Nie mam możliwości obróbki komputerowej i chciałbym zapytać czy z takiego zdjęcia można uzyskać poprawną ekspozycję?
[/IMG]
Szukaj
Nie mam możliwości obróbki komputerowej i chciałbym zapytać czy z takiego zdjęcia można uzyskać poprawną ekspozycję?
[/IMG]
Jeśli masz to też w rawie, to pewnie dużo da się poprawić.
Daj rawa to spróbujemy![]()
D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
Grecja2013
klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział
RAW- a nie mam, zapisuję tylko L i FEIN
Znaczy się zapisujesz tylko w JPG'ach?
No to raczej 'trąba', bo już sam jpg (kompresja) wycina dużą część informacji o zdjęciu - więc do obróbki prawie się nie nadaje.
Ostatnio edytowane przez zbyszekD7000 ; 26-12-2014 o 23:16
D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
Grecja2013
klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział
Można trochę powykrzywiać krzywe (oczywiście na oryginale, nie na tej miniaturze), ale z jpega za dużo nie wyciśniesz.
Tak, tylko mam JPG. Nie zapisuje RAW-ów a teraz widzę że to błąd. Takich zdjęć dzisiaj udało mi się zrobić więcej ale każde wymaga obróbki.
Mam jeszcze jedno pytanie, co zrobić żeby niebo nie miało przepałów? Nie mogę tego opanować, a może trzeba stosować filtry. Jeżeli tak to jakie? Wstawię jedno zdjęcie przykładowe.
[/IMG]
Filtry szare połówkowe, przekręca się tak żeby przyciemniły niebo, filtry są o różnym stopniu przyciemnienia.
Prościej jest po prostu zainstalować jakikolwiek darmowy program do obróbki i robić to na kompie. Nawet są od Nikona, nazywa się VNX ale on akurat chyba nie ma możliwości symulowania użycia filtrów połówkowych.
D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
Grecja2013
klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział
Z6III + N 14-30/4, N24-120/4, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8 + TC 1,4x, N 24-200, V 20/2.8, V 24/1.8, N 40/2.0, TT 75/2.0, V 85/1.8.
D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G.
było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5, Z6II
moje pstryki, na fejsie, instagram
Skontaktuj się z nami