Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Muszla D750

  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar Larson
    Dołączył
    06 2007
    Miasto
    Poronin - ale to nie miasto
    Posty
    203

    Domyślnie Muszla D750

    Czy ktoś się orientuje jak zrobiony jest patent z muszlą tutaj:
    http://minkara.carview.co.jp/en/user...blog/34118532/
    Krzaczków nie czytam, a jako że przymierzam się do przesiadki z D700 taki patent byłby miły dla oka...
    D777

  2. #2

    Domyślnie

    Żaden patent - założona jest tylko okrągła muszla.

    Przez adapter DK-22 możesz przykręcić te same co do D700, albo kupić nieoryginalną całą nową z mocowaniem pod D750 (takie samo co we wszystkich DXach).
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 12-02-2015 o 23:58
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar Larson
    Dołączył
    06 2007
    Miasto
    Poronin - ale to nie miasto
    Posty
    203

    Domyślnie

    No nie wiem, przecież DK-17M raczej nie spasuje do DK-22 - chyba że się mylę...
    D777

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Larson Zobacz posta
    No nie wiem, przecież DK-17M raczej nie spasuje do DK-22 - chyba że się mylę...
    Mój błąd... Zasugerowałem się liczbą w nazwie i nie popatrzylem na rzeczywistą średnicę.

    Do DK-22 można założyć elementy pasujące do Nikonów FM/FA.
    Na podanym zdjęciu jest muszla DK-3.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Larson Zobacz posta
    No nie wiem, przecież DK-17M raczej nie spasuje do DK-22 - chyba że się mylę...
    A skąd pewność, że tam jest DK-17M? Na pewno jest tam DK-3 jak podaje Gonzo. Posiadam DK-17M wraz z DK-3 i taki zestaw odstaje o wiele bardziej niż ten na zdjęciu. Teraz kwestia czy chodziło Ci o powiększalnik czy o samą muszlę...

  6. #6
    Oszczędny w słowach Awatar Larson
    Dołączył
    06 2007
    Miasto
    Poronin - ale to nie miasto
    Posty
    203

    Domyślnie

    Odnosiłem się do tego co napisał Gonzo - "Przez adapter DK-22 możesz przykręcić te same co do D700" a nie że akurat na fotach z linku jest DK-17M. Ale Gonzo już sprostował...
    D777

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Larson Zobacz posta
    Odnosiłem się do tego co napisał Gonzo - "Przez adapter DK-22 możesz przykręcić te same co do D700" a nie że akurat na fotach z linku jest DK-17M. Ale Gonzo już sprostował...
    Czy ten adapter DK-22 będzie pasował do D 610 ?
    d780, d700, Nikkor 18-35,24,35,85,24-70
    www.foto-maciejewski.pl
    Fejs - https://www.facebook.com/fotomaciejewski

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dennis8 Zobacz posta
    Czy ten adapter DK-22 będzie pasował do D 610 ?
    No właśnie może ktoś odpowiedzieć , bo sam chciałbym założyć coś takiego do D750
    Nikon D500 , AF-S 18-140

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez staszeksm Zobacz posta
    No właśnie może ktoś odpowiedzieć , bo sam chciałbym założyć coś takiego do D750
    I jaką muszle do tego żeby było coś jak w d 700/800
    d780, d700, Nikkor 18-35,24,35,85,24-70
    www.foto-maciejewski.pl
    Fejs - https://www.facebook.com/fotomaciejewski

  10. #10
    D750, N24-70 2.8, N70-200 2.8, N50 1.8, N35 1.8, SB-910

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •