Close

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 84
  1. #21

    Domyślnie

    D7100 ma przetwarzanie rawów w aparacie. Raptem parę funkcji, ale zawsze coś. Warto wypróbować.
    D7100 ma też "hdr", czyli automatyczne składanie 2 zdjęć w jedno o trochę większej dynamice.

    Po zrobieniu zdjęcia zerkaj na histogramy. Niestety nie są dostępne na żywo, tylko dopiero na podglądzie zdjęć już zrobionych, ale i tak warto zerknąć, żeby ocenić, czy należy zrobić kolejne, skorygowane zdjęcie.
    Ostatnio edytowane przez sl011 ; 29-12-2014 o 20:43

  2. #22
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2014
    Miasto
    Zachodniopom. Dębno
    Posty
    236
    Wpisów
    2

    Domyślnie

    Dzisiaj zaskoczyło mnie coś takiego, trwało to bardzo krótko i pozostały mi tylko dwie nie udane fotki. Mimo szybkich prób różnych ustawień nic nie pomogło. Bo albo niebo przepalone, albo dół nie doświetlony. Czy filtr szary połówkowy coś pomógłby ?

    1
    [/IMG]
    2
    [/IMG]

  3. #23

    Domyślnie

    RAW i BKT by pomogły.
    Z6III + N 14-30/4, N24-120/4, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8 + TC 1,4x, N 24-200, V 20/2.8, V 24/1.8, N 40/2.0, TT 75/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5, Z6II

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  4. #24

    Domyślnie

    A robisz już w tych Rawach czy dalej tylko jpg?
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  5. #25
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2014
    Miasto
    Zachodniopom. Dębno
    Posty
    236
    Wpisów
    2

    Domyślnie

    Tak, robię już RAW- y ale nie do wszystkich zdjęć. Jak uważam że jakaś fotogr. jest interesująca to robię RAW- a. Nie chcę wszystkie bo jak już wcześniej pisałem mam stary komp. i później przy zczytywaniu z karty trwa to za długo. A o BKT nie pomyślałem, szkoda.

  6. #26

    Domyślnie

    Coś podpowiem. Nigdy nie wiesz czy akurat to jedyne zdjęcie nie będzie właśnie tym, nie zdążysz aparatu przestawić na raw. Lepszym rozwiązaniem jest mieć ustawione raw+jpg, a przed zgrywaniem skasować te rawy co wiadomo że są niepotrzebne.
    Ja akurat robię odwrotnie, rawy, a jpg jako pomocnicze chociaż nigdy jpg'ów z aparatu nie wykorzystuję. Taki backup

    Czy mam rozumieć że te foty zamieszczone powyżej też nie robiłeś w raw?
    Ostatnio edytowane przez zbyszekD7000 ; 04-01-2015 o 21:05
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  7. #27
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2014
    Miasto
    Zachodniopom. Dębno
    Posty
    236
    Wpisów
    2

    Domyślnie

    To bym musiał dłużej opowiadać, no ale nich będzie. Byłoto tak że że po nie udolnych próbach zfotogr. tego zjawiska na niebie, czasu było nie wiele, bo silny wiatr gonił chmury.Widziałem że zaraz będzie po zawodach więc pomyślałem że ustawie RAW i gdy to zrobiłem przy fot. 2 usłyszałem coś z prawej strony, już po nastawieniu RAW ale patrzyłem przez wizjer aby ustawić kadr, odwracam się w tym kierunku a tam widzę trzy wielkie zwierzaki, nie zdążyłem się przyglądnąć co to było tylko szybko skierowałem obiektyw w tą stronę, przekręciłem na długi koniec i dwa razy pstryknąłem. Było po wszystkim, zwierzaków ani śladu, chmura się przesunęła a ja stoję z aparatem w drżących rękach i od razu pomyślałem że przecież ustawienia były na niebo, nie wspominając o wyłączonym VR bo krajobraz robiłem na statywie.A najgorsze jest to że RAW - a nie mogę otworzyć i nie wiem co tam wyszło. No cóż, ale adrenalina też się liczy.

  8. #28

    Domyślnie

    Nie masz robić w raw lub w jpg, tylko w raw + jpg (jest też taka opcja)
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  9. #29
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2014
    Miasto
    Zachodniopom. Dębno
    Posty
    236
    Wpisów
    2

    Domyślnie

    Mam zainstalowany program do obróbki zdjęć UFRaw który działa na moim komp. ale idzie mi to marnie i w związku z tym mam pytanko, czy jeśli RAW-y są również źle naświetlone to później nie wiele można poprawić?

  10. #30

    Domyślnie

    To zależy.
    Jeżeli RAW jest lekko prześwietlony (brak białych miejsc) lub lekko niedoświetlony to możesz to później poprawić na komputerze. Jeżeli jest prześwietlony to nic nie zrobisz bo przyciemnienie tych miejsc nie "naprawi" rysunku. Jeżeli jednak jest mocno niedoświetlone i chciałbyś doświetlić to pokaże się tzw szum.
    Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N85/1.8s || SB-600 || YN560

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •