Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Domyślnie Monia by Katrina

    Drugie podejście do świadomej fotografii studyjnej

    Proszę tylko o konstruktywną krytykę


    Photographer: Katarzyna Suchorz/ Press Shots
    Model: Monika
    Make up: Katarzyna Suchorz
    Fotografia prasowa, sportowa, reportaże.
    http://press-shots.blogspot.com/
    Nikon D500, D300s, D80, F65, T 70-300, T 17-50 f/2.8, N 50 f/1.8, S10-20, SB 900, YN 587

  2. #2

    Domyślnie

    No bardzo wygładzona ta skóra, pewnie posypią się różne uwagi. Ale mnie co innego kłuje w oczy: środek ust. Dziewczyna wygląda, jakby trzymała jakąś pestkę w ustach. Albo taki kaprys światła, albo defekt obróbki, a może szminka...?
    sprzęt: fotografuję sercem

  3. #3
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Nadmiernie wyidealizowane, obróka na życzenie, czy to własna inicjatywa ?

    Modelka okrutnie sztywna, a to też raczej nie jej wina.
    Medice, cura te ipsum.

  4. #4

    Domyślnie

    Hehe nawet nie zauważylam ze srodek ust moze cos przypominac, Monika ma juz taka budowe ust, ja tego nie ruszałam. Co do samej modelki, to nie modelka tylko koleżanka przyjaciela (pierwszy raz przed aparatem), której miałam podnieść wiarę w siebie, dlatego też skóra taka gładka. Więc efekt zamierzony. Nie widac tego w małej rozdzielczosci, ale pory i struktura skóry pozostały Na dobrą sprawe, ona ma idealna skóre, wiec nie wiele musialam robic.
    Dorzucam drugie jej zdjęcie, juz po 3 godzinach współpracy, wiec bardziej rozluznione
    Fotografia prasowa, sportowa, reportaże.
    http://press-shots.blogspot.com/
    Nikon D500, D300s, D80, F65, T 70-300, T 17-50 f/2.8, N 50 f/1.8, S10-20, SB 900, YN 587

  5. #5

    Domyślnie

    Jak dla mnie głowa za bardzo do tyłu względem tułowia przez co mięsień mostkowo-obojczykowo-sutkowy prawy wyszedł oble zamiast "prostej pręgi". Nie lepszy byłby też inny (ciemniejszy) kolor szminki pod ten makijaż oczu, ubiór i karnację samej modelki?

    edit. Wszystko w tym komentarzu dot. zdjęcia nr1 (bo w sekundę przed moim enterem opublikowałaś kolejną fotkę
    OM-D 10 Mk II

  6. #6
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    No, tu lepiej, tylko jeszcze nie bardzo panujesz nad światełkiem.
    Medice, cura te ipsum.

  7. #7

    Domyślnie

    co znaczy press shots? Gdzie moderacja, przecież na tym forum nie wolno przeklinać- dać jej bana za przeklinanie w języku którego nie rozumie.

    a co do zdjęcia: jak wiatrak włączysz to modelka się na backdrop przewróci i ci całe tło pomnie. Zawsze pasjonowała mnie forma i przestrzeń którą reprezentowali kubiści- ale nos (i nie tylko) modelce zrobiłaś tak zajefajnie że picasso powinien sprzedać pędzle, farby, sztalugi.... zmienić system i kupić sobie aparat cyfrowy i robić większe nosy.

    Nie znam się na fotoszopie ale jak sobie zakupię to pierwsze co zrobię to wpiszę na YT to wpiszę tytuł ulubionej piosenki, a w drugim oknie.... tutoriale z fotoszopa :P Czyli jak używać tego oprogramowania żeby osobie której zdjęcia zrobiłem z szacunku do jej czasu przypału w necie nie robić.
    coolpix L29

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Katrina Zobacz posta
    Hehe nawet nie zauważylam ze srodek ust moze cos przypominac, Monika ma juz taka budowe ust, ja tego nie ruszałam. Co do samej modelki, to nie modelka tylko koleżanka przyjaciela (pierwszy raz przed aparatem), której miałam podnieść wiarę w siebie, dlatego też skóra taka gładka. Więc efekt zamierzony. Nie widac tego w małej rozdzielczosci, ale pory i struktura skóry pozostały Na dobrą sprawe, ona ma idealna skóre, wiec nie wiele musialam robic.
    Dorzucam drugie jej zdjęcie, juz po 3 godzinach współpracy, wiec bardziej rozluznione
    Internet rządzi się swoimi prawami: jak pojawiają się niepomyślne komentarze to warto wrzucić inną fotę dla odwrócenia uwagi na której sutki widać przez bluzeczkę.... to tak nie działa.
    coolpix L29

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Johanan Zobacz posta
    No, tu lepiej, tylko jeszcze nie bardzo panujesz nad światełkiem.
    A można prosić o jakieś konkrety ?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    A można prosić o jakieś konkrety ?
    np jaką technikę obróbki stosuje żeby modelce uwidocznić kanciasty nos- masz to prosto z rawa dzięki oświetleniu na dwie lampy czy uwypuklasz na suwakach w ACR?
    To to pikuś- jak robisz że masz jej zgodę na publikację tutaj zdjęcia w który ją oszpeciłaś. szacun
    coolpix L29

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •