Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie D750+N200-500 po powrocie z serwisu

    Oddałem do serwisu ww. sprzęt w celu kalibracji, czyszczenia matrycy. Sprzet odebrałem wczoraj a dziś ruszyłem w teren. I pojawił się problem i moze ktoś z was miałz nim do czynienia. Mianowicie z pokrętła PASM działa mi tylko priorytet przysłony i migawki. Kiedy przełączę w tryb manualny to na wyświetlaczu pomocniczym znika mi informacja o aktualnym ISO a przy zrobieniu zdjęcia aparat się zacina a z obiektwu dochodzi trzeszczący dźwięk. Ktoś z was miał już coś takiego ? Może wina zmienionych przez serwis ustawień w aparacie...

  2. #2

    Domyślnie

    Okej problem udało się rozwiązać. Wyglądało na jakąś usterkę a tutaj wystarczyło pokręcić w prawo pokrętłem od czasu naświetlania. Jeszcze gafę popełniłem bo te dwie kreski były w miejscu gdzie powinien być pokazany czas naświetlania . Temat zamykam .

  3. #3

    Domyślnie

    To napisz, jak sprawdzisz, czy kalibracja dała oczekiwane efekty? Czy kalibrowane było tylko body? Czy również tele?

    Właśnie nie wiem czy serwis (zakładam, że chodzi o studio5s) podejmuje się kalibracji również obiektywów, w szczególności tele

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Keszelski Zobacz posta
    To napisz, jak sprawdzisz, czy kalibracja dała oczekiwane efekty? Czy kalibrowane było tylko body? Czy również tele?

    Właśnie nie wiem czy serwis (zakładam, że chodzi o studio5s) podejmuje się kalibracji również obiektywów, w szczególności tele
    Ja im dawałem do kalibracji nikonowską 600mm z telekonwerterem 1.4 bo mi przestrzeliwała podpinana do dwóch puszek. Wyregulowali w punkt. Do dziś śmiga bez konieczności stosowania mikroregulacji (ciągnąłem na niej po regulacji 2 sezony spotterskie). Jeśli z tym sobie poradzili, to z każdym innym tele powinni dać radę.
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  5. #5

    Domyślnie

    Dobrze wiedzieć, że studio5s robi też kalibrację tele

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yanis Zobacz posta
    Ja im dawałem do kalibracji nikonowską 600mm z telekonwerterem 1.4 bo mi przestrzeliwała podpinana do dwóch puszek. Wyregulowali w punkt. Do dziś śmiga bez konieczności stosowania mikroregulacji (ciągnąłem na niej po regulacji 2 sezony spotterskie). Jeśli z tym sobie poradzili, to z każdym innym tele powinni dać radę.
    Ja bym powiedział, że jeżeli z zoomem sobie da radę to i ze stałką też, ale w drugą stronę nie bardzo. Zoom jest bardzo wredny jeżeli idzie o kalibrację, bo na każdej ogniskowej możesz mieć od BF do FF.

  7. #7

    Domyślnie

    Jest mało tematów, z którymi Studio5s sobie może nie poradzić... Właściwie chyba nie udało mi się wysłać czegoś, co nie wróciłoby zrobione zgodnie z oczekiwaniami

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Schwefel Zobacz posta
    Ja bym powiedział, że jeżeli z zoomem sobie da radę to i ze stałką też, ale w drugą stronę nie bardzo. Zoom jest bardzo wredny jeżeli idzie o kalibrację, bo na każdej ogniskowej możesz mieć od BF do FF.
    Mi tu bardziej chodzilo o ogniskowa. Im dluzsza, tym ciezej skalibrowac. Robilem podejscia do korekty tego obiektywu mikroregulacja w puszce kilkukrotnie i poleglem (odsuniecie sie od punktu lapania ostrosci o 50-krotnosc ogniskowej 850mm to spore wyzwanie). Dlatego obecnie, mimo, ze mam kupiony zestaw kalibracyjny Reikan FoCal, nie podchodze nawet do tematu kalibracji szkla o ogniskowej powyzej 300mm.
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  9. #9

    Domyślnie

    @Keszelski sprzęt oddałem do kalibracji w podpoznańskim Eserwisfoto. Dziś była okazja sprawdzić jak sobie radzi po kalibracji na dwóch jeleniach . Jest o wiele lepiej niż było , szkoda, że nikon w D750 nie wprowadził funkcji autoamtycznej korekty AF tak jak w D5, D500 czy D7500.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Szydlarz Zobacz posta
    ... szkoda, że nikon w D750 nie wprowadził funkcji autoamtycznej korekty AF tak jak w D5, D500 czy D7500.
    To nie jest w praktyce ani użyteczne, ani skuteczne jak mogłoby się wydawać. A w przypadku zooma to już może być bardzo trudne do ustawienia, bo na różnych ogniskowych korekta może być inna. Jednak kalibracja w serwisie jest najlepsza, ja osobiście wysłałbym do Studio5s.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Awaria po powrocie z serwisu
    By WiktoriaR in forum Serwis
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-04-2020, 16:47
  2. d750 wrócił z serwisu
    By bienius in forum Serwis
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-08-2017, 10:35
  3. Sigma 18-35 1.8 po powrocie z serwisu
    By lacov in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-04-2016, 11:14
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-05-2014, 10:36
  5. [ Portret ] Po powrocie
    By nowikon in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-09-2010, 02:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •