Close

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 100
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SerU Zobacz posta
    I sie zacznie, bo aparat ma dwie osie poziome Lepiej sie trzymac tutka
    no tak w końcu poziomy horyzont też ważny
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  2. #22

    Domyślnie

    Pod wpływem ostatniej wymiany zdań muszę powiedzieć, że znalazłem nową 'magiczną' cechę magicznego sposobu trzymania aparatu! Na początku pomyślałem, żeby ją ujawnić wyłącznie userom, którzy wykupią roczny plan subskrypcyjny - ale co tam, ta magiczna cecha pójdzie jeszcze jako darmowy update (v. 1.1) obecnego tutoriala.

    OK, podaję:

    magiczny sposób trzymania aparatu, aby fasady się nie waliły działa niezależnie od tego, czy kadr jest pionowy, poziomy, czy kwadratowy.

    Czyż to nie jest prawdziwie piękne? Nie dość że długo, z trudnym słownictwem, z finezyjnym dowcipem i perwersyjnym czymś tam - to jeszcze z darmowym updatem? Raj, no czysty raj na ziemi!
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  3. #23

    Domyślnie

    Toż to szok, ktoś, tak zwyczajnie za darmo, dzieli się swoją wiedzą
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  4. #24

    Domyślnie

    A podatek od darowizny zapłacił?
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  5. #25

    Domyślnie

    Toż to normalne żyjemy w świecie promocji
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta

    Rany boskie, jakie błędy? Szczycę się tym, że błędów nie robię, aczkolwiek zdarzają mi się nagminnie literówki typu nei zamiast nie, czy jeden ogonek za dużo, bo alt się 'trzyma' dłużej niż uderzam w klawisze.

    Jeśli chodzi o literówki tego typu - istotnie są, przyznaję. Co do błędów ortograficznych typu ktury zamiast który lub 'na prawdę' zamiast 'naprawdę' - nei poczuwam się, a jeśli mimo to są, to bardzo się wstydzę.
    Moim zdaniem ,,nei'' zamiast ,,nie'', stało się charakterystyczne dla Twoich wypowiedzi Czasem jak czytam posty, jak leci, nie patrzę kto pisze. Ale jak trafię w zdaniu na ,,nei'' już wiem że to jest 2pompony i to jest rzeczowy wpis Powinieneś zastrzec te ,,nei'' jako znak towaru zastrzeżony, używany w zdaniach Artykuł bardzo pożyteczny, poparty przykładami (nie tylko wymądrzanie się) A co najważniejsze napisane z ,,jajem''
    Pozdrawiam
    FuFu X100T
    Było D90, D7000, D7100, D610 i wiaderko słoików
    M
    oje tereny https://500px.com/sesio/galleries/gluszyca

  7. #27

    Domyślnie

    Poradnik luksusowy, ciekawie napisany. Zastanawiam sie tylko czy trzymanie poziomu nie wiąże się z zachwianiem pionu fotografa, ale na razie się zastanawiam, więc nie drążę dalej.

    Co do "nie" nie ma takiej możliwości, żebym nie napisał nei gdy piszę szybko. U kolegi występuje to samo zjawisko. A ciekawe też: "łą" zamiast "ła". To u mnie też występuje, ale to nie wątek o pisaniu.
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Kilka zdjęć...
    D750&D200, N50f1.8G, Ta28-75/2.8, To12-28/4, N70-300VR

  8. #28

    Domyślnie

    To jak się już tam chawlimy to ja też podobnie piszę z tym nei i altem :P
    Zakładamy jakąś grupę wzajemnej adoracji? D:
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  9. #29

    Domyślnie

    Pobieżnie przejrzałem, ale jak dla mnie wystarczy poziomica w głowicy statywu albo wirtualny dwuosiowy horyzont wbudowany w każdą nową lustrzankę Nie mówiąc o tym, że często się krzywi specjalnie po to, żeby zmieścić obiekt w kadrze, a potem kadruje się na kompie. No ale fajnie, że ci się chciało.

    A robiąć z ręki też nie trzeba być super precyzyjnym, od kiedy adobe dodało do swoich programów automatyczne prostowanie do pionu, życie stało się prostsze
    duzy brzydki nikon i mala ladna sigma dp1

  10. #30
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    "Inter caecos luscus rex."
    Homer
    Medice, cura te ipsum.

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •