Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27
  1. #1

    Domyślnie Składak. 3000zł. PS. LR. Sony Vegas.

    Mamy już sporo wątków i porad dotyczących dobierania komponentów do zestawu komputerowego. Starałem się przeczytać jak najwięcej. Chcę kupić (złożyć) zestaw komputerowy w budżecie do 3000zł. Długo się zastanawiałem między i7 i i5 (bardzo ciekawe dyskusje na temat opłacalności kupowania i7 do obróbki zdjęć i amatorskiego montazu video z których nie udało mi się wyciągnąć jednoznacznych wniosków). Jednak ze względu na ograniczony budżet, zdecydowałem się na i5 4690K. Dużo osób pisze, że do zastosowań typowo graficznych wystarczy zintegrowana karta w i5, nawet do okazjonalnego zagrania w mniej wymagające gry. Dlatego na razie postanowiłem zrezygnować z zewnętrzej karty graficznej, jednak w planach mam jej zakup w późniejszym czasie.

    Proszę Was o pomoc, jeśli ktoś znajdzie chwilkę czasu i zna się w temacie składaków, niech rzuci okiem na kompatybilność/opłacalność poniższego zestawu:

    MSI Z97-G43 /intel Z97, LGA 1150/
    i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/
    HyperX FURY DDR3 8GB 1600MHz CL10 2x4GB*
    Crucial MX100 256GB
    Western Digital Green 2TB 7200rpm 64MB cache SATA600
    bequiet! PurePower L8 530W 80+ Bronze 120mm modular
    Zalman Z3 Plus USB3.0 white
    Sony a6000, SEL20F28, SEL50F18

  2. #2

    Domyślnie

    Mało ramu do obróbki video, na dodatek dość wolny jak na obecne standardy.
    Będziesz podkręcał?
    .

  3. #3

    Domyślnie

    Jak to ma być komputer do obróbki wideo, to gdzie karta graficzna ??
    Zintegrowana w ogóle nie bierze udziału przy takich operacjach, a karty nVidii czy ATI mogą wielokrotnie skrócić czas renderingu.
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 11-02-2015 o 11:08
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Zintegrowana w ogóle nie bierze udziału przy takich operacjach
    Tu pisza co innego
    .

  5. #5

    Domyślnie

    Z tego co piszą mądrzy ludzie w internetach, prędkość pamięci powyżej 1600MHz jest prawie nie zauważalna. Procesor pewnie za jakiś czas będzie podręcony i zakupione odpowiednie chłodzenie.
    No własnie nie wiem co z ta gartą graficzną.... Obróbka video na poziomie rodzinnych filmów z wyjazdów. Bardziej zalezy mi na płynności interfejsu w programach typu PS, LR czy SV, sam export czy rendering może być wolniejszy.

    " Poza nielicznymi przypadkami akcelerację GPU można na razie traktować raczej jako ciekawostkę niż faktyczny zysk. Jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie zanim implementacje OpenCL i CUDA będą działały jak powinny. "

    purepc.pl
    Ostatnio edytowane przez Stach2008 ; 11-02-2015 o 11:49
    Sony a6000, SEL20F28, SEL50F18

  6. #6

    Domyślnie

    No to własnie jak Ci zależy na płynności to weź grafikę dobrą. Ja na Radku 7870 w czasie rzeczywistym nakładam sobie wiele efektów na klipy, zero renderu, klikasz i masz od ręki. To jest dopiero wygoda.

    PS. A efektów w premiere pro obsługujących CUDA/OpenCL jest tyle, że nie potrzebuję żadnych innych. Więc nie wiem kiedy purepc to napisali, ale chyba dawno temu..
    ;]

  7. #7

    Domyślnie

    Sony Vegas świetnie wspiera OpenCL i Intel QuickSync. Moim zdaniem różnice pomiędzy tym a CUDA są pomijalne w cenie do 500PLN.
    Wg. mnie do podstawowej pracy wystarczy Tobie taka konfiguracja, będzie cicho i wydajnie, zwłaszcza, że nie robisz 4k.

    ALE. Wziąłbym dysk SSD ~512GB a potem ewentualnie dokupił talerza, chyba, że od razu masz terabajty materiałów do obróbki.
    A. Najważniejsze. Monitor gdzie?

  8. #8

    Domyślnie

    Przy 3 tysiach to zapomnij o i7, kup lepiej sensownego i5 a postaw na:
    - dysk systemowy SSD ok. 128gb, Crucial lub Sandisk
    - dysk na dane, ok. 1tb (dyski 1tb mniej awaryjne niż 2tb)
    - dodatkowo dwa dyski zewnętrzne 2,5" (niekoniecznie od razu) na naprzemienne kopie danych
    - płytę Gigabyte lub Asus
    - grafika nVidia, firmy Gigabyte lub ASUS
    - pamięci Kingston ze średniej półki, bez szaleństw, najlepiej min. 2x4gb

    Omijaj szerokim łukiem dyski serii green, po prostu zapomnij o tym produkcie który parkuje się cyklicznie a na dodatek zamula. Tak samo odpuść firmę MSI w kwestii płyt głównych.

    Warto się też zastanowić (z racji budżetu) czy nie wziąć płyty głównej z poprzedniej generacji (starsze gniazdo proca) i nie przytulić proca używanego. Intele się nie kruszą, trudno je też przegrzać a możesz urwać połowę kwoty na procku. W efekcie będzie nieco wolniej a zostanie więcej keszu np. na RAM albo grafikę.

    Słusznie wspomniano powyżej o tym, że monitor jest najważniejszym elementem zestawu. Lepiej wziąć śmigane EIZO niż jakąś padakę ze sklepu.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KaarooL Zobacz posta
    Przy 3 tysiach to zapomnij o i7, kup lepiej sensownego i5 a postaw na:
    - dysk systemowy SSD ok. 128gb, Crucial lub Sandisk
    - dysk na dane, ok. 1tb (dyski 1tb mniej awaryjne niż 2tb)
    128GB SSD, to zamawiałem do biurowych komputerków. Natomiast jak już kupować dysk na magazyn/archiwum, to niech będzie miał porządną pojemność (np. 3TB), a nie 1TB ... i wypada coś takiego kupić x2 dla bezpieczeństwa danych ... więc może lepiej nie wliczać do zestawu dysków na archiwum, tylko skupić się na systemowym i wybrać SSD o pojemności minimum 256GB (na podstawowe dane, typu zdjęcia, zainstalowane programy z systemem powinien oblecieć).

    Cytat Zamieszczone przez KaarooL Zobacz posta
    Omijaj szerokim łukiem dyski serii green, po prostu zapomnij o tym produkcie który parkuje się cyklicznie a na dodatek zamula.
    Gdybyś używał tych dysków zgodnie z przeznaczeniem (na archiwum, np. do kieszeni USB3) to byś nie pisał tych rzeczy. ... bo tak gadasz, jakbyś zainstalował na tym programy, lub nawet może i system.

    Cytat Zamieszczone przez KaarooL Zobacz posta
    Intele się nie kruszą,
    ... a co ? .. AMD się niby kruszą? Chyba tylko antyki (podobnie jak starodawne Intele). Miałem AMD w 2007 roku (X2 3600+ brisbane, 2 rdzenie po chyba 1,9gHz ) i już miał metalową pokrywę, więc przestań przybredzać.
    Ostatnio edytowane przez Kyle ; 12-02-2015 o 20:32

  10. #10

    Domyślnie

    Dysk 3tb? Bez jaj. Robienie kopii na urządzeniach podpiętych do tego samego źródła zasilania? Tak samo życzę powodzenia z technologią firmy AMD. I żeby nie było - też się cieszę że są na rynku, bo konkurencja jest potrzebna.

    Wyluzuj i weź pod uwagę że nie jesteś wyrocznią. Mniej emocji chłopie, to tylko sprzęt...

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •