Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Straż Pożarna

  1. #1

    Domyślnie Straż Pożarna

    Oto moje podsumowanie roku, podczas którego miałem okazję wykonywać zdjęcia z działań ratowniczych oraz ćwiczeń straży pożarnej
    1.
    2.
    3.
    4.
    5.
    6.
    7.
    8.
    9.
    10.
    11.
    12.
    13.
    14.
    Ostatnio edytowane przez matiuro ; 04-01-2015 o 00:06

  2. #2

    Domyślnie

    Te fotki wyglądają jak by były zrobione sony a.Mdłe troszkę i nie ma w nich życia.

  3. #3

    Domyślnie

    Mało straży w straży.

    1. Co przedstawia to zdjęcie, przygotowanie do ogniska? Pomijam fakt, że takie cięcie nie do końca jest zgodne z BHP, więc trzeba uważać, co się pokazuje. I dbać o detale jak np. niezapięte buty.
    2. Podlewanie lasu? W dodatku ta nieostrość ręki i prądownicy jakoś mi nie leży.
    3. Na tym zdjęciu już coś się dzieje, ale trzeba się starać zadbać o jakąś kompozycję. A ten strzał wygląda jak z przypadku.
    4. Jest dynamika, jest OK. Dowódca mógłby nie patrzeć w stronę obiektywu, ale na to już wpływu nie miałeś.
    5. Znowu podlewanie lasu, czyli nuda. Uśmiech na twarzy ratownika niewskazany, brak rękawic czyli znowu BHP.
    6. Klimaty koszarowe, ale jakoś kompozycja mi nie leży, duży bałagan. Dużą uwagę skupią się na osobach cywilnych w bramie i odciąg spalin, a chyba nie te elementy są tu najważniejsze.
    7. Wieczorne pogaduchy pod blokiem? Ale że co, że jak? Gdzie tu jakieś działania?
    8. Podlewania lasu część 3, nuda.
    9. Plecy osób nie są atrakcyjnym tematem do fotografowania, szczególnie w kontekście mycia kostki czy drabiny.
    10. Przyjechaliśmy po drewno do lasu? Co to zdjęcie opowiada? Jaki jest przekaz?
    11. Podlewania lasu część 4, nuda.
    12. Kadr z zawodów pożarniczych. Nie jest złe, ale zapewniam, że można na takich zawodach zrobić o wiele bardziej dynamiczne zdjęcia. Przyciąłbym poniżej poprzeczki bramki.
    13. Trochę jak 7, czyli pogaduchy. Zdjęcie, które wg mnie nie niesie żadnej ciekawej treści.
    14. Ja wiem, że to kadr z zakończenia zawodów sportowo-pożarniczych, ale co sobie pomyśli przeciętny oglądacz? Straż gasi pożary wiaderkami, śmiejąc się do tego? Słabą kompozycję i cięcie osób przemilczę, bo technikalia schodzą na drugi plan, gdy po pierwsze nie ma pomysłu na zdjęcie.

    Podsumowując to zestaw, który nie zatrzymał mnie na dłużej. Podejrzewam, że pozostałych też, bo długo trwa już cisza po tymi zdjęciami. Powodzenia na zaś

  4. #4

    Domyślnie

    Zwróć uwagę na piony i poziomy. Aparat trzyma się pionowo lub poziomo tam gdzie widać horyzont- Dlatego pierwsze wrażenie zrobiłeś kiepskie.
    Szum jest brzydki- fotografuj w takich warunkach gdzie twój aparat nie ogranicza twojej ekspresji. W tym przypadku poległeś przez pogodę- sprzęt kiedyś będziesz miał lepszy tylko się nie poddawaj.
    Ostrość, głębia ostrości i inne wady optyczne- przy reportażu trzeba trochę oszukiwać.

    to teraz z innej strony:
    6. jest niezłe. Pokazałeś na nim spokój gdy nic się nie dzieje- jest czas na rozmowę z "cywilami" pierwiastek ludzki w pracy strażaka który stereotypowo walczy z ogniem i bohaterem. Mają odciągi do spalin bo strażacy wiedzą jak zabójczy jest tlenek węgla.

    11. Trochę z prawej brakuje- też mi się podoba. Widać interakcje 4 osób robiących coś zespołowo. Fajny pierwszy plan i super tło (jasne brzozy na ciemnym tle rozmazane bokehem plus krople wody- jest moc).

    14. jest super- kontrast możesz większy zrobić. Fajnie wyciągnięty pierwszy plan. Moment w którym osoby na zdjęciu są w coś mocno zaangażowane- najprostszy sposób na dobre ujęcie. Do tego woda która podlega regułom grawitacji- pół sekundy różnicy i to zdjęcie by nie miało takiej dynamiki akcji. Niestety zły obiektyw w dobrym momencie miałeś- aberycja, to kółeczko po lewej co nie wiem jak się nazywa (używaj lewej ręki przed obiektywem jak nie masz osłony przeciwsłonecznej założonej na szkle).

    Skup się na tym co napisałem na początku a będzie dobrze. Dużo rzeczy można poprawić w ACR czy czego tam używasz. Naucz się wybierać dobre zdjęcia- podobno wrzuca się tutaj tylko 5- wybieraj 5 najlepszych
    coolpix L29

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za opinię, w następnych zdjęciach będę się starał robić mniej błędów

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matiuro Zobacz posta
    Dzięki za opinię, w następnych zdjęciach będę się starał robić mniej błędów
    błędy każdy robi- podejdź bliżej i zostaw mu rysę na kasku obiektywem. Potem po akcji gaśniczej ktoś do zapyta czy spadająca belka stropu zarysowała mu kask- a strażak odpowie- nie to tylko ktoś mi fajne zdjęcie zrobił i przywalił mi obiektywem w kask- warto było.
    coolpix L29

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NegLTD Zobacz posta
    błędy każdy robi- podejdź bliżej i zostaw mu rysę na kasku obiektywem. Potem po akcji gaśniczej ktoś do zapyta czy spadająca belka stropu zarysowała mu kask- a strażak odpowie- nie to tylko ktoś mi fajne zdjęcie zrobił i przywalił mi obiektywem w kask- warto było.
    Kaski mają budowlańcy i motocykliści

  8. #8

    Domyślnie

    mnie trochę irytują poobcinane nogi na niektórych kadrach
    Sebastian Dziekoński www.fotografzwyspy.pl facebook

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •