Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 40

Wątek: Dukt

  1. #21
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2014
    Miasto
    Zachodniopom. Dębno
    Posty
    236
    Wpisów
    2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ecml Zobacz posta
    Widać, że robisz ze wskazówek pożytek. Postęp w Twoich zdjęciach jest wielki i posuwa się zastraszająco szybko. Jeszcze miesiąc temu pokazywałeś same gnioty, teraz co raz częściej zdjęcia są całkiem fajne. Brawo!

    Mi osobiście, najbardziej podobają się 12 i 14.

    Dziękuje. Nie wszyscy tak uważają, wczoraj czytałem w innym wątku i widziałem link wklejony tego, z zapytaniem kolegi któremu podobały się moje zdjęcia, co w nich widzi interesującego? Ale ja się tym nie przejmuję i jak zapowiedziałem wcześniej będę wstawiał nie w nowych wątkach ale już założonych pokazując postęp w nauce fotografowania. A oto jedno z miejscówki nad leśnym stawem (12) tylko już więcej góry chociaż nie jest idealna, wschód jest z lewej strony. Tam zdjęcia wychodzą tak dobrze tylko 15 min po świcie a potem zupełnie kiepsko się prezentują. Chyba to właśnie przykład złotej godziny. Na tym staw już zamarzł, z wodą byłoby lepiej. Pozdrawiam.

    18

  2. #22
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2014
    Miasto
    Zachodniopom. Dębno
    Posty
    236
    Wpisów
    2

    Domyślnie

    No w końcu doczekałem się trochę światła, ale tylko trochę, bo świt jak się zapowiadał pięknie to szybko się skończył. Zdążyłem zrobić kilka fotek.

    19
    20
    21
    22
    23
    24


    Zapraszam

  3. #23

    Domyślnie

    Musisz jeszcze na jedną sprawę zwracać uwagę, a mianowicie na trzymanie pionów. Zwłaszcza na pierwszym zdjęciu z tego ostatniego setu widać jak drzewa po prawej są przechylone. Jedna sprawa to jest odpowiednie trzymanie aparatu względem fotografowania sceny, a druga że można to też potem poprawić w programie do obróbki.
    Jakbyś chciał się podszkolić w tym zakresie to kolega forumowy przygotował poradnik, wprawdzie dotyczy architektury, ale sądzę że w wielu innych sytuacjach ta wiedza może się przydać również, tu masz link: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=257997
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  4. #24
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2014
    Miasto
    Zachodniopom. Dębno
    Posty
    236
    Wpisów
    2

    Domyślnie

    Czytałem ten poradnik i staram się tego trzymać ale tym razem wybrałem się w teren pagórkowaty i poległem, nie umiałem sobie z tym poradzić. Na przykład gdybym trzymał oś obiektywu na pierwszym zdjęciu w poziomie to miałbym ucięte czubki drzew bez nieba. Ktoś zaraz napiszę że można podejść bliżej lub się oddalić ale w tym wypadku nie było to możliwe. Dziękuję zbyszekD7000 za rady, następnym foceniu będę o tym pamiętał. Pozdrawiam

  5. #25

    Domyślnie

    To co masz na zdjęciu jest niewiele, więc jednym ruchem w programie do skorygowania
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  6. #26
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2014
    Miasto
    Zachodniopom. Dębno
    Posty
    236
    Wpisów
    2

    Domyślnie

    Na razie nie obrabiam zdjęć komp. poza lekkim rozjaśnieniem lub przyciemnieniem ale mam do wszystkich RAW-y to będę mógł poprawić. Na zdjęciu 20 widać świeże ślady wilków więc o tej porze roku lepiej być czujnym i wolałem nie oddalać się zbytnio od samochodu tym bardziej że niedaleko był zagajnik i mogły tam być. Wiem że wilki unikają ludzi ale teraz o tej porze roku mogą być głodne.

  7. #27

    Domyślnie

    Ogólnie zdjecia mają ładne kolory i ciekawe kompozycje.
    D 3100 - N 18-55, N 55-300, Helios 44-4, Industar 61.

  8. #28
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2014
    Miasto
    Zachodniopom. Dębno
    Posty
    236
    Wpisów
    2

    Domyślnie

    Jeszcze jedno leśne o zachodzie
    25

  9. #29
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2014
    Miasto
    Zachodniopom. Dębno
    Posty
    236
    Wpisów
    2

    Domyślnie

    Mam z wyżej prezentowanych kadrów,19 i 22 W&B, nigdy jeszcze nie wstawiałem takich więc spróbuję pokazać. Zapraszam
    26
    27

  10. #30
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2014
    Miasto
    Zachodniopom. Dębno
    Posty
    236
    Wpisów
    2

    Domyślnie

    Pogoda ostatnio nie sprzyja fotografowaniu ale trafił mi się jeden dzień z ciekawym światłem a to rezultat, zapraszam.
    28
    29
    30
    31

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •