Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie D80 - fotografia produktowa

    Witam, mój pierwszy post, tak więc proszę o cierpliwość

    Aparat głównie do fotografowania butów (allegro,sklep,fb) w tej chwili korzystam z D80 i Tamrona 17-50 2,8.
    Jednak chciałbym uszczęśliwić siebie jak i klientów. D80 ma już 48 tys. przebiegu, wkrótce będę musiał myśleć nad zmianą.
    Czy szkło 50mm 1,4 lub 1,8 będzie dobry do pracy w studiu jak i plenerze? Tak by pasowało w przyszłości również do lepszej puszki D5300-D7100, D610 chyba przesada.

    Widziałem wersję z różną ilością soczewek, jakie w moim przypadku może mieć to znaczenie?

    Przykład1
    Przykład2

    Chciałbym uzyskać:
    Przykład3
    Tutaj liczę się z wyposażeniem studia ale to w następnym wątku.
    Przykład4
    Taki efekt można uzyskać samym sprzętem czy jest to mocno podciągnięte w Photohopie?

  2. #2

    Domyślnie

    Ale o co chodzi z tym przykładem 4? To nie jest jpg prosto z korpusu?
    Sony A7II, Sony 35 1.8, Sony Zeiss 55 1.8. N50/1.8D, Było: Zenit ET, H58/2, D90, N18-105VR, D610, S24/1.4, N35/1.8G ED, N85/1.8G, SB-700.

  3. #3

    Domyślnie

    Zdjęcie z przykładu 3 jest najprawdopodobniej zrobione w namiocie bezcieniowym. Przykład 4 to trochę dłuższa ogniskowa niż Twój przykład 2 i w tym tkwi główna różnica. Poza tym nie widzę jakichś dramatycznych odstępst. 3 i 4 nie były raczej mocno retuszowane - takie efekty da się uzyskać prosto z puszki.

    Jaśniejszych obiektywów nie ma raczej sensu kupować, bo w fotografii produktowej potrzebna jest raczej ostrość w całym kadrze, więc mała głębia ostrości nie bardzo się sprawdza. Moim zdaniem ten sprzęt który masz powinien w zupełności wystarczyć, pod warunkiem poprawienia oświetlenia. Właśnie namiot bezcieniowy może być dobrym pomysłem żeby poprawić jakość zdjęć studyjnych. Jeżeli chodzi o zdjęcia w plenerze to może przydałaby się nieco dłuższa ogniskowa żeby uzyskać nieco korzystniejszą perspektywę.
    D7100 + S10-20 + N18-105 VR + N50/1.8D + N70-200/4 VR + T100/2.8 + SB-800
    Strona domowa Galeria dofsimulator.net

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o przykład 4 właśnie pytam czy zakup 50 1,4 da taki efekt bez dodatkowego rozmycia tła. Wczoraj trochę kombinowałem, pokażę efekty wieczorem. Dziękuję za pomoc bo jednak fotografia nie jest moim największym hobby, dlatego liczę na jakąkolwiek pomoc

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •