Nie wiem czy mi się udało ale próbuję wstawić linka poprzez Dropbox
Szukaj
Nie wiem czy mi się udało ale próbuję wstawić linka poprzez Dropbox
No i się nie powiodło, próbuję ponownie
https://www.dropbox.com/s/gn8kmshrmc...C6113.NEF?dl=0
Jak już wcześniej pisałem mam zainstalowany UFRAW ale nie wiele mogę w nim poprawić zwłaszcza jak po otworzeniu RAW-a wszystko jest bciemn. albo bjasne.
Próbowałeś RawTherapee? Używam go teraz z d750 i jak na razie jestem zadowolony. Co do ciemnego/jasnego RAWa: źle dobierasz parametry ekspozycji. Jpg są pewnie "poprawiane" przez aparat i dlatego wyglądają lepiej. Poza tym programy nie nikonowskie nie wczytują ustawień aparatu, w ViewNX Twoje RAWy wyglądałyby calkiem inaczej.
Wstawię jeszcze jedno zdjęcie które zrobiłem właśnie przy użyciu tego filtra (zachód słońca) tym razem mam również RAW-a ale na nim jest jeszcze ciemniej.
Nie bardzo wiem z czym masz problem. Spójrz, że zrobiłeś zdjęcie bardzo jasnego nieba ze słońcem i ono już jest ciemne. Dlatego inne części obrazu będą już bardzo ciemne. Dzięki dobrym matrycom Nikona, pewnie z tych ciemności da się coś wyciągnąć, ale w jpg tego nie zrobisz. A to dlatego, że, jak ktoś już wcześniej pisał, tam już nie będzie informacji. W takich sytuacjach albo musisz robić dwie klatki z różnymi ekspozycjami, albo HDR, albo użyć filtr połówkowy. PS: ktoś wie, czemu nie mogę cytować w Firefox 35? Wybieram "Cytuj" ale okno jesz puste. Mam jakieś Blocker i inne, może coś przeszkadza?
no i się udało![]()
D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
Grecja2013
klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział
Z nieba też da się wyciągnąć trochę szczegółów.
Przykład - przesadzony, ale chciałem pokazać, że w światłach jest sporo potencjału do wyciągania.
https://imagizer.imageshack.us/v2/76...661/PTlSWZ.jpg
D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
Grecja2013
klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział
D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
Grecja2013
klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział
D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
Grecja2013
klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział
O ile możesz to zapisuj zdjęcia w formacie RAW+JPEG, pozostawisz sobie większe możliwości obróbki swoich zdjęć w przyszłości.
Skontaktuj się z nami