Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie VENUS V-DX 60mm f/2.8 Ultra-Macro Lens

    Ostatnio chinczycy pokazali dosyc ciekawe szklo:
    http://www.venuslens.net/
    http://www.optyczne.pl/7859-news-Ven...tra-Macro.html
    http://www.dpreview.com/forums/post/55043397
    A jako, ze lubie nowkinki, i czasami swierzbi mnie w portfelu kasa, to czym predzej sobie go zamowilem (chyba jestem pierwszy w naszym kraju co posiadl to szklo).

    Jak mozna przesledzic paczka dotarla bardzo sprawnie zwlaszcza ze po drodze weekend byl.
    "Nadanie przesyłki 2015-01-09 15:17 International Postal System
    Wysłanie przesyłki 2015-01-12 14:19 HONG KONG AIR MAIL CENTRE
    Nadejście przesyłki 2015-01-14 21:42 WER Warszawa
    Przygotowanie przesyłki do doręczenia 2015-01-19 10:37 UP Bydgoszcz 39
    Przekazanie przesyłki do doręczenia 2015-01-19 10:37 UP Bydgoszcz 39"

    Zapakowane to bylo w kopetre babelkowa, coprawda troche w drodze pofatygowana ale zawartosc w nienaruszonym stanie.
    Obiektyw dotarl caly i zdrowy.
    Zestaw zawiera:
    Szkło Venus Super Macro 2:1 60mm f2.8 (mocwanie Nikon) - zapakowany w hermetyczna folie - za to naleza sie wielkie brawa.
    Instrukcję
    Kartę Gwarancyjną (3 lata)
    Pudełko
    Gustowny neprenowy pokrowiec na szkło
    Filtr UV o rozmiarze gwinta 62mm GREEN L

    Zawartosc zestawu:

    Filtr:



    Samo szklo zaskoczyło mnie pozytywnie jesli chodzi o wykonanie. Jak na 60 jest ciezkie, zbudowane glownie z metalu, rowniez baget. Na obudowie jest podziałka, ze skala i warosciami przyslony, dwa pierscienie moze nie pracuja aksamitnie jak np. w nikkorach ale tez nic do zarzucenia im nie mam. Jest to w pelni manualne szklo wiec obsluga tak jak satarych stalek. Spasowanie wszystkiego nad wyraz porzadne, szklo siedzi w body dostc solidnie i to kolejny plus. Zaslepki sa plastikowe bez zadnych oznaczen, przy czym przedni dekielek ma praktyczny sznureczek, ktory mozna przyczepic by nie zgubic.







    Ponizej porownanie z innymi szklami macro:

    Od prawej: Sigma 150/f2,8 macro, Micro Nikkor 105/f2.8VR, Venus 60/f2.8 Super Macro, Micro Nikkor 55/f3.5


    I szkla zblizone gabarytowo i ogniskowo.
    Od prawej: Venus 60/f2.8 Super Macro, Takumar 100/f4.0 macro, Olymus ZD 50/f2,0 macro, Takumar 50/f4.0 macro, Olympus OM 50/f3.5 macro


    Za duzo testow nie zrobilem bo raz, ze czasu brak, dwa ciemno juz. Pokusilem sie tylko o porownanie skali:

    Skala 1:1 tego obiektywu:


    Skala 2:1 tego obiektywu


    To na razie tyle tego przynudzania. Ogolnie pozytywne wrazenia wywarlo na mnie to szklo. Osobiscie spodziewalem sie wiekszej tandety, a sie bardzo milo zaskoczylem.

    p.s. Nie bijcie za zdjecia, ale to sa prosto z aparartu na szybko robione by na goraco opisac wrazenia. Z czasem postaram sie wyprowadzic go na spacer i sie przylozyc do jakis lepszych testów.

    pozdro
    Ostatnio edytowane przez TOP67 ; 20-01-2015 o 01:18
    Trzy aparaty spod znaku N i "troche" szpeja do nich....

    www.michalak24.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •