Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie sigma 17-70mm f/2.8-4.5 dc macro vs sigma 24-70 DG EX

    Witam
    Posiadam sigma 17-70mm f/2.8-4.5 dc macro od dobrych paru lat, w sumie jest to dobre szkło ale kusi mnie żeby zakupić inny obiektyw który miałby inne możliwości...
    Interesuje mnie sigma 24-70 DG EX ale wersja bez HSM czy macro, widziałem taki obiektyw na allegro poniżej 1000zł.
    Czy myślicie czy warto taki kupować?
    Czy pozostać na swoim ?

    Mam też nikkor 50 1.8 d czy nikkor 35 1.8 byłby lepszym rozwiązaniem do nikona D7000?

    Serdecznie pozdrawiam nikoniarzy

  2. #2

    Domyślnie

    Witam!
    Te dwie sigmy są zupełnie różne - Twoja jest pod niepełną klatkę, i zakres ma fajny (ja przez lata używałem 17-50 i właśnie mi brakowało góry), tamta druga jest pełnoklatkowa, ale jaśniejsza. Jeżeli to jest ta starsza wersja, to miałem coś takiego kiedyś pod d300s i sprzedałem po 3 dniach, bo jakość obrazka była nie do przyjęcia dla mnie (straszne mydło), zakres pod DX też mnie nie zachwycił.
    Co do drugiego pytania - miałem 50/1.8 pod DX i sprzedałem (bezużyteczny moim zdaniem) teraz od 3 lat mam 35/1.8 i jest genialna po prostu ( zakres całkiem fajny, obrazek super i kosztował grosze).
    pozdrowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  3. #3

    Domyślnie

    Nie wiem jak te Sigmy bo nigdy nie miałem szkła tego producenta, ale 50mm pod DX dla mnie bomba Wiem że wielu uważa te 75mm na cropie za bezużyteczne, ale mi odpowiada. N35 na DX daje 52,5mm wg. mnie dziwna ogniskowa, jednak "kto co lubi"
    Będąc w Trójmieście przez tydzień tylko raz zmieniłem "pięcdziesiątkę" na N70-300 bo potrzebowałem zoom'a...

  4. #4

    Domyślnie

    Nie ma dziwnych ogniskowych, wszystko zależy od naszych (subiektywnych) preferencji.
    Ostatnio ''zakochałem'' się w Sigmie 30/1.4. Patrząc na kanony, to nie wiadomo co to za ogniskowa, a mnie (subiektywnie!) bardzo, bardzo odpowiada
    Grunt, że jest wybór i każdy może wybrać sobie coś według własnego upodobania.

    Co do pytania autora wątku, to podejrzewam, że ma na myśli starą wersję Sigmy 24-70/2.8, bo nie sądzę żeby ktoś sprzedawał tę nową za 1000 zł?
    O tej starej Sigmie były wątki na forum i jeśli dobrze kojarzę, to jest to obiektyw bardzo średni.
    Zamiana lub uzupełnienie 50/1.8D ma sens jeśli ogniskowa 35 mm nam odpowiada.
    Ogólnie 35/1.8 jest bardziej kontrastowa i ostra, z D7000 dobrze działa na AF-C i w przypadku ciasnych pomieszczeń jest zdecydowanie bardziej użyteczna.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •