Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 46
  1. #1

    Domyślnie Pomoc w wyborze sprzętu ~ 10-12k pln

    Witam,
    Mogę śmiało powiedzieć, że fotografia to moja pasja. Do tej pory używałem Nikona d7100 + Sigma 18-35 1.8, jeden ze względu na zapotrzebowanie na gotówkę musiałem go niestety sprzedać. Trochę się odkułem i posiadam do wydania 10-12k pln na nowy sprzęt.

    Zawsze marzyła mi się pełna klatka, ze względu na to, że najbardziej lubię robić portrety. Chciałbym zacząć zapełniać swoje portfolio i jeżeli umiejętności na to pozwoli zacząć dorabiać na robieniu zdjęć.

    W tej chwili zastanawiam się głównie nad aparatami z systemu Nikon, z którym jestem związany od początku mojej przygody z lustrzankami. Rozważam modele d610 lub d750.
    Jeżeli zakupiłbym tańsze body, zostałoby mi więcej gotówki i mógłbym pozwolić sobie na dwie jasne stałki + parę drobiazgów. Myślałem o zestawie D610 + Sigma A 35mm 1.4 + Nikkor 85mm 1.8G, alternatywą jest D610 + Nikkor 24-70 2.8, lub D750 + Sigma A 50mm 1.4, lub d750 + Sigma 24-70 2.8.


    Pozdrawiam i liczę na pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    D750 fajniejsza pucha niż D610, ale w sumie nie wiem czy przy portrecie odczujesz specjalnie różnicę. Koniecznie chcesz kupić nowe? Bo np D600 można dostać w naprawdę dobrych pieniądzach, z malutkimi przebiegami.
    Jak pod kątem portretu to zapomnij o tych zoomach. Sigme 50 1.4A bym odpuścił jak masz ograniczony budżet, żeby tyle kasy władować w jedno szkło. W sumie nie wiem do końca jakie portrety chcesz robić (czy headshoty same, czy jakieś feszynowe bardziej, czy środowiskowe), więc ciężko też tak doradzić. Preferencje co do ogniskowych też są różne, niektórzy używają w 90% 50mm, a niektórzy poniżej 135mm nie schodzą.

    Osobiście brałbym 35 1.8 + 50 1.4 (nikkor albo stara sigma, nadal do kupienia) + 85 1.4 (np sigmy), ewentualnie zamiast 50tki dołożył do jakiegoś 70-200.

  3. #3

    Domyślnie

    Chciałem dodać, że oprócz portretu chciałbym sprawdzić się także w fotografii ślubnej i okolicznościowej, oczywiście nie teraz, ale w przyszłości.
    Używane body nie wchodzi w grę. Na DX najczęściej używałem 35mm, więc dlatego tutaj mój wybór padłby na 50mm.

  4. #4
    Zbanowany
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Poznań
    Posty
    798

    Domyślnie

    Canon 6d + 28/2.8is + 50/1.4 + 85/1.8
    Zaoszczędzisz na nerwach, serwisie i będziesz miał lepsze zdjecia

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Canon 6d + 28/2.8is + 50/1.4 + 85/1.8
    Zaoszczędzisz na nerwach, serwisie i będziesz miał lepsze zdjecia
    I dostaniesz Lightrooma wartego 500zł za darmo i pewno jakiś CASH BACK !!!
    "Nikon"

  6. #6

    Domyślnie

    Popieram kolegę tomfoot...

    Kup 6D, poważnie... Piszę to jako wieloletni użytkownik żółtego systemu, zdegustowany jakością nowych produktów, podejściem tej firmy do jej obecnych i potencjalnych klientów oraz do obsługi serwisowej.

    Jeśli nie czerwony obóz, wejdź w FUJI X bo to jest przyszłość. Jeszcze jedna/dwie generacje sprzętu i będzie tam naprawdę grooobo.

  7. #7

    Domyślnie

    Tylko 6D też ma swoje problemy..
    Może najlepszym wyjściem będzie jednak d610, który chyba żadnej poważnej wpadki nie zaliczył ?
    Bronie się przed Canonem, bo od początku jestem przy Nikonie i jakoś blisko mi do tego systemu.
    Po za tym we wszystkich testach aparaty Nikona wychodzą po prostu lepiej niż Canon.

  8. #8

    Domyślnie

    Skoro stać Cię na "emocjonalne podejście do sprzętu", to życzę powodzenia... radziliśmy bezinteresownie czego o wielu testujących powiedzieć nie można.

    p.s. Zdrowiej się wychodzi na słuchaniu ludzi którzy mają po 10+ lat praktyki i 10+ kg sprzętu niż na czytaniu testów... Takie osoby nie utożsamiają się na siłę z marką a raczej patrzą na jakość sprzętu i podejście firmy do klienta.
    Ostatnio edytowane przez KaarooL ; 26-12-2014 o 00:39

  9. #9

    Domyślnie

    Nie słuchaj ich, jak ktoś ma 10 lat doświadczenia i 10 kilo sprzętu to powinien wiedzieć, że zmiana systemu to koszmar.
    Przechodziłem przez to trzy razy i uważam, że należy zrobić wszystko, żeby tego uniknąć.

    Bierz jak Ci radzi S4INT D600 albo D750 i do tego 50 + 85 a pod te reportaże 35 albo 24 w zależności od tego jak szeroko lubisz, pamiętając że do reportażu minimum jedna lampa reporterska jest absolutnie konieczna.
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  10. #10

    Domyślnie

    Nie chodzi mi o emocjonalne podejście do Nikona, tylko znam po prostu już ten sprzęt, dobrze leży mi w rękach, budowa takiego d610 jest bardzo zbliżona do d7100, z którego byłem bardzo zadowolony, ale że nadarzyła się okazja do przejścia na FF to chcę to zrobić i podjąć najlepszą decyzję.
    O canonie też rozmyślam, ale nigdy się tym systemem nie interesowałem, ciężko by mi było na pewno się na początku odnaleźć i tak jak napisałem z tego co na szybko wyczytałem o 6D to z nim też są problemy.

    Chce podjąć rozsądną decyzję, ale jeżeli porównać już te dwie puszki to:
    d610 wypada na papierze i w testach lepiej niż 6d
    w 6d występuje wada matrycy, w d610 z tego co wiem, to fabrycznych wad brak
    cena jest bardzo zbliżona

    Więc według mnie z tego porównania jasno wynika że d610 jest lepszym aparat, powiedzcie mi zatem dlaczego według was jest inaczej ?

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •