Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40

Wątek: Statyw

  1. #31

    Domyślnie statyw fotopro

    Ja zastanawiam się nad dwoma statywami Fotopro MGA-584N + FPH-52Q lub Fotopro MGA-684N + FPH-62Q.
    Różnica między nimi to wysokość jeden ma do 154 cm drugi do 164 cm. Ma też funkcje monopoda. Moje pytanie który będzie dla mnie lepszy, mój wzrost to 176cm? Ktoś używał? Jaka jest jakość tego modelu?

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mike1112 Zobacz posta
    Ja zastanawiam się nad dwoma statywami Fotopro MGA-584N + FPH-52Q lub Fotopro MGA-684N + FPH-62Q.
    Różnica między nimi to wysokość jeden ma do 154 cm drugi do 164 cm. Ma też funkcje monopoda. Moje pytanie który będzie dla mnie lepszy, mój wzrost to 176cm? Ktoś używał? Jaka jest jakość tego modelu?
    Zastanawiam się nad samochodem - BMW 3 coupe czy BMW 5 kombi ??... mam 180cm, który będzie lepszy ??


    Co do samych statywów - jest cała masa opinii o nich na forum - wystarczy chcieć poszukać.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mike1112 Zobacz posta
    Ja zastanawiam się nad dwoma statywami Fotopro MGA-584N + FPH-52Q lub Fotopro MGA-684N + FPH-62Q.
    Różnica między nimi to wysokość jeden ma do 154 cm drugi do 164 cm. Ma też funkcje monopoda. Moje pytanie który będzie dla mnie lepszy, mój wzrost to 176cm? Ktoś używał? Jaka jest jakość tego modelu?
    Oba są identycznej jakości. Pierwszy zestaw jest tańszy, bardziej mobilny. Drugi zestaw jest ciut solidniejszy, ale i droższy. Czy warto dopłacać? Kwestia tego co będziesz na nim wieszał lub czy różnica w cenie jest dla Ciebie istotna czy nie. Podałeś póki co takie argumenty które spełniają oba zestawy.

  4. #34

    Domyślnie

    Mam ten mniejszy i mnie (też przy wzroście 176cm) w zupełności wystarcza. Co do jakości, też złego słowa nie można powiedzieć (w tym przedziale cenowym). Jedynie funkcja monopodu mi nie leży tzn. przekręcanie z jednego na drugi jest trochę upierdliwe i trwa. Dlatego ten wykorzystuję tylko jako statyw a monopod mam osobno. Ze swej strony zdecydowanie polecam.
    [Nikon d7100]+[Sigma10-20/4-5,6]+[Sigma17-50/2,8]+[Sigma70-200/2,8 OS]+[sb700] +[różne klamoty]

  5. #35

    Domyślnie

    kwiatek88 ma rację co do jakości. Złego słowa nie można o niej powiedzieć- jest bardzo dobra. Odnośnie funkcji monopodu to jest ona faktycznie upierdliwa ale tylko w przypadku przykręcania samej głowicy bezpośrednio do nogi- trzeba odkręcić głowicę, śrubę montażową, później oba elementy przykręcić do nogi. Wszystko za pomocą klucza. Drugi sposób jest łatwiejszy i szybszy- wysuwamy głowicę centralną wraz z zamontowaną głowicą i przykręcamy całość bezpośrednio do odkręconej nogi. Wszystko bez jakichkolwiek narzędzi zajmuje może z 30 sekund. Minusem drugiego rozwiązania jest to, że monopod jest dość długi i mało "mobilny".

  6. #36

    Domyślnie

    Ja się jeszcze raz zapytam drodzy koledzy czy można zastosować głowicę o dużo szerszej podstawie niż podstawa w statywie czyli np. manfrotto 496rc2 szer. przeszło 6cm choć do końca nie mam sprawdzonych danych, na śrubę z podstawą 3cm

    Wysłane z mojego ST26i przy użyciu Tapatalka
    Df|D300|MB-D10|SY14 2.8AE|N20-35 2.8D|N28 1.8G|N50 1.8G SE|N50 1.8D|N85 1.4D|N24-70 2.8G|N18-200VR|SB-900|
    FM2|Smiena 8M|Polaroid 600|Fujifilm Instax Wide 300...

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kgsven Zobacz posta
    Ja się jeszcze raz zapytam drodzy koledzy czy można zastosować głowicę o dużo szerszej podstawie niż podstawa w statywie czyli np. manfrotto 496rc2 szer. przeszło 6cm choć do końca nie mam sprawdzonych danych, na śrubę z podstawą 3cm

    Wysłane z mojego ST26i przy użyciu Tapatalka
    Zazwyczaj można. Sama podstawa (o ile pelna w glowicy) nie ma żadnego znaczenia jeśli chodzi o montowanie.

    Jedynie może to negatywnie wpływać na wytrzymałość całości.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #38

    Domyślnie

    Wiadomo zamontuje się bez problemu ale właśnie tu chodzi o stabilności czy nie zostanie zachwiana, ty byś gonzo tak zrobił? Man... 494rc2 by najlepiej pasowała ale różnica cenowo z 496rc2 jest niewielka a możliwości dużo większe

    Wysłane z mojego ST26i przy użyciu Tapatalka
    Df|D300|MB-D10|SY14 2.8AE|N20-35 2.8D|N28 1.8G|N50 1.8G SE|N50 1.8D|N85 1.4D|N24-70 2.8G|N18-200VR|SB-900|
    FM2|Smiena 8M|Polaroid 600|Fujifilm Instax Wide 300...

  9. #39

    Domyślnie

    Jak nie wrzucisz na tę głowicę 10kg i do tego źle wyważone, to nic się nie stanie.

    Szeroka podstawa jest tylko po to, aby miała lepsze podparcie, choć często się zdarza, że duża tylko po to, aby wyglądała na solidniejszą.
    A co do wyboru głowicy - dla mnie te głowice Manfrotto są bardzo mało praktyczne - niby kulowe, a tak naprawdę to na kuli ruch tylko w jednej płaszczyźnie.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  10. #40

    Domyślnie

    To co byś polecił do nóg Slik 634cf karbonowy lekki jak piórko nośność 3 kg, do sprzętu d300 i np 24-70 2.8 zastosowanie podróżnicze i bardzo mobilne

    Wysłane z mojego ST26i przy użyciu Tapatalka
    Df|D300|MB-D10|SY14 2.8AE|N20-35 2.8D|N28 1.8G|N50 1.8G SE|N50 1.8D|N85 1.4D|N24-70 2.8G|N18-200VR|SB-900|
    FM2|Smiena 8M|Polaroid 600|Fujifilm Instax Wide 300...

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •