Close

Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 84
  1. #61
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2014
    Miasto
    Zachodniopom. Dębno
    Posty
    236
    Wpisów
    2

    Domyślnie

    Nie wiem czy mi się udało ale próbuję wstawić linka poprzez Dropbox


  2. #62
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2014
    Miasto
    Zachodniopom. Dębno
    Posty
    236
    Wpisów
    2

    Domyślnie

    No i się nie powiodło, próbuję ponownie

    https://www.dropbox.com/s/gn8kmshrmc...C6113.NEF?dl=0

  3. #63

    Domyślnie

    Jak już wcześniej pisałem mam zainstalowany UFRAW ale nie wiele mogę w nim poprawić zwłaszcza jak po otworzeniu RAW-a wszystko jest bciemn. albo bjasne.

    Próbowałeś RawTherapee? Używam go teraz z d750 i jak na razie jestem zadowolony. Co do ciemnego/jasnego RAWa: źle dobierasz parametry ekspozycji. Jpg są pewnie "poprawiane" przez aparat i dlatego wyglądają lepiej. Poza tym programy nie nikonowskie nie wczytują ustawień aparatu, w ViewNX Twoje RAWy wyglądałyby calkiem inaczej.


    Wstawię jeszcze jedno zdjęcie które zrobiłem właśnie przy użyciu tego filtra (zachód słońca) tym razem mam również RAW-a ale na nim jest jeszcze ciemniej.
    Nie bardzo wiem z czym masz problem. Spójrz, że zrobiłeś zdjęcie bardzo jasnego nieba ze słońcem i ono już jest ciemne. Dlatego inne części obrazu będą już bardzo ciemne. Dzięki dobrym matrycom Nikona, pewnie z tych ciemności da się coś wyciągnąć, ale w jpg tego nie zrobisz. A to dlatego, że, jak ktoś już wcześniej pisał, tam już nie będzie informacji. W takich sytuacjach albo musisz robić dwie klatki z różnymi ekspozycjami, albo HDR, albo użyć filtr połówkowy. PS: ktoś wie, czemu nie mogę cytować w Firefox 35? Wybieram "Cytuj" ale okno jesz puste. Mam jakieś Blocker i inne, może coś przeszkadza?
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Mój Instagram

  4. #64

    Domyślnie

    no i się udało
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  5. #65

    Domyślnie

    Zdjęcie bez szału i niewiele na nim ciekawego ale coś tam można z tego wyciągnąć.

    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  6. #66

    Domyślnie

    Z nieba też da się wyciągnąć trochę szczegółów.
    Przykład - przesadzony, ale chciałem pokazać, że w światłach jest sporo potencjału do wyciągania.
    https://imagizer.imageshack.us/v2/76...661/PTlSWZ.jpg

  7. #67

    Domyślnie

    pomogę wstawić żeby było widać


    Cytat Zamieszczone przez sl011 Zobacz posta
    Z nieba też da się wyciągnąć trochę szczegółów.
    Przykład - przesadzony, ale chciałem pokazać, że w światłach jest sporo potencjału do wyciągania.
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  8. #68

    Domyślnie

    tak na szybko moja wizja bo tylko autor wie jakie były rzeczywiste warunki, ale te propozycje pokazują jedynie możliwości


    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  9. #69

    Domyślnie

    oryginał pobrany ze strony tego wątku


    i po ogróbce jpga (raw dałby dużo większe możliwości)
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  10. #70

    Domyślnie

    O ile możesz to zapisuj zdjęcia w formacie RAW+JPEG, pozostawisz sobie większe możliwości obróbki swoich zdjęć w przyszłości.


Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •