Close

Strona 2 z 51 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 504

Wątek: Samsung NX500

  1. #11

    Domyślnie

    Jednak okrojony ten NX500 względem NX1 min.
    - brak filmowania 120fps 1080p
    - zamiast 15kl/s mamy 9kl/s

  2. #12

    Domyślnie

    No tak, ale nikt nie mówił, że NX500 ma być wersją NX1 bez wizjera. To raczej jest rozwinięcie NX300 z sensorem i procesorem zbliżonym do NX1.
    Natomiast wcześniej krążyły pogłoski o NX400 i NX400EVF, które miały różnić się tylko obecnością wizjera w tym drugim. Może Samsung przygotowuje coś w rodzaju NX500 z wizjerem? Albo jakiegoś następcę NX30?
    Krążą też pogłoski o planowanym za parę miesięcy wypuszczeniu czegoś w rodzaju prostszego i tańszego NX1, z sensorem o mniejszej rozdzielczości.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    No tak, ale nikt nie mówił, że NX500 ma być wersją NX1 bez wizjera.
    Własnie pisano że NX500 miał być mniejszą wersją NX1 bez wizjera ale i tak nikt do końca nie wiedział jaka będzie finalna specyfikacja.

    W NX500 za to podoba mi się pomysł uchylnego LCD - rozwiązanie raczej dla każdego.
    Natomiast jakby wyszedł taki NX400 z EVF z 20Mpix, elektroniką NX1, time lapse, 120fps ... to wtedy byłaby naprawdę konkurencja dla innych a tak NX500 raczej nie podbije rynku.
    Ostatnio edytowane przez maxwawa ; 06-02-2015 o 13:01

  4. #14

    Domyślnie

    O żadnym przedstawicielu NX nie można powiedzieć że podbije nasz rynek. W Polsce jest to system bardzo niszowy.
    Świadczy o tym chociażby ilość akcesoriów i obiektywów na Allegro. Najwięcej aukcji obiektywów widziałem ok. 40, przy czym połowa to Samyangi i kilka stałek z innymi mocowaniami z dołączonymi przejściówkami. Śledzę Allegro na bieżąco, bo poluję na 16-50 (ten ciemniejszy). Do tej pory widziałem tylko aukcje tej samej osoby. Miał do sprzedania 2 sztuki. Czarna sprzedała się dosyć szybko, natomiast biała nie cieszyła się takim powodzeniem.

  5. #15

    Domyślnie

    To prawda. Ja mój PZ16-50 też kupiłem na Allegro, od innego sprzedawcy, troszkę taniej, i był to zupełny fuks. Aukcja pojawiła się, a ja zastanawiałem się chyba 30 sekund, bo i tak byłem nastawiony na jego zakup. I była to jednorazowa okazja.
    Oficjalna dystrybucja Samsunga kuleje. Jakiekolwiek akcesoria wykraczające poza aparat z podstawowym obiektywem w zestawie są prawie niedostępne, a ich ceny wcale nie są konkurencyjne. Tanie obiektywy i czasem lampy błyskowe były dostępne, gdy były obiektywy z dystrybucji serwisowej, a także gdy ludzie pozbywali się sprzętu, kupionego w epoce NX5, NX10 i NX100. Wtedy też trafiały się egzemplarze np. ex-demo. Ale teraz skończyło się to wszystko i obecnie system NX wcale nie jest taki atrakcyjny, ze względu na słabą dostępność i wysoką cenę akcesoriów.

  6. #16

    Domyślnie

    A co koledzy możecie powiedzieć o obiektywie kitowym? Ujdzie, mozna się nim pobawić czy lepiej starać się sprzedać i szukać 16mm stałki?

  7. #17

    Domyślnie

    Już się pojawił do zamówienia w euro RTV AGD za 2999 z kitem.

  8. #18

    Domyślnie

    Człowiek się zastanawia czy X-M1 czy jednak LX-100 a tu wchodzi NX500... Za duży wybór.

  9. #19

    Domyślnie

    Mam to samo dorzucając Sony A

  10. #20
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ktoś posiada i może napisać wrażenia porównawcze do wcześniejszych modeli i do np lustrzanek ?

Strona 2 z 51 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •