to była wina lustra - nie wiem)
    - sprawdź obudowę - czy nie jest gdzieś stuknięta, czy skobelek od baterii trzyma, itp.
    - jak bedziesz sprawdzał BF/FF i deady/hoty, to możesz sprawdzić przebieg aparatu

    To chwilowo tyle.
    Pozdrawiam,
    Z

  3. #3

    Domyślnie

    Hmm, ja też wybieram się w najbliższym czasie do sklepu, tyle że po D40 (do FotoJokera chyba bo cenę dobrą zrobili i nie chcę stracić okazji, pewnie kiedyś będzie taniej ale nie można czekać w nieskończoność) i chętnie przeczytam Wasze rady co to lustracji lustra (ciekawy zwrot ) w sklepie...
    D700 | D40 | N50/1.8 | N35/1.8 | N18-55 | SB900

  4. #4

    Domyślnie

    możesz zrobić w sklepie jakies zdjęcia na swoją kartę i poprosić o odłożenie puszki, zapisz jej nr seryjny, i obejrzyj na spokojnie zdjęcia w domu, nie w sklepie.

  5. #5

    Domyślnie

    ok, dzieki panowie

  6. #6

    Domyślnie

    Poproś w sklepie, by przyniesiono Ci oryginalnie zapakowany aparat i otwarto pudełko przy Tobie; nie bierz aparatu z witryny ani półki, bo mógł być już "macany" nie wiadomo przez kogo. Jeśli nie mają takiego, poczekaj az dowiozą z magazynu. W pudełku wszystkie elementy powinny być fabrycznie zawinięte w specjalną folię (akumulator, ładowarka, instrukcje itp. Oczywiście sprawdź oznakowania Nikona na pudełku - na moim np. mam naklejkę Importer Nikon Polska Sp. z o.o. ul. Postępu 14 02-676 Warszawa. Nie bardzo wierzę w możliwość dokładnego sprawdzenia na miejscu - wszelkie spuszczenie aparatu z oka może być ryzykowne... Chyba, że sklep jest "zaufany". Ja kupowałem w Imfoto i odtąd w ciemno kupię wszystko stamtąd... Miłego fotografowania

  7. #7

    Domyślnie

    Mover, chcesz nówkę i spać spokojnie i pierwszy aparat to tylko u Hesji.
    Masz 100% pewności, że dostaniesz porządny egzemplarz.

    http://www.imfoto.pl/ baner na pierwszej stronie forum. Najpierw zadzwoń i pogadaj.
    Ostatnio edytowane przez meliszipak ; 08-05-2007 o 22:18
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  8. #8

    Domyślnie

    Zamowilem juz (05.05.07) na www.fotobasia.pl, z tego powodu iz siedzibe maja w zabrzu, a to miasto mijam codziennie jadac do pracy. Wiec jesli cos by bylo jednak nie tak (odpukac), to bede mial po drodze. Szkoda tylko, ze ostatnimi czasy dali jakies 'gratisowe' 420 odbitek 10x15 do body d80, ale cene tez podniesli o 200zł...
    W kazdym razie czekam teraz tylko, az mi karta z allegro przyjdzie i sie pojawie w u nich.
    Juz sie doczekac nie moge, jak dziecko gwiazdki

  9. #9

    Domyślnie

    Juz odebralem skonczylo sie na tym, ze nie testowalem w sklepie w ogole, ba, nawet nie obejrzalem go dokladnie (tylko sprawdzilem czy wszystko jest) z tego wzgledu iż mila pani powiedziala, że mam 10 dni na sprawdzenie sprzetu i jesli cos mi nie bedzie pasowalo to mi go po prostu wymienia na nowy. po tym okresie zostanie tylko serwis. wiec go sobie wzialem i w domku na spokojnie potestuje ogolnie sprzecik wypas az sie czuje profesjonalista ;P ehh

  10. #10
    ustrik
    Gość

    Domyślnie

    hej, jutro o godzinie 9 rano wybieram się do sklepu FotoPlus w Krakowie po mój pierwszy zestaw z D80 w roli głównej! ! !
    prócz nikona biorę tamrona 17-50 f2.8 i kartę 2 gb ultra II. przez ostatnie 2 miesiące filtrowałem to forum w poszukiwaniu odpowiedzi na odwieczne pytanie - czy warto? i doszedłem do wniosku, że jak na razie to warto. jestem tymbardziej zadowolony, bo w planach sprzed pół roku miałem dokonać zakupu w czerwcu, ale udało się szybciej uzbierać mamonę. jupiiii!!!!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •