Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Wątek: Nikon

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie Nikon

    Witam, niestety słabo orientuję się w aktualnych nikonowskich nowościach, ostatni raz siedziałam w sprzęcie 5 lat temu kiedy to zakupiłam tanim kosztem D5000. Teraz jednak szukam czegoś innego. Zależałoby mi na czymś do 6 tysięcy za body jeśli jednak coś godnego polecenia by go przekraczało- piszcie proszę, ale oczywiście nie mówię tu o Nikonie D4S, który został mi zaproponowany w jakimś dziwnym sklepie itp Fotografuję głównie zwierzęta - przeważnie konie (i moje dzieci ), imprezy jeździeckie itd czyli potrzebowałabym dość szybkiego aparatu, do którego dopasuję jasne obiektywy stało i zmiennogoniskowe. Myślałam nad D90, ale teraz już sama nie wiem co myśleć więc zarejestrowałam sie tu, żeby przyjąć na klate każdy odzew z Waszej strony

  2. #2

    Domyślnie

    Po co Ci 4 sztuki D90? Mając taki budżet to tylko D610. Wystarczy na kolejne 5 lat.

    pozdrawiam
    Samsung M1733, HTC Magic, Asus K53S, Lomer Borneo, gatki z targu

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2014
    Miasto
    Mazowieckie
    Posty
    92

    Domyślnie

    Czy kolega orientuje się ile kosztują obiektywy? Jeśli cena szkieł nie gra roli i masz na samo body 6000 to D610. Powodzenia

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dewiacja Zobacz posta
    Witam, niestety słabo orientuję się w aktualnych nikonowskich nowościach, ostatni raz siedziałam w sprzęcie 5 lat temu kiedy to zakupiłam tanim kosztem D5000. Teraz jednak szukam czegoś innego. Zależałoby mi na czymś do 6 tysięcy za body jeśli jednak coś godnego polecenia by go przekraczało- piszcie proszę, ale oczywiście nie mówię tu o Nikonie D4S, który został mi zaproponowany w jakimś dziwnym sklepie itp Fotografuję głównie zwierzęta - przeważnie konie (i moje dzieci ), imprezy jeździeckie itd czyli potrzebowałabym dość szybkiego aparatu, do którego dopasuję jasne obiektywy stało i zmiennogoniskowe. Myślałam nad D90, ale teraz już sama nie wiem co myśleć więc zarejestrowałam sie tu, żeby przyjąć na klate każdy odzew z Waszej strony
    Ja bym się zastanawiał pomiędzy D300/D300s a D7100. Ewentualnie jak chcesz FX to używane D700. Ważniejsze tutaj będą obiektywy - z jakiej odległości będą fotografowane konie? Do wyboru masz np:
    55-300mm VR pod DX
    70-300mm VR/VC
    70-200mm VR/OS/VC
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Zf + Z9 + N14-24/2.8S + N24-70/2.8S + N70-200/2.8G VR II + N35/1.8S + N50/1.8S + 75/1.5 + N85/1.8S + N105/1.4E

  5. #5

    Domyślnie

    Jest napisane, że kasa na body. Może obiektywu już czekają.
    D7100 | S 70-200 f 2.8 OS HSM | N 18-105 VR | N 50 f 1.8 | N 35 f 1.8 | T 11-16 f 2.8 | Slik pro 330dx | sb 700 | yn-560 II |

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Comret Zobacz posta
    Jest napisane, że kasa na body. Może obiektywu już czekają.
    Ja wiem, że jest tak napisane, tylko najczęściej później się okazuje, że obiektywów jakoś nie ma, bo "to body robi zdjęcia"
    Jeśli to tylko na body to warto może dołożyć do D750?
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Zf + Z9 + N14-24/2.8S + N24-70/2.8S + N70-200/2.8G VR II + N35/1.8S + N50/1.8S + 75/1.5 + N85/1.8S + N105/1.4E

  7. #7

    Domyślnie

    dewiacja, a czego najbardziej brakuje Ci w D5000?
    D7100 powinien być dobry do takich zastosowań. Moim zdaniem lepszy niż D610. Warto pamiętać, że do pełnej klatki potrzeba dłuzszych (i do tego "pełnoklatowych") obiektywów. Pozostałe prawie 3000 możesz przeznaczyć na jakiś fajny obiektyw albo lampę.

    Jeżeil Ci się nie spieszy, to możesz ewentualnie poczekać ze 2 miesiące. Wkrótce może ukazać się następca D7100.

  8. #8

    Domyślnie

    A tego nie wiem bo w FX nie siedzę, ale coś tam mi się o oczy obiło, że to body znowu ma jakieś problemy.

    Konie na zawodach to 70-200 Nikkor albo Sigma, czyli przedział od 4 tyś do 7,8 tyś zł.
    Ale są jeszcze dzieci, czyli N85 za jakieś 1800 zł.
    I szeroko pod DX Sigma 18-35 za 3 tyś zł, albo S17-50 lub N17-55 w komplecie z N35G za jakieś 2,2 tyś do 3,7 tyś zł.

    Jadąc po minimum DX (ale zestaw pyszny ), czyli Sigma 70-200 f 2.8 + Sigma 17-50 f 2.8 + N85G f 1.8 + N35G f 1.8 = 8 tyś zł i do kompletu D7100 za jakieś 3,5 tyś zł.
    D7100 | S 70-200 f 2.8 OS HSM | N 18-105 VR | N 50 f 1.8 | N 35 f 1.8 | T 11-16 f 2.8 | Slik pro 330dx | sb 700 | yn-560 II |

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Comret Zobacz posta
    Konie na zawodach to 70-200 Nikkor albo Sigma, czyli przedział od 4 tyś do 7,8 tyś zł.
    Widac, ze nie miales okazji robic takiego repo

  10. #10

    Domyślnie

    Nie jestem fascynatem zawodów końskich, okazjonalnie fotografuję moje córki na koniach i kolegę który ma swojego zwierzaka. Robię to 18-105 bo nic innego nie mam .
    D7100 | S 70-200 f 2.8 OS HSM | N 18-105 VR | N 50 f 1.8 | N 35 f 1.8 | T 11-16 f 2.8 | Slik pro 330dx | sb 700 | yn-560 II |

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •