Close

Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 118

Wątek: D610 czy D700

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez radek35 Zobacz posta
    Mam d610 i d7100 i wydaje mi się że af w trudniejszych warunkach , czy w świetle żarowym zdecydowanie jest szybszy w d7100, wg. Mnie to zdjęcia na af-c, z d610 dużo tracą na jakości, gdyby przenieść af z d7100
    do d610 mieli byśmy idealny pełnoklatkowy aparat.
    Pomijając brak 1/8000 s. Sztuczne obniżanie ISO to obejście, nie pełnowartościowe rozwiązanie Ale coś za coś. D810 czeka.

    Wydaje mi się, że to co napisałeś nazywa się dopłata do D750 i kosztuje 2k.
    D750 D780 Z6_III S24-105 S135 S70-200 S150-600 SB-910 QR360 Ig

  2. #22

    Domyślnie

    Tylko jest pytanie czy warto dopłacać. AF w D610, jeśli się go "ogarnie" łapie tez w gorszych warunkach. Wąskie rozłożenie punktów mi np. nie przeszkadza, bo zawsze najpierw łapie ostrość a potem kadruję, choć to kwestia indywidualna. Ja wziąłem D610, z myślą o wymianie go na coś lepszego za 1 , 2 lata. D750 nie jest na tyle "lepszą" propozycją żeby płacić dodatkowe 2k, za które można mieć 85 mm 1.8. Albo grip, albo wiele innych drobiazgów.

    Jedyne co mnie kusiło to obudowa. Mam lęk przed plastikiem

  3. #23

    Domyślnie

    Kod:
    Jedyne co mnie kusiło to obudowa. Mam lęk przed plastikiem
    Obudowa w D610 jest ergonomiczna, wytrzymała, choć na pierwszy rzut oka trochę plastikowa ... przesiadając się rok temu z D700 na D610 też miałem obiekcje, z czasem wiem że nieuzasadnione .

  4. #24

    Domyślnie

    Ja cały czas się waham nad czy d610 czy d700
    d700 z gripem za 4200 w super stanie.
    a d610 w używanej wersji 5000 + grip ( nie wyobrażam sobie aparatu bez gripa)
    I cały czas jestem w kropce, a przesiadam sie z d90 wiec różnica będzie zauważalna czy wybiorę ten czy ten

  5. #25

    Domyślnie

    smajki nie wiem jak długo będziesz używał zakupione body ale np. za 3 lata d700 będzie miał technologicznie 10 lat a D610 5 lat. Cyfra jak komputer szybko się starzeje. Czy za te przykładowe 3 lata obraz z starszego modelu będzie Ciebie zadowalał ?

  6. #26

    Domyślnie

    Motyl ma rację, D700 to już leciwe body i kupując ją dziś, to za 2-3 lata będzie ciężko by ktoś zechciał odkupić. Tu większość jednak poleca D610 i ja jestem przekonany do tego właśnie modelu. Za 2 lata można się przesiąść na np. D810
    D750 ll S35/1,4 ART ll S135/1,8 ART ll N24-70 2,8 ll S70-200 OS ll SB-700 ll

  7. #27

    Domyślnie

    Ja też przesiadałem się z D90. D610 to świetny aparat i też używam go z gripem. Jeśli chcesz poczuć na prawdę dużą różnicę - weź D610.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Robson_zg Zobacz posta
    Motyl ma rację, D700 to już leciwe body i kupując ją dziś, to za 2-3 lata będzie ciężko by ktoś zechciał odkupić. Tu większość jednak poleca D610 i ja jestem przekonany do tego właśnie modelu. Za 2 lata można się przesiąść na np. D810
    patrząc na to co Nikon wyprawia ze swoimi nowymi "wypustami" - d700 jeszcze długo będzie MZ tym sprzętem ,który trzymać będzie swoją cenę (jako ten który gwarantuje oczekiwany , w sposób powtarzalny, poziom jakościowy....)
    Ostatnio edytowane przez Archibald6803 ; 04-01-2015 o 00:29

  9. #29

    Domyślnie

    obawiam się patrząc na nowe "osiągnięcia" Nikona, że jesteśmy skazani na wybór pomiędzy niezawodnością w starych body i nowatorstwem/nowoczesnością w nowy produktach. Od nas zależy co wybierzemy ...

  10. #30

    Domyślnie

    ...a możemy wybrać...Canona

    Cytat Zamieszczone przez Archibald6803 Zobacz posta
    patrząc na to co Nikon wyprawia ze swoimi nowymi "wypustami" - d700 jeszcze długo będzie MZ tym sprzętem ,który trzymać będzie swoją cenę (jako ten który gwarantuje oczekiwany , w sposób powtarzalny, poziom jakościowy....)
    Spójrz na giełdę i inne periodyki, jakie niskie ceny "trzyma" D700. Okolice 3kpln to już poniżej wartości "użytkowej" tego sprzętu. Ceny poleciały masakrycznie.
    Ostatnio edytowane przez stachmuszel ; 05-01-2015 o 08:48
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •