Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Wyjazd motocyklowy - czyli solówa w Alpach

    Hey
    nie jestem dobry w pisaniu opowieść / blogów /vblogów z moich podróży.
    Może powinienem ale ciągle do głowy powraca mi piskliwy głos mojej babki od polskiego - Borówka jak tak będziesz pisał to matury nie zdasz - i mało co nie wykrakała.
    Od tamtej pory staram się jak najmniej mówić, a jak najwięcej robić

    Dawniej zalewałem forum wypocinami ślubnymi, rybkami, i cholera wie jeszcze czymś. Dziś chcę was zabrać w Alpy, w które pojechałem solo na motorze


    Dawno nie odwiedzałem forum, nie wiem jak z limitami zdjęć oraz jak z ich wielkością. Zależy mi na pokazaniu jak najfajniejszych zdjęć, ale nie wszystkich w jednym poście

    Przepraszam za Panoramy, ale jak pamiętam powinny mieć 900px, jeśli sa większe to sorry

    Na pełna relację zapraszam na http://blog.pawelborowka.pl/motorrad-alps-2014/

    trasa
    http://www.gpsies.com/map.do?fileId=gonhsuxpyvprzetj

    1


    2


    3


    4


    5


    6
    http://img908.imageshack.us/img908/7377/W9nE20.jpg

    7


    8


    9


    10


    11


    12


    13


    14


    15


    16


    17


    18


    19
    http://img661.imageshack.us/img661/9944/fosiJW.jpg

    Reszta na blogu (strona nie wpis)
    Ostatnio edytowane przez FHR ; 12-01-2015 o 13:37 Powód: rozmiar zdjęć
    śluby, robaki, i dzieciaki a także wyprawy
    Pawel Borowka
    <')(((<-( <')(((<-( The deeper I go
    <')(((<-( The better I get

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2014
    Miasto
    Zachodniopom. Dębno
    Posty
    240
    Wpisów
    2

    Domyślnie

    Nie wiem czy jako nowy mam prawo głosu, ale oglądając te fotogr. mnie rażą nie naturalne kolory. Przykładem jest nr 11 gdzie chmury odbite w wodzie mają zupełnie inny kolor. Myślę że przesadzone z obróbką, chyba że to zamierzone. Miejsce robi wrażenie. Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Świetne foty! Piękne krajobrazy bardzo dobrze ujęte. Kolory na granicy przesady ale mi się podobają. Zazdroszczę widoków
    D0,7k | N2470 |S14 2.8 | N50 1.8D | N80200 4,5 AI || D80 | N18105vr
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  4. #4

    Domyślnie

    Wspaniała wyprawa dobrze że podesłałeś link do reszty, szkoda że ta reszta jest w tak małym formacie.
    A co do zdjęć, to tak jak napisał JE56, mocno przesadziłeś z kolorami. Wiem że zieleń w górach często jest intensywna, niebo ciemniejsze ale nie do tego stopnia .
    Spójrz na ludzi szczególnie na (chyba) autoportret na 13 od końca (plik 0482 coś tam dscf322. Czy masz taki kolor twarzy???
    Ale widoków jakie zaprezentowałeś to tylko pozazdrościć., kadrowanie też dobre, czyli wyszła bardzo ciekawa fotorelacja. Szkoda że czegoś więcej jednak nie napisałeś. Na pewno potrafisz napisać coś o tych miejscach i o samej wyprawie.
    Będę wracał do tych zdjęć by sobie popatrzeć na Alpy .

  5. #5

    Domyślnie

    Dobra fotorelacja kadrowo na duży plus, gorzej z kolorami, ale trudno. Całość powinna trafić do działu Turystyka fotograficzna, ale jak tu już jest to niech zostanie
    Za przedmówcą, opisz co nie co o wyprawie, tak jak potrafisz, niekoniecznie "maturalną" polszczyzną
    Nikon i podróże ...


  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JE56 Zobacz posta
    ....... gdzie chmury odbite w wodzie mają zupełnie inny kolor. Myślę że przesadzone z obróbką, chyba że to zamierzone. ........
    Tutaj to nie jest zamierzone, ale jest to sprawa normalna. Tłumaczę czemu
    Woda jest ciemna, szczególnie jeśli jest płytka i na dnie jest muł, Lustro wody częściowo zatrzymuje fale światła (część zanika w wodzie, część zostaje odbita). W tym przypadku lustro wody działa jak połówkowy filtr szary.
    Myślę że najlepiej samemu się zasadzić nad bardzo spokojnym akwenem, gdzie lustro wody jest jak tafla szkła i zrobić zdjęcie z tuż przy lustrze wody. Sam zobaczysz co się stanie.
    Co lepsza specjalnie przyciemniałem niebo aby zmniejszyć różnicę.

    Proszę zwróćcie uwagę, że całe odbicie w wodzie jest ciemniejsze o ok 1EV.
    Jeśli się przyjrzycie to w centralnej dolnej części widać rozmazane dno (kamień+muł)


    ad kolory
    To moja wizja, ja byłem szczęśliwy i na haju motocyklowym, a jak wiadomo jak się jest na haju to świat się zmienia i jego odbiór
    Tutaj nie ma co wchodzić w jakiekolwiek "bo wg mnie" gdyż w tym momencie mogę powiedzieć że każde zdjęcie w Czerń-bieli jest zakłamaniem rzeczywistości no chyba że ma się jakąś wadę wzroku..
    śluby, robaki, i dzieciaki a także wyprawy
    Pawel Borowka
    <')(((<-( <')(((<-( The deeper I go
    <')(((<-( The better I get

  7. #7

    Domyślnie

    Wyprawa wspaniała. Zazdraszczam podróży no i GS'a - jak sie dorobię prawka i nie bedę jadł to może sobie sprawię.
    Haj jak najbardziej rozumiem, ale mimo wszystko fotki niestety nie bronią się - przesuwaczkowane kolory i czernie w cieniach to główne mankamenty. Chociaż niektóre BW całkiem apetyczne
    K5 + S10-20 + 40/2.8 Ltd + 70/2.4 Ltd + 15/4 Ltd + T70-200/2.8 + Lee Filters
    http://bartekkw.deviantart.com/
    "Dwanaście świetnych fotografii każdego roku to wspaniały plon" Ansel Adams

  8. #8

    Domyślnie

    Kadry i podróż na pewno na długu zostaną w pamięci
    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube::: FB:::Strony przyjazne mobilnym!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •