Close

Strona 11 z 14 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 135
  1. #101

    Domyślnie

    Brudu ma nie być na F22.
    Matryca albo jest czysta albo nie. Tu nie jest i robi się reklamację. Nie ma tłumaczenia żeby sprawdził na f8! Niech sprawdzi na f2.8 albo na 1.4 pewnie się okaże że nie potrzebnie oddawał do czyszczenia

  2. #102

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Zamiast dyskutować trzeba było już zrobić reklamacje, a jeśli widzisz coś w wizjerze to nie kwestia brudnej matrycy tylko wizjera/matówki.
    Chyba że oddał na czyszczenie matrycy i wizjera..

  3. #103

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ziaja Zobacz posta
    Efekty czyszczenia w Studio5s, zdjęcia z 2 obiektywów, aparat odebrany z godzinę temu: https://drive.google.com/open?id=1kC...uptLw_p82_yjKD
    Szanowny Panie, odpowiedzieliśmy Panu na e-maila, którego Pan do nas przesłał ze zdjęciami , w którym zaproponowaliśmy ponowne mycie matrycy, które zostanie wykonane od ręki wraz ze sprawdzeniem efektu przez Pana na miejscu. Niestety nie otrzymaliśmy od Pana odpowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez TOP67 ; 22-01-2019 o 18:39 Powód: poprawienie cytatu

  4. #104

    Domyślnie

    Może kurier tak rzucał, że brud latał po całej komorze

  5. #105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ShutterStill Zobacz posta
    Może kurier tak rzucał, że brud latał po całej komorze
    Lata do tej pory. Na każdym zdjęciu kurze są w innym miejscu. Szczególnie to widać na klatce 6005, gdzie pojawiają się dwa wielkie paprochy. Na kolejnym znika jeden, na 6007 obydwa. Przesuwa się również paproch w lewym górnym rogu, który był od początku.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  6. #106

    Domyślnie

    Kurz na zdjęciach jest mobilny. Może być mocno zanieczyszczony obiektyw który wpompowuje kurz do komory lustra. Dlatego na każdym zdjęciu brudy są w innych miejscach.
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  7. #107

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ShutterStill Zobacz posta
    Może kurier tak rzucał, że brud latał po całej komorze
    Odbiór osobisty

    Cytat Zamieszczone przez andystar Zobacz posta
    Kurz na zdjęciach jest mobilny. Może być mocno zanieczyszczony obiektyw który wpompowuje kurz do komory lustra. Dlatego na każdym zdjęciu brudy są w innych miejscach.
    Zacząłem od zdjęć z 24-70, który kupiłem ledwo parę dni temu i nie ma kurzu.

    Nie wiem czy takie powinny być efekty, ale przed czyszczeniem miałem chyba mniej zabrudzeń niż teraz.

    Sprzedawałem obiektywy i kupujący chciał zdjęcia nieba, tutaj zrobiłem je z 24-70 przed czyszczeniem: https://drive.google.com/drive/folde...6e?usp=sharing , a tutaj z 17-40 przed czyszczeniem https://drive.google.com/drive/folde...V6?usp=sharing - wnętrze było przedmuchiwane gdzieś 5 lat temu, nigdy nie czyszczone. Teraz tak samo jak wcześniej przez wizjer widzę jakieś pyłki - nie wiem czy to też miało być czyszczone (nie znam się na elementach wnętrza), cytuję:

    Mycie matrycy, czyszczenie komory lustra, czujników i styków Pana puszki to koszt 86,10 zł.
    Dlatego napisałem na forum, żeby zweryfikować... bo może to normalne i nie powinienem sprawdzać na f/22 jak ktoś wspomniał.

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Zamiast dyskutować trzeba było już zrobić reklamacje, a jeśli widzisz coś w wizjerze to nie kwestia brudnej matrycy tylko wizjera/matówki.
    W takim razie brudy w wizjerze nie mają tutaj znaczenia i nie podlega to czyszczeniu? Generalnie zależy mi tylko na "czystych" zdjęciach np. krajobrazów z niebem i dużą głębią ostrości .

    Jutro podjadę na poprawkę czyszczenia.
    Ostatnio edytowane przez ziaja ; 24-01-2019 o 14:46

  8. #108

    Domyślnie

    Paprochy na matówce to inna historia i nie zalicza się do czyszczenia matrycy.
    Akurat w 5DMKII matówkę się łatwo wyjmuje i może czyszczenie nie będzie dużo kosztować

  9. #109

    Domyślnie

    Byłem na gratisowej poprawce, teraz jest OK, polecam - f/16 https://drive.google.com/drive/folde...7BbSBBwYFFO3pF, wyżej niż f/16 i tak nie będę focić bo na Canon 24-70/4 i 16-35/4 spada rozdzielczość potem, zresztą i tak nigdy specjalnie nie fociłem wyżej niż f/8-12, efekt czyszczenia jest teraz spoko, nic nie widać wyraźnie.

  10. #110

    Domyślnie

    [QUOTE=ziaja;4028650..... efekt czyszczenia jest teraz spoko, nic nie widać wyraźnie.[/QUOTE]
    Tak sobie myślę, że chyba przesadzili z tym czyszczeniem, ale jak jesteś zadowolony to OK.

Strona 11 z 14 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •