Close

Strona 14 z 14 PierwszyPierwszy ... 4121314
Pokaż wyniki od 131 do 135 z 135
  1. #131

    Domyślnie

    @Jacek_Z

    Ogólnie rzecz biorąc, D800 był znany z tego, że parametry AF cyklicznie się rozjeżdżały i precyzja szła w las. Na forach toczyła się nawet gruba dyskusja odnośnie tego fenomenu.

    Konkluzja była taka, żeby raczej unikać tego modelu z racji zmienionej - względem D700 - konstrukcji lustra. D700 oparty był na analogowych konstrukcjach, D800 zrobiono rzekomo bardziej po taniości a do tego doszła bardziej wymagająca (gęsta) matryca. Zarówno od nowości, jak i po kalibracji AF stopniowo się rozjeżdżał - najszybciej ślubniakom z racji ilości zdjęć cykanych w relatywnie krótkim czasie.

    Było też wiele osób, które zmieniły system, z racji tej właśnie przypadłości... Jeden z owych szczęśliwców podsumował że AF w D800 po kalibracji trzyma parametry przez kilkanaście tysięcy klatek. Tyle wyczytałem.

    Potem nadszedł D810 z plastikową komorą lustra i poprawioną amortyzacją opadania tegoż lustra. Jeszcze później pojawił się D850 z metalową komorą lustra...

  2. #132
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    Kaarool - ja czytam to forum , a D800 dostałem jako jeden z pierwszych w Polsce, spod lady, przepłacając w dodatku go o 1000 zł, bo D700 już sprzedałem, a za chwile miałem jechać na plener krajobrazowy do Toskanii. Mam ten aparat ponad 8 lat. Znam go na wylot. Kilka lat temu był kalibrowany (NPS), teraz go miałem kalibrować drugi raz.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #133

    Domyślnie

    @Jacek_Z

    Wybacz, hehe. Świadome siedzenie na D800 zalatuje nieco tak zwanym masochizmem, nie sądzisz?

    Podejrzewam że na F8 daje żyć i dlatego siedzi jeszcze w Twojej torbie.

  4. #134
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    Nie żartuj. F8 to w studiu. Na zewnątrz to otwarta dziura. Ja po prostu potrafię używać aparatu. Normalnie, spokojnie. Nawyki z analoga się przydają.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #135

    Domyślnie

    Dziś byłem po raz pierwszy, D500 z Małym BF, błyskawicznie sprawdzony i gotowy do pracy. Polecam !

Strona 14 z 14 PierwszyPierwszy ... 4121314

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •