Close

Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 135
  1. #1

    Domyślnie Serwis "studio5S"

    Witam,
    Czy ktoś może korzystał z usług tego serwisu Warszawskiego
    http://studio5s.pl/

    ponoć wymiana migawki w d700 z robocizną - nie całe 700zł
    (dużo mniej niż w autoryzowanym serwisie nikona)

    miał ktoś styczność z tym serwisem?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez music2000 Zobacz posta
    Witam,
    Czy ktoś może korzystał z usług tego serwisu Warszawskiego
    http://studio5s.pl/

    ponoć wymiana migawki w d700 z robocizną - nie całe 700zł
    (dużo mniej niż w autoryzowanym serwisie nikona)

    miał ktoś styczność z tym serwisem?
    Obserwuj ten wątek http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=256797
    D7000 = 17-55 2.8 nikkor, 24-120 3.5-5.6 VR nikkor, 105 2.8 VR nikkor

  3. #3

    Domyślnie

    Trafiłem tam przez przypadek, zapytać się o to i owo. Pan był przekonujący, więc przywiozłem sprzęt do przeglądu, przejrzał przesmarował i oczyścił i jest lepiej niż było i dowiedziałem się prawdy o swoim szkle że było po mocnym uderzeniu, ale do dx się nadaje znakomicie więc dla mnie wystarczy. Czasy napraw są krótkie i jest nie drogo, jak się nie da naprawić czy poprawić to Pan nie kasuje za usługę i informuje co jest ze sprzętem. Myślę że jest godny zaufania i polecenia a działa na Kole w Warszawie.

  4. #4

    Domyślnie

    Byłem umówiony w żółtym serwisie na wymianę gum przy okazji odbioru obiektywu z regulacji AF-u no i rzecz jasna gum znowu nie było... gość w czerwonym sweterku zaproponował mi rezerwację i się zgodziłem ale po wyjściu zadzwoniłem to studia5s. Gość nie umiał mi odpowiedzieć na 100% czy są gumy bo był na mieście, oddzwonił do mnie za 15 min że gumy są. Przyjechałem i przy mnie w ciągu 10 min wymienił mi gumy w D700 podczas rozmowy. I uwaga przy okazji sprawdził mechanizm napinania lustra i okazało sie że jest uszkodzony. W żółtym serwisie za same części powiedzieli mi 1000 zł dlatego zrezygnowałem bo nie widziałem żadnych błędów no i cena szok. W studio5s jest ta różnica że ten facet potrafi to naprawić a nie wymienić dlatego się zdecydowałem, pokazał mi co i jak że rzeczywiście lustro się zacina. Oczywiście wszystko zrobił od ręki wraz z gumami w ten sam dzień. Przy okazji wyczyścił matrycę za free. Ceny w stosunku do serwisu Nikona są mówiąc wprost bardzo dobre. Już wiem, że do serwisu Nikona nie wrócę, mam dość czekania, umawiania się i tych olbrzymich kwot pieniędzy jakie sobie serwis życzy. Co więcej w 5s facet odsyła sprzęt na swój koszt. Zachęcam was do sprawdzenia tego serwisu, nie będziecie zawiedzeni. Przy okazji dowiecie się co nieco o żółtym serwisie...

  5. #5

    Domyślnie

    Witam. Miałem okazję korzystać z tego serwisu po tym jak padła mi migawka w D700 jednak nie całkowicie poniżej dodam zdjęcie ponieważ nie jestem w stanie tego wytłumaczyć. Najgorsze jest to że aparat wrócił po 1.5 miesięcznym serwisie w sierpniu z Nikona po czym zrobił raptem może około 4tyś zdjęć. Trafiłem na niego podczas przekopywania internetu w poszukiwaniu innego serwisu niż nikon bo po ostatnich bataliach z nim nie chce mieć nic do czynienia z serwisem nikona ale i tak zadzwoniłem z ciekawości zapytać jaka cena 1100zł. Natrafiłem na studio5s zadzwoniłem i od razu dowiedziałem się wszystkiego co chciałem wiedzieć. Pan z serwisu opowiedział mi jak to wszystko wygląda i jakie są sposoby naprawy migawki oczywiście od razu usłyszałem cenę która była bardzo miła. Dwa tyg od rozmowy zadzwoniłem potwierdzając chęć naprawy i odesłałem aparat w czwartek. W piątek był już na miejscu otrzymałem potwierdzenie otrzymania paczki. Minął weekend w poniedziałek koło godziny 12 dostaję telefon że aparat jest gotowy i działa jak nowy. Więc opinia ode mnie. Jak najbardziej polecam ten serwis. Obsługa w pełni fachowa Pan prowadzący serwis zna się na rzeczy wie co ma robić i ile to potrwa. I co najważniejsze nie wymienia wszystkich elementów a stara się je naprawić przez co koszty są dużo niższe a naprawa szybsza. Pozdrawiam

    D700, D700, S24 1.4 ART

  6. #6

    Domyślnie

    https://www.youtube.com/channel/UCfy...w6OGxFnFdv1yiw

    Możecie podejrzeć jak wygląda naprawa.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  7. #7

    Domyślnie

    Byłem osobiście dziś w Studio 5S, gdyż mój pilot radiowy Phottix Cleon do Nikona D300 odmówił współpracy. Brak było łączności radiowej między nadajnikiem a odbiornikiem. Wizyta przebiegła w bardzo miłej atmosferze, pilot naprawiony na poczekaniu, solidnie. Jestem bardzo zadowolony, gdyż uratowałem urządzenie przed wyrzuceniem.
    Mogę z czystym sumieniem polecić ten serwis.
    Wojtek: Trochę sprzętu jest, ale mało czasu.

  8. #8

    Domyślnie

    Ja skorzystałam z usług serwisu w związku z problemem z obiektywem i uszkodzonym z mechanizmem VR http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=254695.
    Wszystko przeprowadzone bardzo profesjonalnie.
    Obiektyw naprawiony działa jak należy.

  9. #9

    Domyślnie

    Ja także dorzucę swoją pochlebną opinie. Bardzo sympatyczny i fachowy kontakt z Rafałem ("tym panem zza lady") sprawia, że nawet największy problem staje się zwykłym epizodem serwisowym. Oddałem do czyszczenia dwie matryce FX oraz aparacik z uszkodzoną migawką i uszkodzoną stałkę 50mm. Matryce oczyszczone od ręki i to całkiem nieźle. Umówiliśmy się nawet, że jak by coś mi nie pasowało to spokojnie mogę przyjść z reklamacją . Na naprawę migawki trzeba będzie poczekać ze względu na konieczność ściągnięcia części spoza Polski (żeby było taniej!), a obiektyw wymaga regeneracji zaczepów. Uwaga - re-ge-ne-racji(!!), a nie wymiany obudowy na nową gdyż regeneracja jest w tym przypadku możliwa i znacznie tańsza, a wymiana wprawdzie łatwiejsza ale za to znacznie droższa. Według mnie, takie podejście do tematu naprawy jest arcyprofesjonalne i godne każdej pochwały czy rekomendacji. Sprzęt wprawdzie jeszcze w serwisie ale już teraz wiem, że wyjdzie stamtąd całkowicie sprawny i zadbany.
    Absolutnie polecam ten serwis.

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2015
    Miasto
    Biała Podlaska
    Posty
    2

    Domyślnie

    Godny polecenia serwis! Wysłałem do Pana Rafała mój świeży nabytek, Nikkora 16-85, który miał poważny problem z ostrością poza centrum kadru. W drodze ekspertyzy odkryta została tajemnica wcześniejszej, nieudolnej próby naprawy obiektywu...chyba przez kowala. Co prawda szkło nie zostało naprawione, bo miałem możliwość zwrotu sprzętu dla poprzedniego właściciela, ale dowiedziałem się przy tym jak powinna fachowo wyglądać naprawa obiektywu po upadku, z takimi uszkodzeniami. Takie podejście do klienta powinien mieć każdy serwis!

Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •